Β΄ ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ- 2ος όμιλος 2017-18
Σέντρα στις 30 Σεπτεμβρίου, 1 Οκτωβρίου

1η-14η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – ΑΟ Στενωσιάς
ΑΣ Φυτειάς – ΠΑΟ Καλλιθέας
ΑΟ Λογγά – Πατίστα Καλ.
Δόξα Καλ. – Πανιώνιος Καλ.
Νέδουσα Αλαγονίας – Πράσινα Πουλιά
Θύελλα Χαρακοπιού – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
ρεπό Παναθηναϊκός Καλ.

2η-15η αγωνιστική
Παναθηναϊκός Καλ. – ΑΣ Δαναός
ΑΟ Στενωσιάς – ΑΣ Φυτειάς
ΠΑΟ Καλλιθέας – Δόξα Καλ.
Πατίστα Καλ. – Νέδουσα Αλαγονίας
Πανιώνιος Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού
Πράσινα Πουλιά – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
ρεπό ΑΟ Λογγά

3η-16η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – ΑΣ Φυτειάς
ΑΟ Λογγά – Παναθηναϊκός Καλ.
Δόξα Καλ. – ΑΟ Στενωσιάς
Θύελλα Χαρακοπιού – ΠΑΟ Καλλιθέας
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – Πατίστα Καλ.
Πράσινα Πουλιά – Πανιώνιος Καλ.
ρεπό Νέδουσα Αλαγονίας

4η-17η αγωνιστική
ΑΟ Λογγά – ΑΣ Δαναός
ΑΣ Φυτειάς – Δόξα Καλ.
Παναθηναϊκός Καλ. – Νέδουσα Αλαγονίας
ΑΟ Στενωσιάς – Θύελλα Χαρακοπιού
ΠΑΟ Καλλιθέας – Πράσινα Πουλιά
Πατίστα Καλ. – Πανιώνιος Καλ.
ρεπό ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα

5η-18η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – Δόξα Καλ.
Νέδουσα Αλαγονίας – ΑΟ Λογγά
Θύελλα Χαρακοπιού – ΑΣ Φυτειάς
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – Παναθηναϊκός Καλ.
Πράσινα Πουλιά – ΑΟ Στενωσιάς
Πατίστα Καλ. – ΠΑΟ Καλλιθέας
ρεπό Πανιώνιος Καλ.

6η-19η αγωνιστική
Νέδουσα Αλαγονίας – ΑΣ Δαναός
Δόξα Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΟ Λογγά – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
ΑΣ Φυτειάς – Πράσινα Πουλιά
Παναθηναϊκός Καλ. – Πανιώνιος Καλ.
ΑΟ Στενωσιάς – Πατίστα Καλ.
ρεπό ΠΑΟ Καλλιθέας

7η-20η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – Νέδουσα Αλαγονίας
Πράσινα Πουλιά – Δόξα Καλ.
Πανιώνιος Καλ. – ΑΟ Λογγά
Πατίστα Καλ. – ΑΣ Φυτειάς
ΠΑΟ Καλλιθέας – Παναθηναϊκός Καλ.
ρεπό ΑΟ Στενωσιάς

8η-21η αγωνιστική
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – ΑΣ Δαναός
Θύελλα Χαρακοπιού – Πράσινα Πουλιά
Νέδουσα Αλαγονίας – Πανιώνιος Καλ.
Δόξα Καλ. – Πατίστα Καλ.
ΑΟ Λογγά – ΠΑΟ Καλλιθέας
Παναθηναϊκός Καλ. – ΑΟ Στενωσιάς
ρεπό ΑΣ Φυτειάς

9η-22η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – Πράσινα Πουλιά
Πανιώνιος Καλ. – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
Πατίστα Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού
ΠΑΟ Καλλιθέας – Νέδουσα Αλαγονίας
ΑΟ Στενωσιάς – ΑΟ Λογγά
ΑΣ Φυτειάς – Παναθηναϊκός Καλ.
ρεπό Δόξα Καλ.

10η-23η αγωνιστική
Πανιώνιος Καλ. – ΑΣ Δαναός
Πράσινα Πουλιά – Πατίστα Καλ.
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – ΠΑΟ Καλλιθέας
Νέδουσα Αλαγονίας – ΑΟ Στενωσιάς
Δόξα Καλ. – Παναθηναϊκός Καλ.
ΑΟ Λογγά – ΑΣ Φυτειάς
ρεπό Θύελλα Χαρακοπιού

11η-24η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – Πατίστα Καλ.
ΠΑΟ Καλλιθέας – Πανιώνιος Καλ.
ΑΟ Στενωσιάς – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
Παναθηναϊκός Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΣ Φυτειάς – Νέδουσα Αλαγονίας
Δόξα Καλ. – ΑΟ Λογγά
ρεπό Πράσινα Πουλιά

12η-25η αγωνιστική
ΠΑΟ Καλλιθέας – ΑΣ Δαναός
Πανιώνιος Καλ. – ΑΟ Στενωσιάς
Πράσινα Πουλιά – Παναθηναϊκός Καλ.
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – ΑΣ Φυτειάς
Θύελλα Χαρακοπιού – ΑΟ Λογγά
Νέδουσα Αλαγονίας – Δόξα Καλ.
ρεπό Πατίστα Καλ.

13η-26η αγωνιστική
ΑΟ Στενωσιάς – ΠΑΟ Καλλιθέας
Παναθηναϊκός Καλ. – Πατίστα Καλ.
ΑΣ Φυτειάς – Πανιώνιος Καλ.
ΑΟ Λογγά – Πράσινα Πουλιά
Δόξα Καλ. – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
Θύελλα Χαρακοπιού – Νέδουσα Αλαγονίας
ρεπό ΑΣ Δαναός

Β΄ ΕΠΣΜ - 1oς όμιλος 2017-18
Σέντρα στις 30 Σεπτεμβρίου, 1 Οκτωβρίου

1η-14η αγωνιστική
Νέος Άρις – Ατρόμητος Πλατύ
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Διαγόρας Κοπανακίου
Αστέρας Βαλύρας – ΑΠΣ Άρις
ΑΕΚ Καλαμάτας – Κεραυνός Καλ.
Μεσσηνιακός – ΠΑΟ Καλού Νερού
Πανευαϊκός – Αστέρας Αρφαρών
ρεπό Παπαφλέσσας Άμφειας

2η-15η αγωνιστική
Παπαφλέσσας Άμφειας – Νέος Άρις
Ατρόμητος Πλατύ – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Διαγόρας Κοπανακίου – ΑΕΚ Καλαμάτας
ΑΠΣ Άρις – Μεσσηνιακός
Κεραυνός Καλ. – Πανευαϊκός
ΠΑΟ Καλού Νερού – Αστέρας Αρφαρών
ρεπό Αστέρας Βαλύρας

3η-16η αγωνιστική
Νέος Άρις – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Αστέρας Βαλύρας – Παπαφλέσσας Άμφειας
ΑΕΚ Καλαμάτας – Ατρόμητος Πλατύ
Πανευαϊκός – Διαγόρας Κοπανακίου
Αστέρας Αρφαρών – ΑΠΣ Άρις
ΠΑΟ Καλού Νερού – Κεραυνός Καλ.
Ρεπό Μεσσηνιακός

4η-17η αγωνιστική
Αστέρας Βαλύρας – Νέος Άρις
Ηρακλής Κυπαρισσίας – ΑΕΚ Καλαμάτας
Παπαφλέσσας Άμφειας – Μεσσηνιακός
Ατρόμητος Πλατύ – Πανευαϊκός
Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΟ Καλού Νερού
ΑΠΣ Άρις – Κεραυνός Καλ.
Ρεπό Αστέρας Αρφαρών

5η-18η αγωνιστική
Νέος Άρις – ΑΕΚ Καλαμάτας
Μεσσηνιακός – Αστέρας Βαλύρας
Πανευαϊκός – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Αστέρας Αρφαρών – Παπαφλέσσας Άμφειας
ΠΑΟ Καλού Νερού – Ατρόμητος Πλατύ
ΑΠΣ Άρις – Διαγόρας Κοπανακίου
ρεπό Κεραυνός Καλ.

6η-19η αγωνιστική
Μεσσηνιακός – Νέος Άρις
ΑΕΚ Καλαμάτας – Πανευαϊκός
Αστέρας Βαλύρας – Αστέρας Αρφαρών
Ηρακλής Κυπαρισσίας – ΠΑΟ Καλού Νερού
Παπαφλέσσας Άμφειας – Κεραυνός Καλ.
Ατρόμητος Πλατύ – ΑΠΣ Άρις
ρεπό Διαγόρας Κοπανακίου

7η-20η αγωνιστική
Νέος Άρις – Πανευαϊκός
Αστέρας Αρφαρών – Μεσσηνιακός
ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΕΚ Καλαμάτας
Κεραυνός Καλ. – Αστέρας Βαλύρας
ΑΠΣ Άρις – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Διαγόρας Κοπανακίου – Παπαφλέσσας Άμφειας
ρεπό Ατρόμητος Πλατύ

8η-21η αγωνιστική
Αστέρας Αρφαρών – Νέος Άρις
Πανευαϊκός – ΠΑΟ Καλού Νερού
Μεσσηνιακός – Κεραυνός Καλ.
ΑΕΚ Καλαμάτας – ΑΠΣ Άρις
Αστέρας Βαλύρας – Διαγόρας Κοπανακίου
Παπαφλέσσας Άμφειας – Ατρόμητος Πλατύ
ρεπό Ηρακλής Κυπαρισσίας

9η-22η αγωνιστική
Νέος Άρις – ΠΑΟ Καλού Νερού
Κεραυνός Καλ. – Αστέρας Αρφαρών
ΑΠΣ Άρις – Πανευαϊκός
Διαγόρας Κοπανακίου – Μεσσηνιακός
Ατρόμητος Πλατύ – Αστέρας Βαλύρας
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Παπαφλέσσας Άμφειας
ρεπό ΑΕΚ Καλαμάτας

10η-23η αγωνιστική
Κεραυνός Καλ. – Νέος Άρις
ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΠΣ Άρις
Αστέρας Αρφαρών – Διαγόρας Κοπανακίου
Μεσσηνιακός – Ατρόμητος Πλατύ
ΑΕΚ Καλαμάτας – Παπαφλέσσας Άμφειας
Αστέρας Βαλύρας – Ηρακλής Κυπαρισσίας
ρεπό Πανευαϊκός

A’ κατηγορία (9η αγωνιστική)

 

 

Ολυμπιακός Καλ.- Πάμισος

1-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Α1 κατηγορία (8η αγωνιστική)

 

 

Ασπρόχωμα- Ολυμπιακός Αναλ.

1-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Σπερχογεία- Απόλλωνας Πετ.

2-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Αστ. Μικρομάνης- Δώριο

0-2

 ΤΕΛΙΚΟ

Αίαντας Καλ. - Παπαφλέσσας Χώρας

1-1

ΤΕΛΙΚΟ

Μεσσηνιακός-Χανδριναϊκός

0-0

ΤΕΛΙΚΟ

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος (7η αγωνιστική)

 

 

Πανευαϊκός- Διαγόρας Κοπ.

0-5

 ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΟ Καλού Νερού- Δόξα Καλ.

1-0

 ΤΕΛΙΚΟ

Αστέρας Βαλ.- Θύελλα Μερόπης

2-1

TEΛΙΚΟ 

Ατρόμητος Πλατύ- ΑΕ Μάνης

2-0

 ΤΕΛΙΚΟ

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος (6η αγωνιστική)

 

 

Θύελλα Χαρακοπιού- ΠΑΟ Καλλιθέας

0-0

 ΤΕΛΙΚΟ

Στενωσιά- Πράσινα Πουλιά

1-0

 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΕ Λογγάς- ΑΟ Φυτειάς

1-1

 ΤΕΛΙΚΟ

Πατίστα-ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα

3-1

 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΟ Μεθώνης- ΑΣ Φυτειάς

3-0

 TEΛΙΚΟ

 

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Παρασκευή, 21 Οκτώβριος 2016 13:27

ΕΠΣΜ: Οι διαιτητές στην Β΄ τοπική

Οι διαιτητές των αγώνων του Σαββαρτοκύριακου στην Β’ κατηγορία, έχουν ως εξής:

Β΄ Κατηγορία - 1ος Όμιλος
(3η αγωνιστική)

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ - Α.Ο. ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ (ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΤΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ.

ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - Α.Ε. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ Γ.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ - ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (ΔΩΡΙΟΥ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ., ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ Π.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ - ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ (ΑΡΦΑΡΩΝ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Κυριακή 23/10/16 15:30): ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ.

Α.Ε. ΜΑΝΗΣ - ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ (ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΣΜ Κυριακή 23/10/16 15:30): ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΤΣΑΟΥΣΗ Ε., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.


Β΄ Κατηγορία - 2ος Όμιλος
(2η αγωνιστική)

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ - Α.Ε. ΛΟΓΓΑΣ (ΚΟΡΩΝΗΣ Σάββατο 22/10/16 15:30): ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΜΑΝΤΑΣ Ι., ΝΙΑΡΧΟΣ Γ.

ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 23/10/16 12:30: ΣΑΚΚΑΣ Β., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ - ΑΠΣ ΔΗΜΟΥ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ (ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Κυριακή 23/10/16 15:30): ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΖΕΡΒΑ Μ., ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ Γ.

ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ - Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ (ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 23/10/16 15:30): ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Κ.

Π.Α.Ο. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ (ΜΕΘΩΝΗΣ Κυριακή 23/10/16 15:30): ΜΑΝΤΑΣ Ι., XHEMALAJ E., ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ Π.

Α.Ο. ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ - ΑΣ ΦΥΤΕΙΑΣ (ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ Κυριακή 23/10/16 15:30): ΡΕΚΚΑΣ Η., ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Γ., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η.

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Αυγουστιάτικη θα είναι η σέντρα του Κυπέλλου Μεσσηνίας η οποία θα αποτελέσει και φέτος την έναρξη των επίσημων ποδοσφαιρικών διοργανώσεων του νομού. Σύμφωνα με τον προγραμματισμό της ΕΠΣΜ οι αγώνες της πρώτης φάσης θα γίνουν την Κυριακή 21/8 με την συμμετοχή ομάδων της Α1, Β’ και Γ’ τοπικής (νοκ άουτ ματς στην έδρα της ομάδας που προέρχεται από μικρότερη κατηγορία).
Οι ομάδες της Α’ τοπικής θα μπούν στην διοργάνωση από την Β’ φάση (27-28/8 οι πρώτοι αγώνες και 3-4/9 οι ρεβάνς).

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α’ τοπικής θα γίνει το Σαββατοκύριακο 23-24 Σεπτεμβρίου.

Η αγωνιστική δράση στην Α1 θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 1-2 Οκτωβρίου και μια εβδομάδα μετά (8 και 9 Οκτωβρίου) θα γίνει η σέντρα στην Β’ τοπική η οποία θα διεξαχθεί σε δυο ομίλους.

Τέλος, η Γ’ τοπική προγραμματίζεται να ξεκινήσει στις 15-16 Οκτωβρίου.

Θυμίζουμε πως στις 8 Αυγούστου θα… μυρίσει πρωτάθλημα στην Μεσσηνία καθώς πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις για τα τοπικά πρωταθλήματα αλλά και τα Κύπελλο Μεσσηνίας. Οι δηλώσεις συμμετοχής των ομάδων θα πρέπει να έχουν κατατεθεί στην ΕΠΣΜ, μια εβδομάδα νωρίτερα, την Δευτέρα 1 Αυγούστου.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Σάββατο, 12 Δεκέμβριος 2015 09:45

A', A1, B', Γ' τοπική: Όλα τα αποτελέσματα

Α΄ Κατηγορία
(14η αγωνιστική)
Ανδρούσα- Εθνικός Μελιγαλά 1-1
Αστέρας Αρφαρών- Πάμισος 0-3
Α.Ο. Φαραί – Ολυμπιακός Καλαμάτας 1-2

Α1 Κατηγορία
(12η αγωνιστική)
Χανδριναϊκός. - Α.Ε. Αβίας 1-1
Αίαντας Καλ/τας - Ασπρόχωμα 0-1
Αναγέννηση Παραλίας – Κεραυνός Καλ/τας 2-1

Β΄ Κατηγορία - 1ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Διαγόρας Κοπανακίου – Θύελλα Μερόπης 1-0
ΠΑΟ Καλού Νερού - Α.Ε. Γαργαλιάνων 3-1

Β΄ Κατηγορία - 2ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Παναθηναϊκός Καλ/τας - ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα 0-2

Γ΄ Κατηγορία - 1ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
Θύελλα Παραλίας - Α.Ο. Βέργας 0-3 α.α.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Top