Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ Μεσσηνίας 2017-18
Σέντρα στις 4-5 Νοέμβρη

1η-10η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης – Ερμής Καλαμάτας
ΑΟ Λαιίκων – Νέστωρ Πύλου
Θύελλα Παραλίας – Εθνικός Καλαμάτας
ΑΟ Χατζή – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
ΑΠΟΚ Ίκαρος -ΠΑΟΚ Καλαμάτας

2η-11η αγωνιστική
Ερμής Καλαμάτας – Θύελλα Παραλίας
ΑΟ Λαιίκων – Θύελλα Μερόπης
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – ΠΑΟΚ Καλαμάτας
Εθνικός Καλαμάτας – ΑΠΟΚ Ίκαρος
Νέστωρ Πύλου-ΑΟ Χατζή

3η-12η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης – Θύελλα Παραλίας
ΑΟ Χατζή – ΑΟ Λαιίκων
ΑΠΟΚ Ίκαρος – Ερμής Καλαμάτας
ΠΑΟΚ Καλαμάτας – Νέστωρ Πύλου
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης-Εθνικός Καλαμάτας

4η-13η αγωνιστική
Ερμής Καλαμάτας – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Λαιίκων – ΠΑΟΚ Καλαμάτας
Θύελλα Παραλίας – ΑΠΟΚ Ίκαρος
ΑΟ Χατζή – Θύελλα Μερόπης
Νέστωρ Πύλου-Εθνικός Καλαμάτας

5η-14η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης – ΑΠΟΚ Ίκαρος
Ερμής Καλαμάτας – Νέστωρ Πύλου
ΠΑΟΚ Καλαμάτας – ΑΟ Χατζή
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – Θύελλα Παραλίας
Εθνικός Καλαμάτας-ΑΟ Λαιίκων

6η-15η αγωνιστική
ΑΟ Λαιίκων – Ερμής Καλαμάτας
Θύελλα Παραλίας – Νέστωρ Πύλου
ΑΟ Χατζή – Εθνικός Καλαμάτας
ΑΠΟΚ Ίκαρος – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
ΠΑΟΚ Καλαμάτας-Θύελλα Μερόπης

7η-16η αγωνιστική
Ερμής Καλαμάτας – ΑΟ Χατζή
Θύελλα Παραλίας – ΑΟ Λαιίκων
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – Θύελλα Μερόπης
Εθνικός Καλαμάτας – ΠΑΟΚ Καλαμάτας
Νέστωρ Πύλου-ΑΠΟΚ Ίκαρος

8η- 17η αγωνιστική

Θύελλα Μερόπης-Εθνικός Καλαμάτας
ΑΟ Χατζή-Θύελλα Παραλίας
ΑΠΟΚ Ίκαρος-ΑΟ Λαιίκων
ΠΑΟΚ Καλαμάτας-Ερμής Καλαμάτας
Νέστωρ Πύλου-Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης

9η- 18η αγωνιστική

Θύελλα Μερόπης-Νέστωρ Πύλου
ΑΟ Λαιίκων-Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
Θύελλα Παραλίας-ΠΑΟΚ Καλαμάτας
ΑΠΟΚ Ίκαρος-ΑΟ Χατζή
Εθνικός Καλαμάτας-Ερμής Καλαμάτας

Αυγουστιάτικη θα είναι η σέντρα του Κυπέλλου Μεσσηνίας η οποία θα αποτελέσει και φέτος την έναρξη των επίσημων ποδοσφαιρικών διοργανώσεων του νομού. Σύμφωνα με τον προγραμματισμό της ΕΠΣΜ οι αγώνες της πρώτης φάσης θα γίνουν την Κυριακή 21/8 με την συμμετοχή ομάδων της Α1, Β’ και Γ’ τοπικής (νοκ άουτ ματς στην έδρα της ομάδας που προέρχεται από μικρότερη κατηγορία).
Οι ομάδες της Α’ τοπικής θα μπούν στην διοργάνωση από την Β’ φάση (27-28/8 οι πρώτοι αγώνες και 3-4/9 οι ρεβάνς).

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α’ τοπικής θα γίνει το Σαββατοκύριακο 23-24 Σεπτεμβρίου.

Η αγωνιστική δράση στην Α1 θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 1-2 Οκτωβρίου και μια εβδομάδα μετά (8 και 9 Οκτωβρίου) θα γίνει η σέντρα στην Β’ τοπική η οποία θα διεξαχθεί σε δυο ομίλους.

Τέλος, η Γ’ τοπική προγραμματίζεται να ξεκινήσει στις 15-16 Οκτωβρίου.

Θυμίζουμε πως στις 8 Αυγούστου θα… μυρίσει πρωτάθλημα στην Μεσσηνία καθώς πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις για τα τοπικά πρωταθλήματα αλλά και τα Κύπελλο Μεσσηνίας. Οι δηλώσεις συμμετοχής των ομάδων θα πρέπει να έχουν κατατεθεί στην ΕΠΣΜ, μια εβδομάδα νωρίτερα, την Δευτέρα 1 Αυγούστου.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Σάββατο, 12 Δεκέμβριος 2015 09:45

A', A1, B', Γ' τοπική: Όλα τα αποτελέσματα

Α΄ Κατηγορία
(14η αγωνιστική)
Ανδρούσα- Εθνικός Μελιγαλά 1-1
Αστέρας Αρφαρών- Πάμισος 0-3
Α.Ο. Φαραί – Ολυμπιακός Καλαμάτας 1-2

Α1 Κατηγορία
(12η αγωνιστική)
Χανδριναϊκός. - Α.Ε. Αβίας 1-1
Αίαντας Καλ/τας - Ασπρόχωμα 0-1
Αναγέννηση Παραλίας – Κεραυνός Καλ/τας 2-1

Β΄ Κατηγορία - 1ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Διαγόρας Κοπανακίου – Θύελλα Μερόπης 1-0
ΠΑΟ Καλού Νερού - Α.Ε. Γαργαλιάνων 3-1

Β΄ Κατηγορία - 2ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Παναθηναϊκός Καλ/τας - ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα 0-2

Γ΄ Κατηγορία - 1ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
Θύελλα Παραλίας - Α.Ο. Βέργας 0-3 α.α.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Top