Συνοπτικά τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου (14/10) στις τοπικές κατηγορίες της Μεσσηνίας, έχουν ως εξής:

A’ τοπική (15:30)
ΑΟ Ασπροχώματος – Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας 3-2 ΤΕΛΙΚΟ
Αναγέννηση Παραλίας – ΑΣ Πανθουριακός 0-3 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Φαραί - Ολυμπιακός Καλαμάτας 3-0 ΤΕΛΙΚΟ

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 Πάμισος Μεσσήνης 3 3 0 0 12 2 9
2 Απόλλων Καλαμάτας 3 3 0 0 9 2 9
3 Α.Ο. Διαβολιτσίου 3 2 1 0 4 2 7
4 Α.Σ. Πανθουριακός 3 2 0 1 7 2 6
5 Εράνη Φιλιατρών 3 2 0 1 5 4 6
6 Α.Σ. Ανδρούσης 3 2 0 1 4 4 6
7 Εθνικός Μελιγαλά 3 1 2 0 5 2 5
8 Α.Ο. Κυπαρισσίας 3 1 1 1 6 5 4
9 Α.Ο. Ασπρoχώματος 3 1 1 1 4 5 4
10 Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων 3 1 0 2 6 5 3
11 Α.Ο. Φαραί 3 1 0 2 3 2 3
12 Α.Ο. Σπερχογείας 3 1 0 2 2 3 3
13 Αναγέννηση Παραλίας 3 1 0 2 2 11 3
14 Ολυμπιακός Καλαμάτας 3 0 1 2 0 8 1
15 Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας 3 0 0 3 4 9 0
16 Ομόνοια Καλαμάτας 3 0 0 3 1 8 0


Α1 τοπική (15:30)
Χανδριναϊκός ΠΣ – ΑΟ Μεθώνης 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 Α.Ε. Μάνης 3 2 1 0 8 1 7
2 Αίαντας Καλαμάτας 3 2 1 0 5 2 7
3 Απόλλων Πεταλιδίου 3 2 1 0 4 1 7
4 Α.Ο. Μεθώνης 3 2 1 0 2 0 7
5 Ηρακλής Καλαμάτας 3 1 2 0 5 3 5
6 Παπαφλέσσας Χώρας 3 1 1 1 2 2 4
7 Δωριέας Δωρίου 3 1 1 1 6 6 4
8 Α.Ε. Αβίας 3 1 1 1 5 5 4
9 Α.Ο. Φυτειάς 3 0 2 1 3 5 2
10 Ολυμπιακός Ανάληψης 3 0 2 1 3 5 2
11 Α.Ε. Γαργαλιάνων 3 0 2 1 1 4 2
12 Χανδριναϊκός Π.Σ. 3 0 1 2 3 5 1
13 Αστέρας Μικρομάνης 3 0 1 2 2 4 1
14 Ακρίτας Κορώνης 3 0 1 2 0 6 1


Β’ τοπική (15:30)
1ος όμιλος
Νέος Αρις – Ηρακλής Κυπαρισσίας 0-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αστέρας Βαλύρας –  Παπαφλέσσας Άμφειας 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αστέρας Αρφαρών – ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΠΑΟ Καλού Νερού – Κεραυνός Καλαμάτας 3-1 ΤΕΛΙΚΟ

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 Π.Α.Ο. Καλού Νερού 3 3 0 0 8 2 9
2 Ηρακλής Κυπαρισσίας 3 2 1 0 5 3 7
3 Διαγόρας Κοπανακίου 2 1 1 0 5 3 4
4 Αστέρας Βαλύρας 2 1 1 0 2 1 4
5 Κεραυνός Καλαμάτας 3 1 1 1 6 6 4
6 Παπαφλέσσας Άμφειας 2 1 0 1 3 3 3
7 Ατρόμητος Πλατύ 2 1 0 1 2 2 3
8 Α.Π.Σ. Άρις Καλαμάτας 3 0 2 1 1 2 2
9 Α.Ε.Κ. Καλαμάτας 2 0 1 1 2 4 1
10 Μεσσηνιακός Γ.Σ. 2 0 1 1 1 3 1
11 Αστέρας Αρφαρών 3 2 0 1 7 4 0
12 Νέος Άρις 3 0 0 3 1 4 0
13 Α.Ο. Πανευαϊκός 2 0 0 2 3 9 0


2ος όμιλος
ΑΣ Δαναός – ΑΣ Φυτειάς 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Λογγάς – Παναθηναϊκός Καλαμάτας 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Θύελλα Χαρακοπιού – ΠΑΟ Καλλιθέας 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Πράσινα Πουλιά -Πανιώνιος Καλαμάτας 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Δόξα Καλαμάτας – ΑΟ Στενωσιάς 3-0 α.α.

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 3 3 0 0 9 2 9
2 Π.Α.Ο Καλλιθέας 3 2 0 1 4 3 6
3 Θύελλα Χαρακοπιού 3 2 0 1 4 2 6
4 Δόξα Καλαμάτας 3 2 0 1 6 3 6
5 Α.Ε. Λογγάς 2 2 0 0 6 3 6
6 Α.Σ. Φυτειάς 3 2 0 1 5 2 6
7 Α.Σ. Δαναός 3 1 1 1 6 4 4
8 Πράσινα Πουλιά 3 1 1 1 5 6 4
9 Α.Ο.Π.Κ. Πατίστα 3 1 0 2 6 10 3
10 Παναθηναϊκός Καλαμάτας 2 0 1 1 3 4 1
11 Πανιώνιος Καλαμάτας 3 0 1 2 2 5 1
12 Νέδουσα Αλαγονίας 2 0 0 2 3 6 0
13 Α.Ο. Στενωσιάς 3 0 0 3 0 9 0

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Ποιοί σφυρίζουν σε Α1 και Β’ τοπική
Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
(3η αγωνιστική)


ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ Π.Σ. - Α.Ο. ΜΕΘΩΝΗΣ
ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε.

Α.Ε. ΑΒΙΑΣ - ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΣΜ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΡΕΚΚΑΣ Η., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΓΑΛΑΚΟΥΤΗΣ Γ.

Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ - ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ
ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ - Α.Ε. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΝΙΑΡΧΟΣ Γ., ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Γ.

ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ
ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΒΑΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ - Α.Ε. ΜΑΝΗΣ
ΚΟΡΩΝΗΣ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΚΑΥΚΑΣ Α., ΤΖΕΜΑΛΑΪ Ε.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Κυριακή 15/10/17 18:30 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΓΑΛΑΚΟΥΤΗΣ Γ.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1ος ΟΜΙΛΟΣ
(3η αγωνιστική)

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α., ΒΑΝΙΚΙΩΤΗΣ Γ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ - ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΑΡΦΑΡΩΝ
Σάββατο 14/10/17 15:30
ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ - ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ
ΒΑΛΥΡΑΣ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν.

ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ - ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ
ΑΡΙΟΣ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΤΖΙΑΜΟΥΡΑΝΗΣ Θ., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ Β.

ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ
ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Κυριακή 15/10/17 12:00
ΝΙΑΡΧΟΣ Γ., ΤΖΕΜΑΛΑΪ Ε., ΣΚΑΡΠΕΤΗΣ Γ.

Α.Ο. ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ
ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ Β.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ
(3η αγωνιστική)

ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΝΙΚΑΣ Δ., ΣΚΑΡΠΕΤΗΣ Γ., ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ Π.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ - Π.Α.Ο. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΚΟΡΩΝΗΣ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΡΕΚΚΑΣ Η., ΚΑΥΚΑΣ Α., ΤΖΕΜΑΛΑΪ Ε.

Α.Ε. ΛΟΓΓΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΛΟΓΓΑΣ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ., ΝΙΑΡΧΟΣ Γ., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Α.

ΑΣ ΔΑΝΑΟΣ - ΑΣ ΦΥΤΕΙΑΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΣΜ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Γ.

ΑΠΣ ΔΗΜΟΥ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ - Α.Ο. ΠΑΤΙΣΤΑ
ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΤΖΙΑΜΟΥΡΑΝΗΣ Θ., ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Α.

Οι διαιτητές της 3ης αγωνιστικής, στην Α’ τοπική κατηγορία, το ερχόμενο Σαββατοκύριακο, έχουν ως εξής:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
(3η αγωνιστική)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ - Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ
ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Σάββατο 14/10/17 15:30
ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΤΣΑΟΥΣΗ Σ., ΓΑΛΑΚΟΥΤΗΣ Γ.

ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ - Α.Ο. ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ Σάββατο 14/10/17 15:30
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΣΑΚΚΑΣ Β.

Α.Ο. ΦΑΡΑΙ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ Σάββατο 14/10/17 18:30
ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ - Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε.

Α.Ο. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ - ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ "ΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ" Κυριακή 15/10/17 15:30
ΝΙΚΑΣ Δ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - Α.Σ. ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ
ΔΗΜ. ΚΤΕΛ "Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ" Κυριακή 15/10/17 15:30
ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ - Α.Ο. ΟΜΟΝΟΙΑ
ΜΕΛΙΓΑΛΑ Κυριακή 15/10/17 15:30
ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε.





Παράταση μέχρι τις 4 Οκτωβρίου έδωσε η επιτροπή διαιτησίας της ΕΠΣ Μεσσηνίας για την υποβολή αιτήσεων από τους ενδιαφερόμενους για τη νέα σχολή διαιτησίας.

Οι υποψήφιοι νέοι Διαιτητές μπορούν να υποβάλλουν αίτηση, προσκομίζοντας ποινικό μητρώο και πιστοποιητικό γέννησης, στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας (Σπετσών 20 & Δαμοφώντος, Καλαμάτα), έως την  Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017, τις εργάσιμες ημέρες και ώρες. 

Σε περίπτωση αλλοδαπών υποψήφιων νέων Διαιτητών, επιπρόσθετα απαιτείται άδεια παραμονής και φωτοτυπία διαβατηρίου.

Δικαίωμα να υποβάλουν τη σχετική αίτηση (η εν λόγω αίτηση υπάρχει στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας καθώς και στο link στο  τέλος της σελίδας), έχουν όσοι γεννήθηκαν από το έτος 2001 (16 χρόνων) μέχρι το έτος 1981 (35 χρόνων) και είναι τουλάχιστον απόφοιτοι Γυμνασίου.

Η τελική επιλογή των μαθητών της σχολής θα πραγματοποιηθεί ύστερα από προσωπική συνέντευξη του υποψήφιου με την ΕΔ/ΕΠΣ Μεσσηνίας, την Δευτέρα 9 Οκτωβρίου 2017 στην αίθουσα του Αθλητικού Κέντρου της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας και ώρα 18.00.

Το πρόγραμμα της σειράς μαθημάτων θα ανακοινωθεί έγκαιρα πριν από την έναρξη της σχολής

Περισσότερες πληροφορίες στα τηλέφωνα : 2721025954 - 6942552040 & 6980234993

ΣΗΜΕΙΩΣΗ :  Η αποστολή της αίτησης μπορεί να γίνει και στο e-mail της ΕΠΣΜ:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  καθώς και στο FAX : 2721028677

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

 

 

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (3/9) για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας (πρώτοι αγώνες), έχουν ως εξής:

Εθνικός Μελιγαλά – Α.Ο. Διαβολιτσίου 1-1
Απόλλωνας Καλαμάτας – Α.Ο. Φαραί 0-1
Α.Σ. Ανδρούσης – Πάμισος Μεσσήνης 0-2
Δωριέας Δωρίου – Α.Ο. Σπερχογείας 1-2
Αστέρας Μικρομάνης – Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας 1-0
Εράνη Φιλιατρών – Α.Ο. Ασπροχώματος 2-0
Απόλλωνας Πεταλιδίου – Α.Ε. Γαργαλιάνων 3-0
Ηρακλής Καλαμάτας – Α.Ε. Μάνης 0-2
Παπαφλέσσας Χώρας – Α.Ο. Κυπαρισσίας 2-4

Τα Σάββατο σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:
Πανθουριακός - Ομόνοια 2-0
Κορώνη - Α.Ο. Φυτειάς 2-1
Αβία - Μεθώνη 2-0
Αναγέννηση Παραλίας - Ολυμπιακός Ανάληψης 1-0
Αίαντας - Καλό Νερό 0-2
Χανδριναϊκός - Ολυμπιακός Καλαμάτας 2-3
Διαγόρας Κοπανακίου - Τέλος Άγρας 0-2

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Την Δευτέρα 28 Αυγούστου και ώρα 8 μμ ξεκινούν, στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία, οι επιμορφωτικές συγκεντρώσεις των διαιτητών για την ποδοσφαιρική περίοδο 2017-2018.

Όπως αναφέρεται στη σχετική ανακοίνωση… «Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ».

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας
Σελίδα 1 από 6
Top