Β΄ ΕΠΣΜ - 1oς όμιλος 2017-18
Σέντρα στις 30 Σεπτεμβρίου, 1 Οκτωβρίου

1η-14η αγωνιστική
Νέος Άρις – Ατρόμητος Πλατύ
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Διαγόρας Κοπανακίου
Αστέρας Βαλύρας – ΑΠΣ Άρις
ΑΕΚ Καλαμάτας – Κεραυνός Καλ.
Μεσσηνιακός – ΠΑΟ Καλού Νερού
Πανευαϊκός – Αστέρας Αρφαρών
ρεπό Παπαφλέσσας Άμφειας

2η-15η αγωνιστική
Παπαφλέσσας Άμφειας – Νέος Άρις
Ατρόμητος Πλατύ – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Διαγόρας Κοπανακίου – ΑΕΚ Καλαμάτας
ΑΠΣ Άρις – Μεσσηνιακός
Κεραυνός Καλ. – Πανευαϊκός
ΠΑΟ Καλού Νερού – Αστέρας Αρφαρών
ρεπό Αστέρας Βαλύρας

3η-16η αγωνιστική
Νέος Άρις – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Αστέρας Βαλύρας – Παπαφλέσσας Άμφειας
ΑΕΚ Καλαμάτας – Ατρόμητος Πλατύ
Πανευαϊκός – Διαγόρας Κοπανακίου
Αστέρας Αρφαρών – ΑΠΣ Άρις
ΠΑΟ Καλού Νερού – Κεραυνός Καλ.
Ρεπό Μεσσηνιακός

4η-17η αγωνιστική
Αστέρας Βαλύρας – Νέος Άρις
Ηρακλής Κυπαρισσίας – ΑΕΚ Καλαμάτας
Παπαφλέσσας Άμφειας – Μεσσηνιακός
Ατρόμητος Πλατύ – Πανευαϊκός
Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΟ Καλού Νερού
ΑΠΣ Άρις – Κεραυνός Καλ.
Ρεπό Αστέρας Αρφαρών

5η-18η αγωνιστική
Νέος Άρις – ΑΕΚ Καλαμάτας
Μεσσηνιακός – Αστέρας Βαλύρας
Πανευαϊκός – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Αστέρας Αρφαρών – Παπαφλέσσας Άμφειας
ΠΑΟ Καλού Νερού – Ατρόμητος Πλατύ
ΑΠΣ Άρις – Διαγόρας Κοπανακίου
ρεπό Κεραυνός Καλ.

6η-19η αγωνιστική
Μεσσηνιακός – Νέος Άρις
ΑΕΚ Καλαμάτας – Πανευαϊκός
Αστέρας Βαλύρας – Αστέρας Αρφαρών
Ηρακλής Κυπαρισσίας – ΠΑΟ Καλού Νερού
Παπαφλέσσας Άμφειας – Κεραυνός Καλ.
Ατρόμητος Πλατύ – ΑΠΣ Άρις
ρεπό Διαγόρας Κοπανακίου

7η-20η αγωνιστική
Νέος Άρις – Πανευαϊκός
Αστέρας Αρφαρών – Μεσσηνιακός
ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΕΚ Καλαμάτας
Κεραυνός Καλ. – Αστέρας Βαλύρας
ΑΠΣ Άρις – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Διαγόρας Κοπανακίου – Παπαφλέσσας Άμφειας
ρεπό Ατρόμητος Πλατύ

8η-21η αγωνιστική
Αστέρας Αρφαρών – Νέος Άρις
Πανευαϊκός – ΠΑΟ Καλού Νερού
Μεσσηνιακός – Κεραυνός Καλ.
ΑΕΚ Καλαμάτας – ΑΠΣ Άρις
Αστέρας Βαλύρας – Διαγόρας Κοπανακίου
Παπαφλέσσας Άμφειας – Ατρόμητος Πλατύ
ρεπό Ηρακλής Κυπαρισσίας

9η-22η αγωνιστική
Νέος Άρις – ΠΑΟ Καλού Νερού
Κεραυνός Καλ. – Αστέρας Αρφαρών
ΑΠΣ Άρις – Πανευαϊκός
Διαγόρας Κοπανακίου – Μεσσηνιακός
Ατρόμητος Πλατύ – Αστέρας Βαλύρας
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Παπαφλέσσας Άμφειας
ρεπό ΑΕΚ Καλαμάτας

10η-23η αγωνιστική
Κεραυνός Καλ. – Νέος Άρις
ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΠΣ Άρις
Αστέρας Αρφαρών – Διαγόρας Κοπανακίου
Μεσσηνιακός – Ατρόμητος Πλατύ
ΑΕΚ Καλαμάτας – Παπαφλέσσας Άμφειας
Αστέρας Βαλύρας – Ηρακλής Κυπαρισσίας
ρεπό Πανευαϊκός

Ντέρμπι με το “καλημέρα” έβγαλε η κληρωτίδα στο πρωτάθλημα της Α’ τοπικής, καθώς στην πρεμιέρα ο Πανθουριακός θα υποδεχτεί στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας τον Πάμισο Μεσσήνης. Επίσης, η πρεμιέρα στις 30 Σεπτεμβρίου περιλαμβάνει και ντέρμπι νεοφώτιστων καθώς η Σπερχογεία θα υποδεχτεί την Ομόνοια Καλαμάτας. Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου γύρου στην Α΄ κατηγορία Μεσσηνίας 2017-18:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2017-18
1η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Ολυμπιακός Καλ.
Πανθουριακός-Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Διαβολιτσίου-Εράνη Φιλιατρών
Αναγέννηση Παρ.-Μιλτιάδης
ΑΟ Φαραί-Ανδρούσα
Κυπαρισσία-Εθνικός Μελ.
ΑΟ Σπερχογείας-Ομόνοια Καλ.
Απόλλων Καλ.-ΑΟ Ασπρόχωμα

2η αγωνιστική
Πανθουριακός-Τέλος Άγρας
Ολυμπιακός Καλ.-ΑΟ Διαβολιτσίου
Πάμισος Μεσσήνης-Αναγέννηση Παρ.
Εράνη Φιλιατρών-ΑΟ Φαραί
Μιλτιάδης-Κυπαρισσία
Ανδρούσα-ΑΟ Σπερχογείας
Εθνικός Μελ.-ΑΟ Ασπρόχωμα
Ομόνοια Καλ.-Απόλλων Καλ.

3η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-ΑΟ Διαβολιτσίου
Αναγέννηση Παρ.-Πανθουριακός
ΑΟ Φαραί-Ολυμπιακός Καλ.
Κυπαρισσία-Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Σπερχογείας-Εράνη Φιλιατρών
ΑΟ Ασπρόχωμα-Μιλτιάδης
Απόλλων Καλ.-Ανδρούσα
Εθνικός Μελ.-Ομόνοια Καλ.

4η αγωνιστική
Αναγέννηση Παρ.-Τέλος Άγρας
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΑΟ Φαραί
Πανθουριακός-Κυπαρισσία
Ολυμπιακός Καλ.-ΑΟ Σπερχογείας
Πάμισος Μεσσήνης-ΑΟ Ασπρόχωμα
Εράνη Φιλιατρών-Απόλλων Καλ.
Μιλτιάδης-Ομόνοια Καλ.
Ανδρούσα-Εθνικός Μελ.

5η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-ΑΟ Φαραί
Κυπαρισσία-Αναγέννηση Παρ.
ΑΟ Σπερχογείας-ΑΟ Διαβολιτσίου
ΑΟ Ασπρόχωμα-Πανθουριακός
Απόλλων Καλ.-Ολυμπιακός Καλ.
Ομόνοια Καλ.-Πάμισος Μεσσήνης
Εθνικός Μελ.-Εράνη Φιλιατρών
Μιλτιάδης-Ανδρούσα

6η αγωνιστική
Κυπαρισσία-Τέλος Άγρας
ΑΟ Φαραί-ΑΟ Σπερχογείας
Αναγέννηση Παρ.-ΑΟ Ασπρόχωμα
ΑΟ Διαβολιτσίου-Απόλλων Καλ.
Πανθουριακός-Ομόνοια Καλ.
Ολυμπιακός Καλ.-Εθνικός Μελ.
Πάμισος Μεσσήνης-Ανδρούσα
Εράνη Φιλιατρών-Μιλτιάδης

7η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-ΑΟ Σπερχογείας
ΑΟ Ασπρόχωμα-Κυπαρισσία
Απόλλων Καλ.-ΑΟ Φαραί
Ομόνοια Καλ.-Αναγέννηση Παρ.
Εθνικός Μελ.-ΑΟ Διαβολιτσίου
Ανδρούσα-Πανθουριακός
Μιλτιάδης-Ολυμπιακός Καλ.
Πάμισος Μεσσήνης-Εράνη Φιλιατρών

8η αγωνιστική
ΑΟ Ασπρόχωμα-Τέλος Άγρας
ΑΟ Σπερχογείας-Απόλλων Καλ.
Κυπαρισσία-Ομόνοια Καλ.
ΑΟ Φαραί-Εθνικός Μελ.
Αναγέννηση Παρ.-Ανδρούσα
ΑΟ Διαβολιτσίου-Μιλτιάδης
Πανθουριακός-Εράνη Φιλιατρών
Ολυμπιακός Καλ.-Πάμισος Μεσσήνης

9η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Απόλλων Καλ.
Ομόνοια Καλ.-ΑΟ Ασπρόχωμα
Εθνικός Μελ.-ΑΟ Σπερχογείας
Ανδρούσα-Κυπαρισσία
Μιλτιάδης-ΑΟ Φαραί
Εράνη Φιλιατρών-Αναγέννηση Παρ.
Πάμισος Μεσσήνης-ΑΟ Διαβολιτσίου
Ολυμπιακός Καλ.-Πανθουριακός

10η αγωνιστική
Ομόνοια Καλ.-Τέλος Άγρας
Απόλλων Καλ.-Εθνικός Μελ.
ΑΟ Ασπρόχωμα-Ανδρούσα
ΑΟ Σπερχογείας-Μιλτιάδης
Κυπαρισσία-Εράνη Φιλιατρών
ΑΟ Φαραί-Πάμισος Μεσσήνης
Αναγέννηση Παρ.-Ολυμπιακός Καλ.
ΑΟ Διαβολιτσίου-Πανθουριακός

11η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Εθνικός Μελ.
Ανδρούσα-Ομόνοια Καλ.
Μιλτιάδης-Απόλλων Καλ.
Εράνη Φιλιατρών-ΑΟ Ασπρόχωμα
Πάμισος Μεσσήνης-ΑΟ Σπερχογείας
Ολυμπιακός Καλ.-Κυπαρισσία
Πανθουριακός-ΑΟ Φαραί
ΑΟ Διαβολιτσίου-Αναγέννηση Παρ.

12η αγωνιστική
Ανδρούσα-Τέλος Άγρας
Εθνικός Μελ.-Μιλτιάδης
Ομόνοια Καλ.-Εράνη Φιλιατρών
Απόλλων Καλ.-Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Ασπρόχωμα-Ολυμπιακός Καλ.
ΑΟ Σπερχογείας-Πανθουριακός
Κυπαρισσία-ΑΟ Διαβολιτσίου
ΑΟ Φαραί-Αναγέννηση Παρ.

13η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Μιλτιάδης
Εράνη Φιλιατρών-Ανδρούσα
Πάμισος Μεσσήνης-Εθνικός Μελ.
Ολυμπιακός Καλ.-Ομόνοια Καλ.
Πανθουριακός-Απόλλων Καλ.
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΑΟ Ασπρόχωμα
Αναγέννηση Παρ.-ΑΟ Σπερχογείας
ΑΟ Φαραί-Κυπαρισσία

14η αγωνιστική
Εράνη Φιλιατρών-Τέλος Άγρας
Μιλτιάδης-Πάμισος Μεσσήνης
Ανδρούσα-Ολυμπιακός Καλ.
Εθνικός Μελ.-Πανθουριακός
Ομόνοια Καλ.-ΑΟ Διαβολιτσίου
Απόλλων Καλ.-Αναγέννηση Παρ.
ΑΟ Ασπρόχωμα-ΑΟ Φαραί
ΑΟ Σπερχογείας-Κυπαρισσία

15η αγωνιστική
Τέλος Άγρας-Πάμισος Μεσσήνης
Ολυμπιακός Καλ.-Εράνη Φιλιατρών
Πανθουριακός-Μιλτιάδης
ΑΟ Διαβολιτσίου-Ανδρούσα
Αναγέννηση Παρ.-Εθνικός Μελ.
ΑΟ Φαραί-Ομόνοια Καλ.
Κυπαρισσία-Απόλλων Καλ.
ΑΟ Σπερχογείας-ΑΟ Ασπρόχωμα

Θα... μυρίσει πρωτάθλημα την Δευτέρα στη Μεσσηνία καθώς στο ΑμφιθέατροΑλέξανδρος Κουμουνδούρος” του Διοικητηρίου, στις 7 μ.μ., θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων Α’, Α1, Β’ και Γ’ τοπικής κατηγορίας καθώς και του Κυπέλλου της ΕΠΣ Μεσσηνίας για την νέα σεζόν.

Στην κληρωτίδα για το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής κατηγορίας, η πρεμιέρα του οποίου έχει οριστεί για το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου, θα μπουν 16 ομάδες: Αναγέννηση Παραλίας, Πανθουριακός, Πάμισος Μεσσήνης, ΑΟ Φαραί, Κυπαρισσία, Εθνικός Μελιγαλά, Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας, Εράνη Φιλιατρών, ΑΟ Διαβολιτσίου, Απόλλωνας Καλαμάτας, Ολυμπιακός Καλαμάτας, Ανδρούσα, Τέλος Άγρας, Σπερχογεία, Ομόνοια Καλαμάτας και Ασπρόχωμα.

Στο πρωτάθλημα της Α1 τοπικής δήλωσαν συμμετοχή τ' ακόλουθα 14 σωματεία: Αβία, Αίαντας Καλαμάτας, Ηρακλής Καλαμάτας, Αστέρας Μικρομάνης, Δωριέας Δωρίου, Ακρίτας Κορώνης, Απόλλων Πεταλιδίου, Χανδριναϊκός, Παπαφλέσσας Χώρας, Ολυμπιακός Ανάληψης, ΑΕ Μάνης, Α.Ο. Μεθώνης, Α.Ε. Γαργαλιάνων και Α.Ο. Φυτιάς. Η πρεμιέρα του αθλήματος έχει οριστεί επίσης για το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου.

Στο πρωτάθλημα της Β’ τοπικής έχουν δηλώσει συμμετοχή 26 σωματεία τα οποία θα αγωνιστούν σε δύο ομίλους: Αστέρας Αρφαρών, Μεσσηνιακός, Νέος Άρης, Διαγόρας Κοπανακίου, Θύελλα Χαρακοπιού, Παπαφλέσσας Άμφειας, ΠΑΟ Καλού Νερού, Ατρόμητος Πλατέος, Κεραυνός Καλαμάτας, Πανιώνιος, Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου, ΠΑΟ Στενωσιάς, Ηρακλής Κυπαρισσίας, Δόξα Καλαμάτας, ΑΕ Λογγάς, Πατίστα, ΑΣ Φυτιάς, ΠΑΟ Καλλιθέας, Πράσινα Πουλιά, Αστέρας Βαλύρας, Πανευαϊκός, ΑΕΚ Καλαμάτας, Δαναός, Παναθηναϊκός Καλαμάτας, Άρης Καλαμάτας, Νέδουσα. Θυμίζουμε πως δεν δήλωσαν συμμετοχή ο Θησέας Καλαμάτας και ο ΑΟ Βέργας.

Στο πρωτάθλημα της Γ’ τοπικής έχουν δηλώσει συμμετοχή 11 σωματεία: Θύελλα Μερόπης, Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης, Ερμής Καλαμάτας, ΑΟ Λεϊκων, Θύελλα Παραλίας, Νέστορας Πύλου, Ίκαρος Καλαμάτας, Α.Ο. Χατζή, Α.Ε. Αιθαίας, ΠΑΟΚ Καλαμάτας, Εθνικός Καλαμάτας. Η έναρξη εδώ έχει οριστεί για το Σάββατο 4 Νοεμβρίου.

Στο Κύπελλο Μεσσηνίας θα πάρουν μέρος υποχρεωτικά οι 16 ομάδες της Α’ και οι 14 της Α1 τοπικής ενώ από την Β’ τοπική δήλωσαν μόνο ο Διαγόρας Κοπανακίου και ο ΠΑΟ Καλού Νερού. Με βάση την προκήρυξη η πρώτη φάση (μονοί αγώνες) η οποία δεν θα περιλαμβάνει την Α’ τοπική, θα διεξαχθεί στις 27 Αυγούστου.

 

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Σε έναν όμιλο των 12 ομάδων και σε 11 αγωνιστικές θα πραγματοποιηθεί φέτος η Γ΄ τοπική κατηγορία.
Ας δούμε τις αγωνιστικές που προέκυψαν από την σημερινή κλήρωση της ΕΠΣΜ:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Χατζή-ΑΣ Δαναός
Παναθηναϊκός Καλαμάτας-ΑΠΣ Άρις
Νέστωρ Πύλου-Ερμής Καλαμάτας
ΑΟ Βέργας-Ίκαρος Καλαμάτας
Θύελλα Παραλίας-ΑΟ Λαιΐκων
Θησέας Καλαμάτας-Νέδουσα Αλαγονίας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παναθηναϊκός Καλαμάτας-ΑΟ Χατζή
ΑΣ Δαναός-Νέστωρ Πύλου
ΑΠΣ Άρις-ΑΟ Βέργας
Ερμής Καλαμάτας-Θύελλα Παραλίας
Ίκαρος Καλαμάτας-Θησέας Καλαμάτας
Νέδουσα Αλαγονίας-ΑΟ Λαιΐκων

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Χατζή-Νέστωρ Πύλου
ΑΟ Βέργας-Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Θύελλα Παραλίας-ΑΣ Δαναός
Θησέας Καλαμάτας-ΑΠΣ Άρις
Νέδουσα Αλαγονίας-Ερμής Καλαμάτας
ΑΟ Λαιΐκων-Ίκαρος Καλαμάτας

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Βέργας-ΑΟ Χατζή
Νέστωρ Πύλου-Θύελλα Παραλίας
Παναθηναϊκός Καλαμάτας-Θησέας Καλαμάτας
ΑΣ Δαναός-Νέδουσα Αλαγονίας
ΑΠΣ Άρις-ΑΟ Λαιΐκων
Ίκαρος Καλαμάτας-Ερμής Καλαμάτας

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Χατζή-Θύελλα Παραλίας
Θησέας Καλαμάτας-ΑΟ Βέργας
Νέδουσα Αλαγονίας-Νέστωρ Πύλου
ΑΟ Λαιΐκων-Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Ίκαρος Καλαμάτας-ΑΣ Δαναός
Ερμής Καλαμάτας-ΑΠΣ Άρις

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Θησέας Καλαμάτας-ΑΟ Χατζή
Θύελλα Παραλίας-Νέδουσα Αλαγονίας
ΑΟ Βέργας-ΑΟ Λαιΐκων
Νέστωρ Πύλου-Ίκαρος Καλαμάτας
Παναθηναϊκός Καλαμάτας-Ερμής Καλαμάτας
ΑΣ Δαναός-ΑΠΣ Άρις

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Χατζή-Νέδουσα Αλαγονίας
ΑΟ Λαιΐκων-Θησέας Καλαμάτας
Ίκαρος Καλαμάτας-Θύελλα Παραλίας
Ερμής Καλαμάτας-ΑΟ Βέργας
ΑΠΣ Άρις-Νέστωρ Πύλου
ΑΣ Δαναός-Παναθηναϊκός Καλαμάτας

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Λαιΐκων-ΑΟ Χατζή
Νέδουσα Αλαγονίας-Ίκαρος Καλαμάτας
Θησέας Καλαμάτας-Ερμής Καλαμάτας
Θύελλα Παραλίας-ΑΠΣ Άρις
ΑΟ Βέργας-ΑΣ Δαναός
Νέστωρ Πύλου-Παναθηναϊκός Καλαμάτας

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Χατζή-Ίκαρος Καλαμάτας
Ερμής Καλαμάτας-ΑΟ Λαιΐκων
ΑΠΣ Άρις-Νέδουσα Αλαγονίας
ΑΣ Δαναός-Θησέας Καλαμάτας
Παναθηναϊκός Καλαμάτας-Θύελλα Παραλίας
Νέστωρ Πύλου-ΑΟ Βέργας

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ερμής Καλαμάτας-ΑΟ Χατζή
Ίκαρος Καλαμάτας-ΑΠΣ Άρις
ΑΟ Λαιΐκων-ΑΣ Δαναός
Νέδουσα Αλαγονίας-Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Θησέας Καλαμάτας-Νέστωρ Πύλου
Θύελλα Παραλίας-ΑΟ Βέργας

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΠΣ Άρις-ΑΟ Χατζή
ΑΣ Δαναός-Ερμής Καλαμάτας
Παναθηναϊκός Καλαμάτας-Ίκαρος Καλαμάτας
Νέστωρ Πύλου-ΑΟ Λαιΐκων
ΑΟ Βέργας-Νέδουσα Αλαγονίας
Θύελλα Παραλίας-Θησέας Καλαμάτας

 

Δευτέρα, 08 Αύγουστος 2016 20:53

Β΄ ΤΟΠΙΚΗ: Το πρόγραμμα του Β΄ ομίλου

Σε 11 αγωνιστικές και με την συμμετοχή 12 ομάδων θα διεξαχθεί ο Β΄ όμιλος της Β΄ τοπικής κατηγορίας.
Αναλυτικότερα:

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΣ Φυτειάς-Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΟ Στενωσιάς-ΠΑΟ Καλλιθέας
ΑΕ Λογγάς-Πράσινα Πουλιά
Πατίστα-ΑΟ Φυτειάς
Ακαδημία Παμίσου-Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου
ΑΟ Μεθώνης-Πανιώνιος Καλαμάτας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Στενωσιάς-ΑΣ Φυτειάς
Θύελλα Χαρακοπιού-ΑΕ Λογγάς
ΠΑΟ Καλλιθέας-Πατίστα
Πράσινα Πουλιά-Ακαδημία Παμίσου
ΑΟ Φυτειάς-ΑΟ Μεθώνης
Πανιώνιος Καλαμάτας-Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΣ Φυτειάς-ΑΕ Λογγάς
Πατίστα-ΑΟ Στενωσιάς
Ακαδημία Παμίσου-Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΟ Μεθώνης-ΠΑΟ Καλλιθέας
Πανιώνιος Καλαμάτας-Πράσινα Πουλιά
Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου-ΑΟ Φυτειάς

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πατίστα-ΑΣ Φυτειάς
ΑΕ Λογγάς-Ακαδημία Παμίσου
ΑΟ Στενωσιάς-ΑΟ Μεθώνης
Θύελλα Χαρακοπιού-Πανιώνιος Καλαμάτας
ΠΑΟ Καλλιθέας-Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου
ΑΟ Φυτειάς-Πράσινα Πουλιά

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΣ Φυτειάς-Ακαδημία Παμίσου
ΑΟ Μεθώνης-Πατίστα
Πανιώνιος Καλαμάτας-ΑΕ Λογγάς
Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου-ΑΟ Στενωσιάς
ΑΟ Φυτειάς-Θύελλα Χαρακοπιού
Πράσινα Πουλιά-ΠΑΟ Καλλιθέας

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Μεθώνης-ΑΣ Φυτειάς
Ακαδημία Παμίσου-Πανιώνιος Καλαμάτας
Πατίστα-Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου
ΑΕ Λογγάς-ΑΟ Φυτειάς
ΑΟ Στενωσιάς-Πράσινα Πουλιά
Θύελλα Χαρακοπιού-ΠΑΟ Καλλιθέας

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΣ Φυτειάς-Πανιώνιος Καλαμάτας
Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου-ΑΟ Μεθώνης
ΑΟ Φυτειάς-Ακαδημία Παμίσου
Πράσινα Πουλιά-Πατίστα
ΠΑΟ Καλλιθέας-ΑΕ Λογγάς
Θύελλα Χαρακοπιού-ΑΟ Στενωσιάς

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου-ΑΣ Φυτειάς
Πανιώνιος Καλαμάτας-ΑΟ Φυτειάς
ΑΟ Μεθώνης-Πράσινα Πουλιά
Ακαδημία Παμίσου-ΠΑΟ Καλλιθέας
Πατίστα-Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΕ Λογγάς-ΑΟ Στενωσιάς

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΣ Φυτειάς-ΑΟ Φυτειάς
Πράσινα Πουλιά-Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου
ΠΑΟ Καλλιθέας-Πανιώνιος Καλαμάτας
Θύελλα Χαρακοπιού-ΑΟ Μεθώνης
ΑΟ Στενωσιάς-Ακαδημία Παμίσου
ΑΕ Λογγάς-Πατίστα

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πράσινα Πουλιά-ΑΣ Φυτειάς
ΑΟ Φυτειάς-ΠΑΟ Καλλιθέας
Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου-Θύελλα Χαρακοπιού
Πανιώνιος Καλαμάτας-ΑΟ Στενωσιάς
ΑΟ Μεθώνης-ΑΕ Λογγάς
Ακαδημία Παμίσου-Πατίστα

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΠΑΟ Καλλιθέας-ΑΣ Φυτειάς
Θύελλα Χαρακοπιού-Πράσινα Πουλιά
ΑΟ Στενωσιάς-ΑΟ Φυτειάς
ΑΕ Λογγάς-Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου
Πατίστα-Πανιώνιος Καλαμάτας
Ακαδημία Παμίσου-ΑΟ Μεθώνης

 

Δευτέρα, 08 Αύγουστος 2016 20:42

Β΄ ΤΟΠΙΚΗ: Το πρόγραμμα του Α΄ ομίλου

Με 13 ομάδες θα διεξαχθεί ο Α΄ όμιλος της Β΄ τοπικής κατηγορίας, όπως προέκυψε από την κλήρωση της ΕΠΣ Μεσσηνίας που διεξήχθη πριν από λίγο στην αίθουσα «Αλ. Κουμουνδούρος».
Ας δούμε το πρόγραμμα του 1ου γύρου:

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Πλατύ-ΑΕ Γαργαλιάνων
Ηρακλής Κυπαρισσίας-Παπαφλέσσας Άμφειας
Διαγόρας Κοπανακίου-Κεραυνός Καλαμάτας
Δόξα Καλαμάτας-Πανευαϊκός
Θύελλα Μερόπης-Καλό Νερό
ΑΕ Μάνης-Αστέρας Βαλύρας
Ρεπό: ΑΕΚ Καλαμάτας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕΚ Καλαμάτας-Ατρόμητος Πλατύ
ΑΕ Γαργαλιάνων-Ηρακλής Κυπαρισσίας
Παπαφλέσσας Άμφειας-Δόξα Καλαμάτας
Κεραυνός Καλαμάτας-Θύελλα Μερόπης
Πανευαϊκός-ΑΕ Μάνης
Καλό Νερό-Αστέρας Βαλύρας
Ρεπό: Διαγόρας Κοπανακίου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Πλατύ-Ηρακλής Κυπαρισσίας
Διαγόρας Κοπανακίου-ΑΕΚ Καλαμάτας
Δόξα Καλαμάτας-ΑΕ Γαργαλιάνων
ΑΕ Μάνης-Παπαφλέσσας Άμφειας
Αστέρας Βαλύρας-Κεραυνός Καλαμάτας
Καλό Νερό-Πανευαϊκός
Ρεπό: Θύελλα Μερόπης

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Διαγόρας Κοπανακίου-Ατρόμητος Πλατύ
Ηρακλής Κυπαρισσίας-Δόξα Καλαμάτας
ΑΕΚ Καλαμάτας-Θύελλα Μερόπης
ΑΕ Γαργαλιάνων-ΑΕ Μάνης
Παπαφλέσσας Άμφειας-Καλό Νερό
Κεραυνός Καλαμάτας-Πανευαϊκός
Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Πλατύ-Δόξα Καλαμάτας
Θύελλα Μερόπης-Διαγόρας Κοπανακίου
ΑΕ Μάνης-Ηρακλής Κυπαρισσίας
Αστέρας Βαλύρας-ΑΕΚ Καλαμάτας
Καλό Νερό-ΑΕ Γαργαλιάνων
Κεραυνός Καλαμάτας-Παπαφλέσσας Άμφειας
Ρεπό: Πανευαϊκός

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Θύελλα Μερόπης-Ατρόμητος Πλατύ
Δόξα Καλαμάτας-ΑΕ Μάνης
Διαγόρας Κοπανακίου-Αστέρας Βαλύρας
Ηρακλής Κυπαρισσίας-Καλό Νερό
ΑΕΚ Καλαμάτας-Πανευαϊκός
ΑΕ Γαργαλιάνων-Κεραυνός Καλαμάτας
Ρεπό: Παπαφλέσσας Άμφειας

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Πλατύ-ΑΕ Μάνης
Αστέρας Βαλύρας-Θύελλα Μερόπης
Καλό Νερό-Δόξα Καλαμάτας
Πανευαϊκός-Διαγόρας Κοπανακίου
Κεραυνός Καλαμάτας-Ηρακλής Κυπαρισσίας
Παπαφλέσσας Άμφειας-ΑΕΚ Καλαμάτας
Ρεπό: ΑΕ Γαργαλιάνων

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αστέρας Βαλύρας-Ατρόμητος Πλατύ
ΑΕ Μάνης-Καλό Νερό
Θύελλα Μερόπης-Πανευαϊκός
Δόξα Καλαμάτας-Κεραυνός Καλαμάτας
Διαγόρας Κοπανακίου-Παπαφλέσσας Άμφειας
ΑΕΚ Καλαμάτας-ΑΕ Γαργαλιάνων
Ρεπό: Ηρακλής Κυπαρισσίας

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Πλατύ-Καλό Νερό
Πανευαϊκός-Αστέρας Βαλύρας
Κεραυνός Καλαμάτας-ΑΕ Μάνης
Παπαφλέσσας Άμφειας-Θύελλα Μερόπης
ΑΕ Γαργαλιάνων-Διαγόρας Κοπανακίου
Ηρακλής Κυπαρισσίας-ΑΕΚ Καλαμάτας
Ρεπό: Δόξα Καλαμάτας

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πανευαϊκός-Ατρόμητος Πλατύ
Καλό Νερό-Κεραυνός Καλαμάτας
Αστέρας Βαλύρας-Παπαφλέσσας Άμφειας
Θύελλα Μερόπης-ΑΕ Γαργαλιάνων
Δόξα Καλαμάτας-ΑΕΚ Καλαμάτας
Διαγόρας Κοπανακίου-Ηρακλής Κυπαρισσίας
Ρεπό: ΑΕ Μάνης

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Πλατύ-Κεραυνός Καλαμάτας
Παπαφλέσσας Άμφειας-Πανευαϊκός
ΑΕ Γαργαλιάνων-Αστέρας Βαλύρας
ΑΕΚ Καλαμάτας-ΑΕ Μάνης
Ηρακλής Κυπαρισσίας-Θύελλα Μερόπης
Δόξα Καλαμάτας-Διαγόρας Κοπανακίου
Ρεπό: Καλό Νερό

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παπαφλέσσας Άμφειας-Ατρόμητος Πλατύ
Πανευαϊκός-ΑΕ Γαργαλιάνων
Καλό Νερό-ΑΕΚ Καλαμάτας
Αστέρας Βαλύρας-Ηρακλής Κυπαρισσίας
ΑΕ Μάνης-Διαγόρας Κοπανακίου
Θύελλα Μερόπης-Δόξα Καλαμάτας
Ρεπό: Κεραυνός Καλαμάτας

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Γαργαλιάνων-Παπαφλέσσας Άμφειας
ΑΕΚ Καλαμάτας-Κεραυνός Καλαμάτας
Ηρακλής Κυπαρισσίας-Πανευαϊκός
Διαγόρας Κοπανακίου-Καλό Νερό
Δόξα Καλαμάτας-Αστέρας Βαλύρας
ΑΕ Μάνης-Θύελλα Μερόπης
Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ

Top