Την πραγματοποίηση της ετήσιας γιορτής της, που περιλαμβάνει την κλήρωση των πρωταθλημάτων της νέας σεζόν, την απονομή τιμητικών διακρίσεων σε όσους διακρίθηκαν την προηγούμενη και επάθλων στα σωματεία τα οποία κατέκτησαν την πρώτη θέση ανά κατηγορία, για το επόμενο Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου στη Καλαμάτα (αμφιθέατρο «Αλέξανδρος Κουμουνδούρος») και όλες τις λεπτομέρειες που θα περιλαμβάνει, ανακοίνωσε η ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Στη γιορτή, που επιστρέφει μετά από χρόνια στη Καλαμάτα, θα δώσει, ανάμεσα σε άλλους, το «παρών» ο μέχρι πρότινος προπονητής της Εθνικής ομάδας και τεχνικός σύμβουλος της Ομοσπονδίας Κώστας Μίσσας. Αναλυτικότερα…

«Σας γνωρίζουμε ότι, το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσής μας, στην συνεδρίασή του, της 06-09-2017, αποφάσισε τη διεξαγωγή των παρακάτω εκδηλώσεων...

1ον) Απονομές τιμητικών διακρίσεων σε αθλητές, προπονητές και παράγοντες που διακρίθηκαν την αγωνιστική περίοδο 2016-2017, αλλά και πρόσωπα που με την αγάπη και προσφορά τους, τιμούν το Αθλητικό Κίνημα και την Καλαθοσφαίριση.

2ον) Απονομές επάθλων στους πρώτους της αγωνιστικής περιόδου 2016-2017 

3ον) Κληρώσεις των Πρωταθλημάτων Α΄ & Β΄ Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, αγωνιστικής περιόδου 2017-2018.

Επίσης σας γνωρίζουμε ότι, ομιλητές της Εκδήλωσής μας θα είναι οι κ.κ. Ιωάννης Μπίρης (Ιατρός – Χειρούργος, με ειδικότητα στην υπερηχο-τομογραφία), με θέμα ΄΄Προ-αγωνιστικός Έλεγχος Αθλητών΄΄ & Κώστας Μίσσας (Τεχνικός Σύμβουλος Ε.Ο.Κ. & Προπονητής Εθνικής Ομάδας Ανδρών), με θέμα ΄΄Το Μπάσκετ ένα κοινωνικό φαινόμενο με παγκόσμιες προεκτάσεις΄΄.

Οι παραπάνω εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2017, ώρα 7.30 μ.μ., στο αμφιθέατρο ΄΄ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΥΜΟΥΝΔΡΟΥΡΟΣ΄΄ της Περιφερειακής Ενότητας Μεσσηνίας (Διοικητήριο – Ψαρών 15 - Καλαμάτα).

Για την επιτυχή διεξαγωγή των εκδηλώσεων, θεωρούμε απαραίτητη τη παρουσία εκπροσώπων των Διοικήσεων των Σωματείων, καθώς και των τιμώμενων αθλητών, για την παραλαβή των επάθλων» αναφέρει η σχετική ανακοίνωση.

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΑΒΑΝ ΤΗΝ 1Η ΘΕΣΗ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π. ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2016-2017

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Α.Σ. ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ ΚΡΟΝΟΣ

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ  

Α.Π.Σ. ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ

 

ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ  

Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΜΙΝΙ

Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (1)

 

ΑΘΛΗΤΕΣ & ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2016-2017

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ : ΚΑΛΟΥΛΙ ΣΠΥΡΟΣ ( Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ )

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ : ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ( Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 )

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ( Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ )

1ος ΣΚΟΡΕΡ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ( Α.Σ.Τ.Η.Ρ. ΒΛΑΧΙΩΤΗ )

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ – ΠΑΝ/ΤΗΣ ( Α.Σ. ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ )

1ος ΣΚΟΡΕΡ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ( Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ )

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η ΣΚΟΡΕΡ: ΚΟΥΤΕΛΑ ΓΛΥΚΕΡΙΑ - ΔΑΝΑΗ ( Α.Π.Σ. ΑΡΙΣ )

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ: ΚΑΝΤΕΛΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ ( Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ )

1η ΣΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ :ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡΙΑ ( Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ )

*Οι αθλητές που επελέγησαν και θα βραβευθούν ως MVP, για την αγωνιστική περίοδο 2016-2017, αναδείχθηκαν μετά από ψηφοφορία των προπονητών.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ Μεσσηνίας 2017-18
Σέντρα στις 4-5 Νοέμβρη

1η-10η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης – Ερμής Καλαμάτας
ΑΟ Λαιίκων – Νέστωρ Πύλου
Θύελλα Παραλίας – Εθνικός Καλαμάτας
ΑΟ Χατζή – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
ΑΠΟΚ Ίκαρος -ΠΑΟΚ Καλαμάτας

2η-11η αγωνιστική
Ερμής Καλαμάτας – Θύελλα Παραλίας
ΑΟ Λαιίκων – Θύελλα Μερόπης
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – ΠΑΟΚ Καλαμάτας
Εθνικός Καλαμάτας – ΑΠΟΚ Ίκαρος
Νέστωρ Πύλου-ΑΟ Χατζή

3η-12η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης – Θύελλα Παραλίας
ΑΟ Χατζή – ΑΟ Λαιίκων
ΑΠΟΚ Ίκαρος – Ερμής Καλαμάτας
ΠΑΟΚ Καλαμάτας – Νέστωρ Πύλου
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης-Εθνικός Καλαμάτας

4η-13η αγωνιστική
Ερμής Καλαμάτας – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Λαιίκων – ΠΑΟΚ Καλαμάτας
Θύελλα Παραλίας – ΑΠΟΚ Ίκαρος
ΑΟ Χατζή – Θύελλα Μερόπης
Νέστωρ Πύλου-Εθνικός Καλαμάτας

5η-14η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης – ΑΠΟΚ Ίκαρος
Ερμής Καλαμάτας – Νέστωρ Πύλου
ΠΑΟΚ Καλαμάτας – ΑΟ Χατζή
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – Θύελλα Παραλίας
Εθνικός Καλαμάτας-ΑΟ Λαιίκων

6η-15η αγωνιστική
ΑΟ Λαιίκων – Ερμής Καλαμάτας
Θύελλα Παραλίας – Νέστωρ Πύλου
ΑΟ Χατζή – Εθνικός Καλαμάτας
ΑΠΟΚ Ίκαρος – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
ΠΑΟΚ Καλαμάτας-Θύελλα Μερόπης

7η-16η αγωνιστική
Ερμής Καλαμάτας – ΑΟ Χατζή
Θύελλα Παραλίας – ΑΟ Λαιίκων
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – Θύελλα Μερόπης
Εθνικός Καλαμάτας – ΠΑΟΚ Καλαμάτας
Νέστωρ Πύλου-ΑΠΟΚ Ίκαρος

8η- 17η αγωνιστική

Θύελλα Μερόπης-Εθνικός Καλαμάτας
ΑΟ Χατζή-Θύελλα Παραλίας
ΑΠΟΚ Ίκαρος-ΑΟ Λαιίκων
ΠΑΟΚ Καλαμάτας-Ερμής Καλαμάτας
Νέστωρ Πύλου-Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης

9η- 18η αγωνιστική

Θύελλα Μερόπης-Νέστωρ Πύλου
ΑΟ Λαιίκων-Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης
Θύελλα Παραλίας-ΠΑΟΚ Καλαμάτας
ΑΠΟΚ Ίκαρος-ΑΟ Χατζή
Εθνικός Καλαμάτας-Ερμής Καλαμάτας

Β΄ ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ- 2ος όμιλος 2017-18
Σέντρα στις 30 Σεπτεμβρίου, 1 Οκτωβρίου

1η-14η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – ΑΟ Στενωσιάς
ΑΣ Φυτειάς – ΠΑΟ Καλλιθέας
ΑΟ Λογγά – Πατίστα Καλ.
Δόξα Καλ. – Πανιώνιος Καλ.
Νέδουσα Αλαγονίας – Πράσινα Πουλιά
Θύελλα Χαρακοπιού – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
ρεπό Παναθηναϊκός Καλ.

2η-15η αγωνιστική
Παναθηναϊκός Καλ. – ΑΣ Δαναός
ΑΟ Στενωσιάς – ΑΣ Φυτειάς
ΠΑΟ Καλλιθέας – Δόξα Καλ.
Πατίστα Καλ. – Νέδουσα Αλαγονίας
Πανιώνιος Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού
Πράσινα Πουλιά – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
ρεπό ΑΟ Λογγά

3η-16η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – ΑΣ Φυτειάς
ΑΟ Λογγά – Παναθηναϊκός Καλ.
Δόξα Καλ. – ΑΟ Στενωσιάς
Θύελλα Χαρακοπιού – ΠΑΟ Καλλιθέας
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – Πατίστα Καλ.
Πράσινα Πουλιά – Πανιώνιος Καλ.
ρεπό Νέδουσα Αλαγονίας

4η-17η αγωνιστική
ΑΟ Λογγά – ΑΣ Δαναός
ΑΣ Φυτειάς – Δόξα Καλ.
Παναθηναϊκός Καλ. – Νέδουσα Αλαγονίας
ΑΟ Στενωσιάς – Θύελλα Χαρακοπιού
ΠΑΟ Καλλιθέας – Πράσινα Πουλιά
Πατίστα Καλ. – Πανιώνιος Καλ.
ρεπό ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα

5η-18η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – Δόξα Καλ.
Νέδουσα Αλαγονίας – ΑΟ Λογγά
Θύελλα Χαρακοπιού – ΑΣ Φυτειάς
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – Παναθηναϊκός Καλ.
Πράσινα Πουλιά – ΑΟ Στενωσιάς
Πατίστα Καλ. – ΠΑΟ Καλλιθέας
ρεπό Πανιώνιος Καλ.

6η-19η αγωνιστική
Νέδουσα Αλαγονίας – ΑΣ Δαναός
Δόξα Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΟ Λογγά – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
ΑΣ Φυτειάς – Πράσινα Πουλιά
Παναθηναϊκός Καλ. – Πανιώνιος Καλ.
ΑΟ Στενωσιάς – Πατίστα Καλ.
ρεπό ΠΑΟ Καλλιθέας

7η-20η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – Νέδουσα Αλαγονίας
Πράσινα Πουλιά – Δόξα Καλ.
Πανιώνιος Καλ. – ΑΟ Λογγά
Πατίστα Καλ. – ΑΣ Φυτειάς
ΠΑΟ Καλλιθέας – Παναθηναϊκός Καλ.
ρεπό ΑΟ Στενωσιάς

8η-21η αγωνιστική
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – ΑΣ Δαναός
Θύελλα Χαρακοπιού – Πράσινα Πουλιά
Νέδουσα Αλαγονίας – Πανιώνιος Καλ.
Δόξα Καλ. – Πατίστα Καλ.
ΑΟ Λογγά – ΠΑΟ Καλλιθέας
Παναθηναϊκός Καλ. – ΑΟ Στενωσιάς
ρεπό ΑΣ Φυτειάς

9η-22η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – Πράσινα Πουλιά
Πανιώνιος Καλ. – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
Πατίστα Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού
ΠΑΟ Καλλιθέας – Νέδουσα Αλαγονίας
ΑΟ Στενωσιάς – ΑΟ Λογγά
ΑΣ Φυτειάς – Παναθηναϊκός Καλ.
ρεπό Δόξα Καλ.

10η-23η αγωνιστική
Πανιώνιος Καλ. – ΑΣ Δαναός
Πράσινα Πουλιά – Πατίστα Καλ.
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – ΠΑΟ Καλλιθέας
Νέδουσα Αλαγονίας – ΑΟ Στενωσιάς
Δόξα Καλ. – Παναθηναϊκός Καλ.
ΑΟ Λογγά – ΑΣ Φυτειάς
ρεπό Θύελλα Χαρακοπιού

11η-24η αγωνιστική
ΑΣ Δαναός – Πατίστα Καλ.
ΠΑΟ Καλλιθέας – Πανιώνιος Καλ.
ΑΟ Στενωσιάς – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
Παναθηναϊκός Καλ. – Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΣ Φυτειάς – Νέδουσα Αλαγονίας
Δόξα Καλ. – ΑΟ Λογγά
ρεπό Πράσινα Πουλιά

12η-25η αγωνιστική
ΠΑΟ Καλλιθέας – ΑΣ Δαναός
Πανιώνιος Καλ. – ΑΟ Στενωσιάς
Πράσινα Πουλιά – Παναθηναϊκός Καλ.
ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα – ΑΣ Φυτειάς
Θύελλα Χαρακοπιού – ΑΟ Λογγά
Νέδουσα Αλαγονίας – Δόξα Καλ.
ρεπό Πατίστα Καλ.

13η-26η αγωνιστική
ΑΟ Στενωσιάς – ΠΑΟ Καλλιθέας
Παναθηναϊκός Καλ. – Πατίστα Καλ.
ΑΣ Φυτειάς – Πανιώνιος Καλ.
ΑΟ Λογγά – Πράσινα Πουλιά
Δόξα Καλ. – ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
Θύελλα Χαρακοπιού – Νέδουσα Αλαγονίας
ρεπό ΑΣ Δαναός

Β΄ ΕΠΣΜ - 1oς όμιλος 2017-18
Σέντρα στις 30 Σεπτεμβρίου, 1 Οκτωβρίου

1η-14η αγωνιστική
Νέος Άρις – Ατρόμητος Πλατύ
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Διαγόρας Κοπανακίου
Αστέρας Βαλύρας – ΑΠΣ Άρις
ΑΕΚ Καλαμάτας – Κεραυνός Καλ.
Μεσσηνιακός – ΠΑΟ Καλού Νερού
Πανευαϊκός – Αστέρας Αρφαρών
ρεπό Παπαφλέσσας Άμφειας

2η-15η αγωνιστική
Παπαφλέσσας Άμφειας – Νέος Άρις
Ατρόμητος Πλατύ – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Διαγόρας Κοπανακίου – ΑΕΚ Καλαμάτας
ΑΠΣ Άρις – Μεσσηνιακός
Κεραυνός Καλ. – Πανευαϊκός
ΠΑΟ Καλού Νερού – Αστέρας Αρφαρών
ρεπό Αστέρας Βαλύρας

3η-16η αγωνιστική
Νέος Άρις – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Αστέρας Βαλύρας – Παπαφλέσσας Άμφειας
ΑΕΚ Καλαμάτας – Ατρόμητος Πλατύ
Πανευαϊκός – Διαγόρας Κοπανακίου
Αστέρας Αρφαρών – ΑΠΣ Άρις
ΠΑΟ Καλού Νερού – Κεραυνός Καλ.
Ρεπό Μεσσηνιακός

4η-17η αγωνιστική
Αστέρας Βαλύρας – Νέος Άρις
Ηρακλής Κυπαρισσίας – ΑΕΚ Καλαμάτας
Παπαφλέσσας Άμφειας – Μεσσηνιακός
Ατρόμητος Πλατύ – Πανευαϊκός
Διαγόρας Κοπανακίου – ΠΑΟ Καλού Νερού
ΑΠΣ Άρις – Κεραυνός Καλ.
Ρεπό Αστέρας Αρφαρών

5η-18η αγωνιστική
Νέος Άρις – ΑΕΚ Καλαμάτας
Μεσσηνιακός – Αστέρας Βαλύρας
Πανευαϊκός – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Αστέρας Αρφαρών – Παπαφλέσσας Άμφειας
ΠΑΟ Καλού Νερού – Ατρόμητος Πλατύ
ΑΠΣ Άρις – Διαγόρας Κοπανακίου
ρεπό Κεραυνός Καλ.

6η-19η αγωνιστική
Μεσσηνιακός – Νέος Άρις
ΑΕΚ Καλαμάτας – Πανευαϊκός
Αστέρας Βαλύρας – Αστέρας Αρφαρών
Ηρακλής Κυπαρισσίας – ΠΑΟ Καλού Νερού
Παπαφλέσσας Άμφειας – Κεραυνός Καλ.
Ατρόμητος Πλατύ – ΑΠΣ Άρις
ρεπό Διαγόρας Κοπανακίου

7η-20η αγωνιστική
Νέος Άρις – Πανευαϊκός
Αστέρας Αρφαρών – Μεσσηνιακός
ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΕΚ Καλαμάτας
Κεραυνός Καλ. – Αστέρας Βαλύρας
ΑΠΣ Άρις – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Διαγόρας Κοπανακίου – Παπαφλέσσας Άμφειας
ρεπό Ατρόμητος Πλατύ

8η-21η αγωνιστική
Αστέρας Αρφαρών – Νέος Άρις
Πανευαϊκός – ΠΑΟ Καλού Νερού
Μεσσηνιακός – Κεραυνός Καλ.
ΑΕΚ Καλαμάτας – ΑΠΣ Άρις
Αστέρας Βαλύρας – Διαγόρας Κοπανακίου
Παπαφλέσσας Άμφειας – Ατρόμητος Πλατύ
ρεπό Ηρακλής Κυπαρισσίας

9η-22η αγωνιστική
Νέος Άρις – ΠΑΟ Καλού Νερού
Κεραυνός Καλ. – Αστέρας Αρφαρών
ΑΠΣ Άρις – Πανευαϊκός
Διαγόρας Κοπανακίου – Μεσσηνιακός
Ατρόμητος Πλατύ – Αστέρας Βαλύρας
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Παπαφλέσσας Άμφειας
ρεπό ΑΕΚ Καλαμάτας

10η-23η αγωνιστική
Κεραυνός Καλ. – Νέος Άρις
ΠΑΟ Καλού Νερού – ΑΠΣ Άρις
Αστέρας Αρφαρών – Διαγόρας Κοπανακίου
Μεσσηνιακός – Ατρόμητος Πλατύ
ΑΕΚ Καλαμάτας – Παπαφλέσσας Άμφειας
Αστέρας Βαλύρας – Ηρακλής Κυπαρισσίας
ρεπό Πανευαϊκός

Α1 ΤΟΠΙΚΗ ΕΠΣΜ 2017-18
Σέντρα στις 30 Σεπτεμβρίου, 1 Οκτωβρίου

1η αγωνιστική- 14η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-Ολυμπιακός Ανάληψης
Απόλλων Πεταλιδίου-Α.Ο. Μεθώνης
ΑΕ Μάνης-Α.Ε. Γαργαλιάνων
Αστέρας Μικρομάνης-Α.Ο. Φυτειάς
Ηρακλής Καλαμάτας-Παπαφλέσσας Χώρας
Χανδριναϊκός-Αβία
Αίαντας Καλαμάτας-Δωριέας Δωρίου

2η αγωνιστική- 15η αγωνιστική
Απόλλων Πεταλιδίου-Ακρίτας Κορώνης
Ολυμπιακός Ανάληψης-ΑΕ Μάνης
Α.Ο. Μεθώνης-Αστέρας Μικρομάνης
Α.Ε. Γαργαλιάνων-Ηρακλής Καλαμάτας
Α.Ο. Φυτειάς-Χανδριναϊκός
Παπαφλέσσας Χώρας-Αίαντας Καλαμάτας
Αβία-Δωριέας Δωρίου

3η αγωνιστική
- 16η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-ΑΕ Μάνης
Αστέρας Μικρομάνης-Απόλλων Πεταλιδίου
Ηρακλής Καλαμάτας-Ολυμπιακός Ανάληψης
Χανδριναϊκός-Α.Ο. Μεθώνης
Αίαντας Καλαμάτας-Α.Ε. Γαργαλιάνων
Δωριέας Δωρίου-Α.Ο. Φυτειάς
Αβία-Παπαφλέσσας Χώρας

4η αγωνιστική
- 17η αγωνιστική
Αστέρας Μικρομάνης-Ακρίτας Κορώνης
ΑΕ Μάνης-Ηρακλής Καλαμάτας
Απόλλων Πεταλιδίου-Χανδριναϊκός
Ολυμπιακός Ανάληψης-Αίαντας Καλαμάτας
Α.Ο. Μεθώνης-Δωριέας Δωρίου
Α.Ε. Γαργαλιάνων-Αβία
Α.Ο. Φυτειάς-Παπαφλέσσας Χώρας

5η αγωνιστική
- 18η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-Ηρακλής Καλαμάτας
Χανδριναϊκός-Αστέρας Μικρομάνης
Αίαντας Καλαμάτας-ΑΕ Μάνης
Δωριέας Δωρίου-Απόλλων Πεταλιδίου
Αβία-Ολυμπιακός Ανάληψης
Παπαφλέσσας Χώρας-Α.Ο. Μεθώνης
Α.Ο. Φυτειάς-Α.Ε. Γαργαλιάνων

6η αγωνιστική
- 19η αγωνιστική
Χανδριναϊκός-Ακρίτας Κορώνης
Ηρακλής Καλαμάτας-Αίαντας Καλαμάτας
Αστέρας Μικρομάνης-Δωριέας Δωρίου
ΑΕ Μάνης-Αβία
Απόλλων Πεταλιδίου-Παπαφλέσσας Χώρας
Ολυμπιακός Ανάληψης-Α.Ο. Φυτειάς
Α.Ο. Μεθώνης-Α.Ε. Γαργαλιάνων

7η αγωνιστική - 20η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-Αίαντας Καλαμάτας
Δωριέας Δωρίου-Χανδριναϊκός
Αβία-Ηρακλής Καλαμάτας
Παπαφλέσσας Χώρας-Αστέρας Μικρομάνης
Α.Ο. Φυτειάς-ΑΕ Μάνης
Α.Ε. Γαργαλιάνων-Απόλλων Πεταλιδίου
Α.Ο. Μεθώνης-Ολυμπιακός Ανάληψης

8η αγωνιστική - 21η αγωνιστική
Δωριέας Δωρίου-Ακρίτας Κορώνης
Αίαντας Καλαμάτας-Αβία
Χανδριναϊκός-Παπαφλέσσας Χώρας
Ηρακλής Καλαμάτας-Α.Ο. Φυτειάς
Αστέρας Μικρομάνης-Α.Ε. Γαργαλιάνων
ΑΕ Μάνης-Α.Ο. Μεθώνης
Απόλλων Πεταλιδίου-Ολυμπιακός Ανάληψης

9η αγωνιστική - 22η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-Αβία
Παπαφλέσσας Χώρας-Δωριέας Δωρίου
Α.Ο. Φυτειάς-Αίαντας Καλαμάτας
Α.Ε. Γαργαλιάνων-Χανδριναϊκός
Α.Ο. Μεθώνης-Ηρακλής Καλαμάτας
Ολυμπιακός Ανάληψης-Αστέρας Μικρομάνης
ΑΕ Μάνης-Απόλλων Πεταλιδίου

10η αγωνιστική - 23η αγωνιστική
Παπαφλέσσας Χώρας-Ακρίτας Κορώνης
Αβία-Α.Ο. Φυτειάς
Δωριέας Δωρίου-Α.Ε. Γαργαλιάνων
Αίαντας Καλαμάτας-Α.Ο. Μεθώνης
Χανδριναϊκός-Ολυμπιακός Ανάληψης
Ηρακλής Καλαμάτας-Απόλλων Πεταλιδίου
Αστέρας Μικρομάνης-ΑΕ Μάνης

11η αγωνιστική - 24η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-Α.Ο. Φυτειάς
Α.Ε. Γαργαλιάνων-Παπαφλέσσας Χώρας
Α.Ο. Μεθώνης-Αβία
Ολυμπιακός Ανάληψης-Δωριέας Δωρίου
Απόλλων Πεταλιδίου-Αίαντας Καλαμάτας
ΑΕ Μάνης-Χανδριναϊκός
Ηρακλής Καλαμάτας-Αστέρας Μικρομάνης

12η αγωνιστική - 25η αγωνιστική
Α.Ε. Γαργαλιάνων-Ακρίτας Κορώνης
Α.Ο. Φυτειάς-Α.Ο. Μεθώνης
Παπαφλέσσας Χώρας-Ολυμπιακός Ανάληψης
Αβία-Απόλλων Πεταλιδίου
Δωριέας Δωρίου-ΑΕ Μάνης
Αίαντας Καλαμάτας-Αστέρας Μικρομάνης
Χανδριναϊκός-Ηρακλής Καλαμάτας

13η αγωνιστική - 26η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης-Α.Ο. Μεθώνης
Ολυμπιακός Ανάληψης-Α.Ε. Γαργαλιάνων
Απόλλων Πεταλιδίου-Α.Ο. Φυτειάς
ΑΕ Μάνης-Παπαφλέσσας Χώρας
Αστέρας Μικρομάνης-Αβία
Ηρακλής Καλαμάτας-Δωριέας Δωρίου
Αίαντας Καλαμάτας-Χανδριναϊκός

Tο Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης, στην συνεδρίασή του, της 03 Οκτωβρίου, αποφάσισε τη διεξαγωγή των παρακάτω εκδηλώσεων

 1ον) Απονομές τιμητικών διακρίσεων σε αθλητές, προπονητές και παράγοντες που διακρίθηκαν την αγωνιστική περίοδο 2015-2016, αλλά και πρόσωπα που με την αγάπη και προσφορά τους, τιμούν το Αθλητικό Κίνημα και την Καλαθοσφαίριση.

2ον) Απονομές επάθλων στους πρώτους της αγωνιστικής περιόδου 2015-2016 και

3ον) Κληρώσεις των Πρωταθλημάτων Α΄ & Β΄ Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, αγωνιστικής περιόδου 2016-2017.

Κεντρικός ομιλητής της Εκδήλωσης θα είναι ο. κ. Γεώργιος Βασιλακόπουλος, Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης και Επίτιμος Πρόεδρος της FIΒAEUROPE, με θέμα ΄΄Η ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ΄΄.

Οι παραπάνω εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν τη Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2016, ώρα 7.00 μ.μ., στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Σκάλας του Δήμου Ευρώτα.

Για την επιτυχή διεξαγωγή των εκδηλώσεων, θεωρείται απαραίτητη η παρουσία εκπροσώπων των Διοικήσεων των Σωματείων, καθώς και των τιμώμενων αθλητών, για την παραλαβή των επάθλων.

Ακολουθούν οι καταστάσεις με τις ομάδες που πρώτευσαν την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 και των αθλητών - προπονητών που θα βραβευθούν.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ : ΚΑΛΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Ν.Ο. ΠΥΛΟΥ)

1ος ΣΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ: ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. (ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ: ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ : ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ)

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΝΤΑΔΑ 1) ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ) 2) ΚΑΤΣΑΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980) 3) ΜΠΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ) 4) ΔΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ) 5) ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Α.Ε. ΣΠΑΡΤΗΣ)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΠΑΛΑΜΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Α.Ο. ΘΟΥΡΙΑΣ)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ: ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Π.Α.Ο.Κ.)

1ος ΣΚΟΡΕΡ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΣΙΝΑΝΑΙ ΓΚΕΝΤΓΙΑΝ (Α.Σ. ΠΑΝΑΣ ΚΑΡΔΑΡΑ - ΚΑΝΔΗΛΑΣ.)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ: ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ.)

------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (Γ.Σ. ΧΩΡΑΣ)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (Γ.Σ. ΧΩΡΑΣ)

1ος ΣΚΟΡΕΡ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΒΕΝΟΛΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (Α.Ο. ΚΡΟΚΕΩΝ)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ: ΖΑΪΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠΑΡΤΗΣ)

-------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΣΚΟΡΕΡ : ΜΠΑΡΟΥΞΗ ΑΓΛΑΪΑ (Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ )

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ: ΜΠΑΡΟΥΞΗ ΑΓΛΑΪΑ (Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ )

Οι αθλητές που επελέγησαν και θα βραβευθούν ως MVP και καλύτερη πεντάδα, για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016, αναδείχθηκαν μετά από ψηφοφορία των προπονητών κάθε κατηγορίας.

Η επιλογή του καλύτερου προπονητή, έγινε από τους αθλητικούς συντάκτες των Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης και Δικτύωσης της Κεντρικής & Νότιας Πελοποννήσου.

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΑΒΑΝ ΤΗΝ 1Η ΘΕΣΗ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π. ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2015-2016 Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ:Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ:Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ  Γ.Σ. ΧΩΡΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ:Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ: Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ:Γ.Ε.Α. ΑΜΙΛΛΑ 2000

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ: Α.Π.Σ. ΑΚΑΔΗΜΟΣ 1

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Σελίδα 1 από 2
Top