Μια απώλεια κατέγραψε το μεσσηνιακό γκρουπ διαιτητών και βοηθών της 2ης κατηγορίας στα τεστ φυσικής κατάστασης, που έγιναν στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας στην Αθήνα, το περασμένο Σάββατο 5 Αυγούστου.

Ο Δημήτρης Νίκας δεν μπόρεσε να περάσει τα όρια των διαιτητών της 2ης κατηγορίας και θα χρειαστεί να συμμετάσχει εκ νέου στη διαδικασία, η οποία σύμφωνα με πληροφορίες, θα γίνει στα μέσα του επόμενου μήνα.

Αντιθέτως, δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερο πρόβλημα οι βοηθοί Σταύρος Λάμιας, Σοφία Αθανασοπούλου, Μάριος Καρβούνης και Κωνσταντίνος Αδαμόπουλος.

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Έντονο μεσσηνιακό άρωμα είχαν οι ορισμοί της ερχόμενης Κυριακής στο πρωτάλημα της Foοtball League.

O Ηλίας Αλεξέας θα είναι πρώτος βοηθός του Φουκάκη στο μεγάλο ντέρμπι του «Κλ. Βικελίδης» μεταξύ Άρη Θεσ. και Λαμίας ενώ στην Σπάρτη για την αναμέτρηση των Λακώνων με τον Αχαρναϊκό θα βρεθούν οι Νίκας (φωτο-4ος), Αδαμόπουλος (β΄βοηθός).

Αναλυτικά οι ορισμοί της 31ης αγωνιστικής της Stoiximan Football League (Κυριακή 21/5, 17:00):

Απόλλων Σμύρνης-ΑΟ Τρίκαλα
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Σίπκας Στ. (Σάμου), Αρμάκολας (Κυκλάδων)
4ος: Μιχελής (Πειραιά)

Άρης-Λαμία
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Σίπκας Ι. (Πέλλας)
4ος: Κοτσάνης (Δράμας)

ΑΟ Χανιά-Πανελευσινιακός

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Μήταρης (Ανατ. Αττικής), Κοκμοτός (Ρεθύμνου)
4ος: Κοκκινάκης (Λασιθίου)

Καλλιθέα-Καλλονή
Διαιτητής: Ψυχούλας (Βοιωτίας)
Βοηθοί: Πάγουρας (Βοιωτίας), Πετεινάτος (Χανίων)
4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

Σπάρτη-Αχαρναϊκός
Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας), Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας)
4ος: Νίκας (Μεσσηνίας)

Παναιγιάλειος-Κισσαμικός
Διαιτητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Πυργάκης (Κορινθίας), Δόσκορης (Φθιώτιδας)
4ος: Κακριδής (Κορινθίας)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Μάντζιος (Ηπείρου)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Σάκκας (Θεσσαλίας)
4ος: Ρούσσης (Θεσσαλίας)

Αιγινιακός-Αγροτικός Αστέρας
Διαιτητής: Ζούγρας (Κοζάνης)
Βοηθοί: Καρακώστας (Λάρισας), Κωτούλας (Τρικάλων)
4ος: Κατατέρπος (Κοζάνης)



 

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Πάνε Σπάρτη για την αναμέτρηση της Λακωνικής ομάδας με την Αναγέννηση Καρδίτσας, η Σοφία Αθανασοπούλου και ο Δημήτρης Νίκας. Το ματς εντάσσεται στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Football League και η Αθανασοπούλου θα είναι η β’ βοηθός του διαιτητή Μαρκαντωνάτου ενώ ο Νίκας θα είναι 4ος διαιτητής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ορισμοί της 20ής αγωνιστικής:

Σάββατο 11 Μαρτίου

Παναιγιάλειος – Απόλλων Σμύρνης (15:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας), Χαραλαμπόπουλος (Αρκαδίας)
4ος: Γκοβέσης (Αρκαδίας)

Κυριακή 12 Μαρτίου

Σπάρτη – Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)
Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)
Βοηθοί: Πυλαρινός (Ζακύνθου), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)
4ος: Νίκας (Μεσσηνίας)

Καλλιθέα – Αγροτικός Αστέρας (15:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Πυργάκης (Κορινθίας), Αναστασάκης (Χανίων)
4ος: Κακριδής (Κορινθίας)

ΑΟ Χανιά – Πανσερραϊκός (13:00, Μάλεμε)
Διαιτητής: Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Σωτηριάδης (Λασιθίου)

Άρης – Κισσαμικός (15:00 ΕΡΤ3, «Κλ. Βικελίδης»)
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Στεφούλης (Γρεβενών)
4ος: Παπαργυρίου (Πιερίας)

Τρίκαλα – Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Δημόπουλος (Φλώρινας)
4ος: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)

Λαμία – Καλλονή (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Βογιατζής (Καρδίτσας)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)

Πανελευσινιακός – ΟΦΗ (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)
Διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Απτόσογλου (Αθηνών), Γιαννίκος (Πειραιά)
4ος: Αντιπαριώτης (Αν. Αττικής)

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Ο Ηλίας Αλεξέας βρίσκεται μέσα στους ορισμούς της ΚΕΔ για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ο Μεσσήνιος ρέφερι θα βρεθεί στο Καυτανζόγλειο της Θεσσαλονίκης ως πρώτος βοηθός στην αναμέτρηση του Ηρακλή με τον ΠΑΣ Γιάννενα (Δευτέρα, 5/12). Διαιτητής ορίστηκε ο Καραντώνης (Ημαθίας).

Το ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ στην Λεωφόρο (4/12, 19:30), ορίστηκε να διευθύνει ο διεθνής  Τάσος Παπαπέτρου του συνδέσμου Αθηνών.

Στα αξιοσημείωτα ο ορισμός του Τάσου Κάκου για πρώτη φορά ως παρατηρητή. Ο Κερκυραίος πρώην διεθνής ρέφερι είναι στον πίνακα της Football League αλλά η ΚΕΔ την προηγούμενη εβδομάδα αποφάσισε να εφαρμόσει τους ανοιχτούς πίνακες και στους παρατηρητές. Μπορεί δηλαδή να ορίζει διαιτητές και παρατηρητές από μικρότερη κατηγορία, στην Super League.

Στο μεταξύ ο Σταύρος Λάμιας ορίστηκε β’ βοηθός στην αναμέτρηση της Σπάρτης με τον Αιγινιακό για την 4η αγωνιστική της Football League ενώ  ο Δημήτρης Νίκας θα είναι 4ος διαιτητής στο ίδιο ματς.

Αναλυτικά οι ρέφερι της αγωνιστικής στην Σούπερ Λίγκα:

Πλατανιάς - Πανιώνιος
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Φωτόπουλος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Παρατηρητής: Καλύβας (Βοιωτίας)
 
Βέροια - Παναιτωλικός
Διαιτητής: Κιοτζένης (Θράκης)
Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Νατσιούλας (Λάρισας)
4ος διαιτητής: Συμεβωνίδης (Πιερίας)
Παρατηρητής: Κάκος (Κέρκυρας)
 
Κέρκυρα - ΑΕΚ
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Απτόσογλου (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Κουτσιαύτης (Αρτας)
Παρατηρητής: Μαυρόπουλος (Μακεδονίας)
 
Ολυμπιακός - Λεβαδειακός
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Δωδ/νήσου), Δόσης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
Παρατηρητής: Κουρκούνας (Χανίων)
 
Λάρισα - Ατρόμητος
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Κουρομπίλια (Καρδίτσας), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας)
4ος διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας)
Παρατηρητής: Μπίκας (Χαλκιδικής)
 
Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Μερκενίδης (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Παρατηρητής: Χαραλαμπίδης (Καβάλας)
 
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Κούλα Χασάν (Ξάνθης), Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος διαιτητής: Γκράνας (Θράκης)
Παρατηρητής: Μαζαράκης (Κεφαλονιάς)
 
Ηρακλής - ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κασσαβέτης (Δυτ. Αττικής)
4ος διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας)
Παρατηρητής: Καλαθενός (Δωδ/νήσου)

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Ο Δημήτρης Νίκας με βοηθούς τους Κασκάνη, Τσούκαλη, ορίστηκε να διευθύνει το ντέρμπι κορυφής Ασπρόχωμα- Ομόνοια για την 6η αγωνιστική στην Α1 τοπική. Αναλυτικά οι διαιτητές του διημέρου:



Α1 Κατηγορία (6η αγωνιστική)

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ - ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ Π.Σ.

ΧΩΡΑΣ

Σάββατο

05/11/16

15:00

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΚΑΥΚΑΣ Α., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ

ΑΡΙΟΣ

Σάββατο

05/11/16

15:00

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε., ΝΙΑΡΧΟΣ Γ.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. - ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ

Σάββατο

05/11/16

15:00

ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΓΙΑΝΝΑΚΛΗΣ Δ.

Α.Ο. ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ - Α.Ο. ΟΜΟΝΟΙΑ

ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ

Σάββατο

05/11/16

15:00

ΝΙΚΑΣ Δ., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ "ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΠΑΧΡΑΜΗΣ

Σάββατο

05/11/16

18:00

ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΤΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ

ΜΕΘΩΝΗΣ

Κυριακή

06/11/16

15:00

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΠΑΛΛΑΔΙΝΟΣ Σ., ΤΣΑΟΥΣΗ Σ.

Α.Ο. ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ - Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ "ΠΕΤΡΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ"

Κυριακή

06/11/16

15:00

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ.




Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Μεσσηνιακή τριάδα ορίστηκε στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής της 6ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής μεταξύ της Βάρδας και της Παναχαϊκής. Το ματς στην Βάρδα θα διευθύνει ο Δημήτρης Νίκας με βοηθούς την Σοφία Αθανασοπούλου και τον Νίκο Γκούμα.

Την αναμέτρηση του Τσικλητήρα στην Χαλκίδα θα διευθύνει ο Τηλέμαχος Καλαντζής από την Αθήνα. Ο ίδιος, πέρυσι είχε σφυρίξει στην νίκη της Καλαμάτας με 2-1 επί του Κανάρη Χίου στην Παραλία.

Αναλυτικά οι διαιτητές στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής:

Χαλκίδα – Τσικλητήρας Πύλου
Καλαντζής, Κουντουρέλης, Σαμοΐλης (Αθηνών)

ΠΑΟ Βάρδας – Παναχαϊκή
Νίκας, Αθανασοπούλου, Γκούμας (Μεσσηνίας)

Φωστήρας – Ερμιονίδα
Τσαμούρης, Ζερβάκης, Φαγκρίδας (Πειραιά)

Δόξα Μεγαλούπολης – Λουτράκι
Μαρκαντωνάτος, Παπαδόπουλος, Λιάπης (Ηλείας)

Θήβα – Παναργειακός
Νταούλας, Λιαμπότης, Κασιμάτης (Αθηνών)

Ζευγολατιό – Παναρκαδικός
Τσιρογιάννης, Μεϊντάνας, Γεωργακόπουλος (Αχαΐας)

Αχαϊκή – Αστέρας Αμαλιάδας
Ανούσος (Λακωνίας), Γκριτζέπης (Αρκαδίας), Μπουτσαλής (Λακωνίας)


Top