Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο, στα γραφεία της ΕΟΠΕ, η κλήρωση της προημιτελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων με τη Καλαμάτα 80 να συμπεριλαμβάνεται στον 4ο όμιλο, οι αγώνες του οποίου θα διεξαχθούν στο κλειστό του Μίλωνα, βρίσκοντας στο δρόμο της Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό και τον πρωταθλητή της Ζ’ περιφέρειας. 

Η κλήρωση δεν αποδείχθηκε ευνοϊκή για την καλαματιανή ομάδα ωστόσο, το σίγουρο είναι ότι, θα παλέψει για τη πρόκριση στα ημιτελικά.

Κατηγορία Βόλει

Δεν τα κατάφερε η παιδική ομάδα της Καλαμάτα 80 στη πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων, που διεξάγεται το τριήμερο στη Πρέβεζα, γνωρίζοντας βαριά ήττα από τον πανίσχυρο Προμηθέα Πάτρας με σκορ 70-41.

Στο άλλο ματς της 1ης αγωνιστικής η Νικόπολη Πρέβεζας νίκησε με 69-58 τη Δόξα Αγίου Ανδριανού…

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 70 – 41

Δεκάλεπτα: 17 – 15, 36 – 28, 53 – 35 , 70 – 41

Διαιτητές: Μαντήλας, Ζιώγας

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ (ΚΕΣΑΠΙΔΗΣ ΑΝΔΡ): Αλαφοδήμος, Δατσιάδης 5(1), Ματαράς14, Λιόλιος, Καφεζάς 9(2), Γραμματικός, Μαντζούκας, Κατσουλάκος 21(2), Αδαμόπουλος 17, Ματαράς Στ., Μοιράλης 4, Καραϊσκος

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (ΚΟΡΟΓΩΝΑΣ ΑΛ): Ηλιόπουλος, Πετρόπουλος 9, Γιαννακόπουλος, Μπουγάς, Δημόπουλος 5, Βίγκος 2, Τασσόπουλος 5(1), Μπουφέας 11(3), Μπούνας 2, Πατικόπουλος 7, Πετρίδης

 

ΔΟΞΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ – ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 58 – 69

Δεκάλεπτα: 12 – 20, 32 – 32, 43 – 53, 58 – 69

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Τσακαλογιάννης

ΔΟΞΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ (Τοκατλίδης Κ.): Μιχόπουλος, Στεργίου 25(1), Γιαννόπουλος 7, Γιαννόπουλος Λ., Ευστρατίου, Ντάφλος 8, Ντεβές 2, Παπαμιχαήλ 11, Σιδέρης 5, Κοτίνης, Δρακούλης, Φλίνος

ΝΙΚΟΠΟΛΗ (Πολίτης Σπ.): Πήλιος, Παπαχρήστος 4, Αυδίκος, Τρομπούκης, Πιστιόλας, Σουλιώτης Γ. 23(3), Μπέλλος 10(1), Μήχος 14, Αθανασίου 7(1), Ρεμπής 3(1), Ράπτης, Σουλιώτης Αγγ. 8.

Κατηγορία Μπάσκετ

Τη τελευταία προπόνηση πριν τον ημιτελικό με αντίπαλο την ΕΠΣ Μακεδονίας, που διεξάγεται τη Τετάρτη στη Νέα Ιωνία, θα πραγματοποιήσει τη Δευτέρα 13 Μαρτίου και ώρα 3.30 μ.μ. στο γήπεδο της ΕΠΣΜ στον Κορδία, η Μικτή Ομάδα Παίδων της ΕΠΣ Μεσσηνίας.

Οι ποδοσφαιριστές, οι οποίοι πρέπει να έχουν μαζί τους επικαλαμίδες και παπούτσια κατάλληλα για πλαστικό, που κλήθηκαν από τον ενωσιακό προπονητή Ηλία Μαστορέα είναι οι εξής…

Π.Σ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΟΙΚΟΝΟΜΕΑΣ, ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΑΟ ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΑΠΠΑΣ

 

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ

ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ

 

ΑΙΑΝΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΣΑΚΚΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΥΔΗΣ, ΚΩΣΤΕΑΣ, ΜΟΥΖΟΣ, ΚΟΝΤΟΓΟΝΗΣ

 

ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ

ΣΤΥΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΑΣ ΔΑΝΑΟΣ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ, ΚΟΤΣΙΛΙΕΡΗΣ, ΚΛΑΔΗΣ, ΣΑΟΥΤΗΣ, ΛΑΛΕΑΣ, ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΣΤΟΡΕΑΣ

 

ΑΟ ΠΑΤΙΣΤΑ

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΛΕΤΡΗΣ, ΣΑΡΔΕΛΗΣ, KOΣΜΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΠΑΟ ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ

ΚΑΛΥΒΑΣ, ΜΟΥΖΑΚΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ

 

ΕΡΜΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΣΚΟΠΕΤΟΣ, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΟΥΡΝΑΣ

Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Με δυο νίκες, επι του Ναυπλίου και της Ιτέας, στο κολυμβητήρο "Γ. Πεπανός" της Πάτρας το Σαββατοκύριακο, η ομάδα πόλο μίνι παίδων (U13) του ΝΟ Καλαμάτας προκρίθηκε στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος.

Οι νεαροί πολίστες του Ποσειδώνα αγωνίστηκαν σε όμιλο πέντε ομάδων στην αχαϊκή πρωτεύουσα όπου ο τοπικός ΝΟΠ πήρε με μεγάλα σκορ την πρωτιά ενώ στην επόμενη φάση πέρασαν επίσης η ΝΕ Πατρών και το Ναύπλιο αφού μόνο η τελευταία ομάδα τηες κατάταξης, η Ιτέα, έμεινε εκτός.  

Ο όμιλος της Πάτρας ήταν ο 10ος από τους 12 που έγιναν σε όλη την επικράτεια και οι ομάδες που πήραν πρόκριση είναι οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.

Η Β' φάση του πρωταθλήματος μίνι παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Τα αποτελέσματα στον 10ος όμιλο Πάτρας (κολυμβητήριο «Ολ. Αντ. Πεπανός»)

1η αγωνιστική, Παρασκευή (03/03)
20:00 ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕΠ 0-5 (α.α.)
21:00 ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 (α.α.)

2η αγωνιστική, Σάββατο (04/03)
11:00 ΝΕΠ - ΝΟ Καλαμάτας 9-3
12:00 ΝΟ Ιτέας - ΝΟ Ναυπλίου 2-4

3η αγωνιστική, Σάββατο (04/03)
19:00 ΝΟ Πατρών – ΝΕΠ 20-1
20:00 ΝΟ Καλαμάτας - ΝΟ Ιτέας 16-3

4η αγωνιστική, Κυριακή (05/03)
10:30 ΝΟ Ιτέας - ΝΟ Πατρών 0-24
11:30 ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Καλαμάτας 1-20

5η αγωνιστική, Κυριακή (05/03)
16:30 ΝΕΠ - ΝΟ Ιτέας 16-1
17:30 ΝΟ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 20-1

Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. ΝΟ Καλαμάτας 5
4. ΝΟ Ναυπλίου 2
....................................
5. ΝΟ Ιτέας 0
Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

Κατηγορία Σπορ

Πραγματοποιήθηκε πριν από λίγες ώρες η κλήρωση της Β’ Προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης η οποία θα πραγματοποιηθεί από 31 Μαρτίου έως και 2 Απριλίου 2017 με τη συμμετοχή του ΝΟ Καλαμάτας.

Το καλαματιανό σωματείο θα λάβει μέρος στον όμιλο της Πάτρας βρίσκοντας στο «δρόμο» του Νηρέα Λαμίας, ΝΟ Πατρών και ΝΕ Πατρών.

Οι δυο ομάδες που θα καταλάβουν τις πρώτες θέσεις του ομόλου θα εξασφαλίσουν τη πρόκριση στη Γ’ Φάση που θα γίνει στις 12 με 14 Μαΐου, για να ακολουθήσει η τελική φάση, στις 7 με 9 Ιουλίου 2017, με τη συμμετοχή των 10 κορυφαίων ομάδων.

Κατηγορία Σπορ

Δεν «φρενάρουν» με τίποτα οι παίδες της Καλαμάτα 80 που νίκησαν εκτός έδρας, με 65-54, τον μαχητικό ΑΣ Τριφυλίας, κάνοντας το «8 στα 8» στη β΄ φάση του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ όπου έχουν ήδη εξασφαλίσει τον τίτλο.

Οι παίκτες του Αλέξη Κορογώνα τα… χρειάστηκαν στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στη πολύ καλή ομάδα της Τριφυλίας ωστόσο ανέβασαν σταδιακά στροφές και πήραν τη νίκη έχοντας σε εξαιρετική, επιθετικά, ημέρα τους Πετρόπουλο, Δημόπουλο και Πατικόπουλο.

Α.Σ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 54-65

Δεκ: 9-5, 27-29, 37-49, 54-65

Διαιτ: Σχοινάς, Θωμόπουλος

Α.Σ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ(ΧΗΝΑΡΗΣ): Καραβούλιας 13,Γαρδικάς 4,Κελέρης,Τσουμάνης ,Πέτσης 16(2), Κυριακόπουλος 19,Κοσμόπουλος 2

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80(ΚΟΡΟΓΩΝΑΣ): Ταβουλαρέας,Ηλιόπουλος 5(1),Πετρίδης,Πετρόπουλος 17(3),Μπουγάς,Δημόπουλος 9,Βίγκος 4,Τασσόπουλος,Μπουφέας 4,Μπούνας 5,Πατικόπουλος 18,Τσιλίκας 3

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Σελίδα 1 από 4
Top