Ο κορίνθιος Δραγάτης και ο αθηναίος Καλογερόπουλος θα σφυρίξουν τα δυο ματς φωτιά στο φινάλε του 3ου ομίλου, σε Παμπελοποννησιακό και Μυτιλήνη, αντίστοιχα, όπου θα κριθεί ποιά ομάδα θα υποβιβαστεί μεταξύ του Ζευγολατιού και της Δόξας Μεγαλόπολης.

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων της 30ής αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Αχαϊκή - ΑΟ Ζευγολατιού
Διαιτητής: Δραγάτης (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Γούρμας, Καλλής (Αν. Αττικής)

Αστέρας Αμαλιάδας - ΑΟ Θήβα
Διαιτητής: Γκριτζέπης (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Καματάκης, Σταματόπουλος (Αρκαδίας)

Αιολικός - Δόξα Μεγαλόπολης
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)
Βοηθοί: Κολιάκος, Λεοντακιανάκος (Αθηνών)

Παναρκαδικός - Φωστήρας
Διαιτητής: Δρούζας (Αργολίδας)
Βοηθοί: Λυκομήτρος, Μπουτσάλης (Λακωνίας)

Παναργειακός - ΠΑΟ Βάρδας
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Αχαΐας)
Βοηθοί: Τριαντάφυλλος, Σπηλιώτης (Κορινθίας)

ΑΟ Λουτράκι - ΑΟ Χαλκίς
Διαιτητής: Σταυρόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Κορδάτος, Λιάπης (Ηλείας)

ΑΕ Ερμιονίδας - Παναχαϊκή
Διαιτητής: Καλαντζής (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολακίδης, Ματσούκας (Αθηνών)

Θυμίζουμε πως ο Τσικλητήρας Πύλου έχει ρεπό.


Ο Γιώργος Μπλάνας θα διευθύνει την αναμέτρηση της πρωταθλήτριας Καλαμάτας στην Ανδρούσα, ενώ ο Ηλίας Αλεξέας ορίστηκε στο πιο αμφίρροπο ματς του φινάλε του πρωταθλήματος της Α’ τοπικής μεταξύ της Αναγέννησης Παραλίας και του Παμίσου. Αναλυτικά οι διαιτητές της 30ης αγωνιστικής:

Α.Σ. Ανδρούσας - Καλαμάτα
Ανδρουσας Κυριακή 14/05/17 17:30
Μπλάνας Γ., Λάμιας Σ., Αθανασοπούλου Σ.

Πανθουριακός - Τέλος Άγρας  
Ασπροχώματος Κυριακή 14/05/17 17:30
Τουρλομούσης Ν., Κασκάνης Φ., Τσακόπουλος Δ.

Εθνικός Μελιγαλά - Α.Ο. Κυπαρισσίας
Μελιγαλά Κυριακή 14/05/17 17:30
Ψηλοπαναγιώτης Κ., Τσοπανάκης Χ., Τσίρμπας Ν.

Εράνη Φιλιατρών - Απόλλων Καλαμάτας
Φιλιατρών Κυριακή 14/05/17 17:30
Κουτσαναστάσης Ι., Σταυρόπουλος Δ., Τσουκάλη Α.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Α.Ε. Αβίας
Δημ. ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας" Κυριακή 14/05/17 17:30
Ζαρακοβίτης Ε., Γιαννέτσος Ι., Βοσνάκης Κ.

Α.Ο. Μιλτιάδης - Α.Ο. Φαραί
Πύργου Τριφυλίας Κυριακή 14/05/17 17:30
Πλακογιάννης Δ., Μπασιλάρης Ε., Καυκάς Α.

Αναγέννηση Παραλίας - Πάμισσος Μεσσήνης
Δημ. Στάδιο Καλαμάτας  Κυριακή 14/05/17 17:30
Αλεξέας Η., Γεωργαντάς Χ., Βρυώνης Β.

Ο Χρήστος Βεργέτης από την Τρίπολη θα είναι ο διαιτητής στην Κυριακάτικη αναμέτρηση του Τσικλητήρα με την Αχαϊκή η οποία θα είναι η τελευταία φετινή για την ομάδα της Πύλου στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Ο Τριπολιτσιώτης ρέφερι δεν έχει τις καλύτερες αναμνήσεις από την τελευταία του επίσκεψη στην Μεσσηνία καθώς υπενθυμίζουμε ήταν ο διαιτητής του αγώνα της Καλαμάτας με τον Πανηλειακό ο οποίος έπεσε θύμα κλοπής από “ποντικούς” που μπήκαν στ’ αποδυτήρια διαιτητών στο γήπεδο Μεσσηνιακού.

Ο αρκάδας διαιτητής δεν είναι άγνωστος στους "ροσονέρι" καθώς νωρίτερα στην σεζόν έχει σφυρίξει την ομάδα της Πύλου τόσο στον εντός έδρας αγώνα με τον Αστέρα Αμαλιάδας όσο και στην Βάρδα.

Βοηθοί του θα είναι οι Κύριος, Τσούκας επίσης του συνδέσμου Αρκαδίας

Στο μεταξύ, ο μεσσήνιος Δημήτρης Γιαννόπουλος ορίστηκε στην κρίσιμη αναμέτρηση της Δόξας Μεγαλόπολης με τον Παναργειακό. Βοηθός του θα είναι ο Νίκος Γκούμας με τον Λάκωνα Μπουτάλη.

Αναλυτικά οι ορισμοί της ΚΕΔ για τον 3ο όμιλο (29η αγωνιστική):

Τσικλητήρας Πύλου-Αχαϊκή
Διαιτητής: Βεργέτης (Αρκαδίας), βοηθοί: Κύριος, Τσούκας (Αρκαδίας)

ΑΟ Ζευγολατιού-Αιολικός (15:15)

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά), βοηθοί: Χαλβατζάκος (Πειραιά), Δέτση (Αθηνών)

ΑΟ Θήβα-Παναρκαδικός

Διαιτητής: Φωτόπουλος (Αθηνών), βοηθοί: Κασιμάτης, Γεωργακόπουλος (Αθηνών)

Δόξα Μεγαλόπολης-Παναργειακός (15:15)

Διαιτητής: Γιαννόπουλος (Μεσσηνίας), βοηθοί: Γκούμας (Μεσσηνίας), Μπουτσάλης (Λακωνίας)

Φωστήρας-ΑΟ Λουτράκι

Διαιτητής: Ξηρογιάννης (Βοιωτίας), βοηθοί: Κορακιανίτης, Δέλλης (Βοιωτίας)

ΠΑΟ Βάρδας-Ένωση Ερμιονίδας

Διαιτητής: Σπηλιωτόπουλος (Αχαϊας), βοηθοί: Γεωργακόπουλος, Νικολακόπουλος (Αχαϊας)

Χαλκίδα-Παναχαϊκή

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών), βοηθοί: Νικολάου, Τσαλίκης (Αθηνών)

Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας


Το πρόγραμμα και οι διαιτητές στο πρωτάθλημα Παλαιμάχων και το προπαιδικό έχουν ως εξής:

13o Πρωτάθλημα Παλαιμάχων

1oς όμιλος (5η αγωνιστική)

Εράνη Φιλιατρών - ΑΕ Λογγάς

Φιλιατρών Δευτέρα 08/05/17 18:00
Νιάρχος Γ., Ρηγόπουλος Η., Βανικιώτης Γ.

Παλαίμαχοι Πύλου - ΑΟ Μεθώνης
Πύλου Δευτέρα 08/05/17 18:00
Ζαρακοβίτης Ε., Τζεμαλάϊ Ε., Μιχαλόπουλος Α.

2oς όμιλος (5η αγωνιστική)

Ατρόμητος Πλατύ - Εθνικός Μελιγαλά  
Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς" Δευτέρα 08/05/17 18:00
Γιαννέτσος Ι., Παναγιωτόπουλος Ε., Τσακόπουλος Δ.

Ομόνοια – Παλαίμαχοι ΠΑΟΚ/Ασπρόχωμα
"Γ. Λουκαρέας" Δευτέρα 08/05/17 18:30
Κοσάρης Ν., Παπαϊωάννου Α., Κομπιλίρης Π.

3oς όμιλος (5η αγωνιστική)

Πανιώνιος Καλ/τας - Απόλλων Καλαμάτας  
Δημ. ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας" Δευτέρα 08/05/17 17:00
Πλακογιάννης Δ., Κομπιλίρης Π., Ρουμελιώτης Γ.

Θύελλα Παραλίας - Μεσσηνιακός
ΕΠΣΜ Δευτέρα 08/05/17 18:00
Μανωλόπουλος Π., Τσαούση Ε., Μαλαπάνη Σ.

Προπαιδικό πρωτάθλημα

1ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Αίαντας Καλ/τας - ΑΟ Πατίστα
Δημοτικό "Παν. Μπαχράμης” Σάββατο 06/05/17 09:30: Κομπιλίρης π.

Καλαμάτα - Εράνη Φιλιατρών
ΕΠΣΜ Σάββατο 06/05/17 12:00 Βασιλοπούλου Π.

2ος ομιλος (9η αγωνιστική)

Ολυμπιακός Ανάληψης - Ηρακλής Καλαμάτας  
Μεσσήνης Σάββατο 06/05/17 12:00 Τσακόπουλος Δ.

Απόλλων Πεταλιδίου - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Πεταλιδίου Σάββατο 06/05/17 12:00 Γιαννέτσος Ι.

3ος όμιλος (9η αγωνιστική)

ΑΟ Δωρίου - ΑΕ Αβίας  
Δωρίου Σάββατο 06/05/17 12:00 Αντωνόπουλος Κ.

ΑΟ Διαβολιτσίου - Απόλλων Καλαμάτας
Διαβολιτσίου Σάββατο 06/05/17 12:00 Ρέκκας Η.

4ος όμιλος (9η αγωνιστική)

ΑΣ Δαναός – ΑΣ Πανθουριακός
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ Σάββατο 06/05/17 10:00 Μιχαλόπουλος Γ.

Νέος Άρις - ΑΟ Ομόνοια
Άριος Σάββατο 06/05/17 12:00 Ρηγόπουλος Η.

5ος όμιλος (9η αγωνιστική)

Παπαφλέσσας Χώρας – ΑΟ Μεθώνης  
Χώρας Σάββατο 06/05/17 12:00 Μιχαλόπουλος Α.

Τέλος Άγρας – ΑΟ Μιλτιάδης
Γαργαλιάνων Σάββατο 06/05/17 12:00 Καυκάς Α.


Κατηγορία ΕΠΣ Μεσσηνίας

Ο Ηλίας Αλεξέας θα διευθύνει το ντέρμπι κορυφής μεταξύ της Καλαμάτας και του Πανθουριακού για την 29η αγωνιστική της Α’ τοπικής, την Κυριακή (7/5).

Στην Ανδρούσα θα βρεθεί ο Νίκας και στους Γαργαλιάνους ο Ψηλοπαναγιώτης. Αναλυτικά οι ορισμοί:

Α΄ Κατηγορία (29η αγωνιστική)

Καλαμάτα - Πανθουριακός
Μεσσηνιακού Κυριακή 07/05/17 17:30
Αλεξέας Η., Γκούμας Ν., Τσουκάλη Α.

Α.Σ. Ανδρούσας - Εθνικός Μελιγαλά  
Ανδρούσας Κυριακή 07/05/17 17:30
Νίκας Δ., Τσίρμπας Ν., Βρυώνης Β.

Τέλος Άγρας - Εράνη Φιλιατρών  
Γαργαλιάνων Κυριακή 07/05/17 17:30
Ψηλοπαναγιώτης Κ., Γεωργαντάς Χ., Μπασιλάρης Ε.

Α.Ο. Κυπαρισσίας - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Κυπαρισσίας Κυριακή 07/05/17 17:30
Πλακογιάννης Δ., Τσοπανάκης Χ., Ζαρακοβίτης Ε.

Α.Ε. Αβίας - Α.Ο. Μιλτιάδης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ Κυριακή 07/05/17 17:30
Κουτσαναστάσης Ι., Αθανασοπούλου Σ., Ταβουλαρέας Δ.

Α.Ο. Διαβολιτσίου - Αναγέννηση Παραλίας  
Διαβολιτσίου Κυριακή 07/05/17 17:30
Νικολόπουλος Η., Γιαννέτσος Ι., Τσαούση Σ.

Α.Ο. Φαραί - Πάμισσος Μεσσήνης  
Δημοτικό "Παν. Μπαχράμης” Κυριακή 07/05/17 20:30
Μπλάνας Γ., Λάμιας Σ., Σερεμέτης Π.


Ο Λάκωνας Αλέξης Αγρανιώτης ορίστηκε από την ΚΕΔ να διευθύνει την εκτός έδρας αναμέτρηση του Τσικλητήρα με τον Αστέρα Αμαλιάδας στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Είναι το τρίτο ματς στην σεζόν που ο ρέφερι από την Σπάρτη θα διευθύνει ματς κοκκινόμαυρων καθώς προηγήθηκαν οι αναμετρήσεις με το Λουτράκι και τον Φωστήρα, αμφότερες στην Πύλο, οι οποίες είχαν απολογισμό μια νίκη και μια ήττα.

Βοηθοί του Αγρανιώτη θα είναι οι οι Παναγιώτης Παναγάκος και Δημήτριος Μπούτσαλης του ίδιου συνδέσμου.

Στο μεταξύ, ο Νίκος Τουρλομούσης ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση στο Λουτράκι μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Θήβας. Αναλυτικά οι ορισμοί στα ματς του Σαββατοκύριακου:

3ος όμιλος (Κυριακή, 7/5, 17:00)

Αστέρας Αμαλιάδας-Τσικλητήρας Πύλου
Διαιτητής: Αγρανιώτης (Λακωνίας), βοηθοί: Παναγάκος, Μπουτσάλης (Λακωνίας)

Αιολικός-Αχαϊκή (Σάββατο 6/5,17:00)
Διαιτητής: Σπυριάδης (Χίου), βοηθοί: Πετρίδης, Καλογερόπουλος (Χίου)

Παναργειακός-ΑΟ Ζευγολατιού
Διαιτητής: Καλύβας (Αχαϊας), βοηθοί: Ζούλης, Νικολακόπουλος (Αχαϊας)

ΑΟ Λουτράκι-ΑΟ Θήβα
Διαιτητής: Τουρλομούσης (Μεσσηνίας), βοηθοί: Λέκκας, Λυκομήτρος (Αργολίδας)

Ένωση Ερμιονίδας-Δόξα Μεγαλόπολης
Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών), βοηθοί: Βαξαβανέλης, Λεοντακιανάκος (Αθηνών)

Παναχαϊκή-Φωστήρας
Διαιτητής: Βλάχος (Ανατ. Αττικής), βοηθοί: Καλλής, Βιντσεντζάτος (Ανατ. Αττικής)

ΑΟ Χαλκίς-ΠΑΟ Βάρδας
Διαιτητής: Σχίζας (Αθηνών), βοηθοί: Τσολακίδης, Βασιλάκης (Αθηνών)

*Ρεπό έχει οΠαναρκαδικός


Σελίδα 1 από 11
Top