Mε τη συμμετοχή 6 ομάδων, τριών από Μεσσηνία και τριών από Αρκαδία, θα πραγματοποιηθεί το πρωτάθλημα Γυναικών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ το οποίο ξεκινά τη Κυριακή 26 Μαρτίου. Αναλυτικότερα το πρόγραμμα των αγώνων…

1η Αγωνιστική

ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 26-03-2017 ΔΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 20:00

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΚΥΡΙΑΚΗ 26-03-2017 ΔΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 15:30

ΡΕΠΟ: ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ & Α.Π.Σ. ΑΡΙΣ

 

2η Αγωνιστική

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 02-04-2017 ΔΣ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ 20:00

ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 - ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 02-04-2017 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:00

ΑΠΣ ΑΡΙΣ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 ΣΑΒΒΑΤΟ 01-04-2017 ΤΕΝΤΑ 16:00

 

3η Αγωνιστική

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΔΕΥΤΕΡΑ 10-04-2017 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00

ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 09-04-2017 ΔΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 15:30

ΡΕΠΟ: ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 & ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

 

4η Αγωνιστική

ΑΠΣ ΑΡΙΣ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ 12-04-2017 ΤΕΝΤΑ 14:00

ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 - ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ Μ. ΤΡΙΤΗ 11-04-2017 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:00

ΡΕΠΟ: ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 & ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ

 

5η Αγωνιστική

ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 ΤΕΤΑΡΤΗ 19-04-2017 ΤΕΝΤΑ 18:00

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ - ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΤΕΤΑΡΤΗ 19-04-2017 ΔΣ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ 18:00

ΡΕΠΟ: ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000& ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

 

6η Αγωνιστική

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 23-04-2017 ΤΕΝΤΑ 19:00

ΑΠΣ ΑΡΙΣ - ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 ΚΥΡΙΑΚΗ 23-04-2017 ΤΕΝΤΑ 17:00

ΡΕΠΟ: ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ & ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ

 

7η Αγωνιστική

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΠΣ ΑΚΑΔΗΜΟΣ ΣΑΒΒΑΤΟ 29-04-2017 ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:00

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 ΣΑΒΒΑΤΟ 29-04-2017 ΔΣ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ 20:00

ΡΕΠΟ: ΑΠΣ ΑΡΙΣ & ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Tην ειδική προκήρυξη του πρωταθλήματος γυναικών ανακοίνωσε η ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Σε αυτό θα λάβουν μέρος 7 σωματεία-δεν ξέρουμε πόσα από αυτά θα τελειώσουν τη χρονιά-και συγκεκριμένα Καλαμάτα 80, Ακάδημος, Άρις Καλαμάτας (Μεσσηνία), ΑΣ Βατικιώτης ( Λακωνία), Άμιλλα Τρίπολης, Πελασγός Μεγαλόπολης και Αρκαδικός (Αρκαδία).

Η έναρξή του ορίστηκε για τη Κυριακή 22 Ιανουαρίου και η κλήρωση των αγώνων θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 19:00, στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Σκάλας.

Οι ομάδες που θα τερματίσουν στη πρώτη τετράδα στην α’ φάση θα συνεχίσουν μετέχοντας στους αγώνες της β΄ φάσης από την οποία θα προκύψει η πρωταθλήτρια ομάδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
Top