Στην Αθήνα θα βρεθεί από το προσεχές Σάββατο 16/9 και μέχρι την Δευτέρα 18 του μήνα η Καλαμάτα 80 μετέχοντας, όπως έχουμε γράψει εδώ και καιρό, στο «1ο Τουρνουά Αριστομένης Γκλιάτης» το οποίο διοργανώνει ο Ηλυσιακός.

Το καλαματιανό σωματείο, που διανύει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του, ενόψει της επιστροφής του στη Γ Εθνική, θα αντιμετωπίσει διαδοχικά Ηλυσιακό (16/9), ΑΣ Τυφώνα (17/9) και Απόλλωνα Σμύρνης τη Δευτέρα το απόγευμα.

Κατηγορία Μπάσκετ

Ανακοινώθηκε πριν από λίγες ώρες το πρόγραμμα των αγώνων των «ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΕΙΩΝ 2017» που, ως γνωστόν, θα πραγματοποιηθούν στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας το Σάββατο 27 Μαΐου. Αναλυτικά…

17,00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ

17.30 50 Μ ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΚ.

18.00 100 M ΓΥΝΑΙΚΩΝ

18,00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

18.00 ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ

18.10 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

18.15 100 Μ ΑΝΔΡΩΝ

18.30 80 Μ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

18.35 80Μ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

18.45 50Μ ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΗΜ. ΣΧΟΛ

19.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ

19.00 400 Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19.10 400 Μ ΑΝΔΡΩΝ

19.20 ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19.25 400 Μ ΕΜΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19.35 400 Μ ΕΜΠ ΑΝΔΡΩΝ

19.45 100Μ ΑΘΛΗΤΩΝ ΜΕ ΤΥΦΛΟΤΗΤΑ

19.55 800Μ ΑΝΔΡΩΝ

20.00 200Μ ΑΝΔΡΩΝ

20.10 3000 Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

20.20 Παρουσίαση προγρ kids athletics από αθλητές τμημάτων υποδομής ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ 

Κατηγορία Σπορ

Ξεκινούν τη προσεχή Κυριακή 26 Μαρτίου τα play off ανόδου της Β κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, από τα οποία θα πάρουν το εισιτήριο για τη «μεγάλη» κατηγορία του Ενωσιακού μπάσκετ οι ομάδες που θα τερματίσουν στις πρώτες δυο θέσεις, εκεί όπου προκρίθηκαν και θα συμμετάσχουν Λακωνικός Κρόνος, Κάστρο Μονεμβασιάς, Πολύβιος Μεγαλόπολης και Δίωνας Κυπαρισσίας.

Η ολοκλήρωση της διαδικασίας έχει προγραμματιστεί για τη Κυριακή 23 Απριλίου. Αναλυτικότερα, το πρόγραμμα των αγώνων…

1η Αγωνιστική

ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ – ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 26-03-2017  ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00

 

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 26-03-2017 ΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ  15:00

 

2η Αγωνιστική

ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 02-04-2017  ΔΓ ΜΟΛΑΩΝ  19:30

 

ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ.

ΚΥΡΙΑΚΗ  02-04-2017  ΔΣ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ  18:00

 

3η Αγωνιστική

ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ.

ΤΕΤΑΡΤΗ  05-04-2017  ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ  18:00

 

ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 05-04-2017 ΔΓ ΜΟΛΑΩΝ  18:00

 

4η Αγωνιστική

ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  09-04-2017  ΔΣ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ  17:00

 

ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ.

ΚΥΡΙΑΚΗ  09-04-2017  ΔΓ ΜΟΛΑΩΝ  17:00

 

5η Αγωνιστική

ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19-04-2017  ΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ  18:00

 

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. – ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19-04-2017  ΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ  17:00

 

6η Αγωνιστική

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡ. – ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  23-04-2017  ΔΓ ΚΥΠΑΡ/ΣΙΑΣ  19:30

 

ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ  23-04-2017  ΔΣ ΜΕΓΑΛ/ΛΗΣ  18:00

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Μέσα με Κεραυνό Αιγίου στη πρεμιέρα του 1ου Ομίλου Νότου της Γ εθνικής θα αγωνιστεί η ομάδα της Καλαμάτα BC που ταξιδεύει εν συνεχεία στην Αθήνα προκειμένου να αντιμετωπίσει τον Πορφύρα. Αναλυτικά τo πρόγραμμα των παιχνιδιών της Καλαμάτας κι ενώ σε λίγο θα «ανεβάσουμε» το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου…

1η αγωνιστική

Καλαμάτα-Κεραυνός Αιγίου

 

 2η αγωνιστική

Πορφύρας-Καλαμάτα

 

 3η αγωνιστική

Καλαμάτα-Αχαγιά 82

 

4η αγωνιστική

Αγία Παρασκευή-Καλαμάτα

 

5η αγωνιστική

Καλαμάτα-Ίκαρος Καλλιθέας

 

6η αγωνιστική

Πεύκη-Καλαμάτα

 

7η αγωνιστική

Καλαμάτα-Ίλιον

 

8η αγωνιστική

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Καλαμάτα

 

9η αγωνιστική

Καλαμάτα-Ερμιονίδα

 

10η αγωνιστική

Ακράτα-Καλαμάτα

 

11η αγωνιστική

Καλαμάτα-Γλαύκος

 

12η αγωνιστική

Καλαμάτα:ρεπό

 

13η αγωνιστική

Δάφνη Αγ Δημητρίου-Καλαμάτα

 

14η αγωνιστική

Καλαμάτα-Κόρινθος

 

15η αγωνιστική

Άρης Πετρούπολης-Καλαμάτα

Κατηγορία Μπάσκετ
Top