Στην τελική ευθεία της προετοιμασίας βρίσκεται η Οργανωτική Επιτροπή των «Παπαφλεσσείων» ενόψει της μεγάλης διεθνούς διοργάνωσης στίβου του ερχόμενου Σαββάτου.

Οι διοργανωτές βρίσκονται σε υψηλό επίπεδο ετοιμότητας προκειμένου να υποδεχθούν τους καλύτερους Έλληνες αθλητές που θα επιδιώξουν της επίτευξη μεγάλων επιδόσεων καθώς τα αγωνίσματα των «Παπαφλεσσείων» αποτελούν κριτήριο πρόκρισης για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών/ Γυναικών, το Πανευρωπαϊκό Νέων και το Πανευρωπαϊκό Εφήβων/ Νεανίδων.

Ανακοινώθηκε μάλιστα μέρος των συμμετεχόντων στα «Παπαφλέσσεια» με τα ονόματα να αναγράφονται παρακάτω…

Άνδρες

100 μέτρα: Τρίβυζας Παναγιώτης, Νυφαντόπουλος Ιωάννης, Ζήκος Κωνσταντίνος, Πατρινιός Ιωάννης, Ζαρμακούπης Αναστάσιος, Βοσκόπουλος Παναγιώτης

200 μέτρα: Τρίβυζας Παναγιώτης, Ζαρμακούπης Αναστάσιος, Παππάς Μιχάλης, Φλοριάν Στεφ.

400 μέτρα: Κυριακίδης Πέτρος, Μίχος Δημήτρης, Raovic Milos

800 μέτρα: Καλάκος Αθανάσιος, Βασιλάκης Κωνσταντίνος, Κότιτσας Χρήστος, Λαγός Χαράλαμπος.

400 μέτρα με εμπόδια: Νάκος Κωνσταντίνος, Κωνσταντής Κωνσταντίνος, Ασλανίδης Γεώργιος, Καλογεράκης Γεώργιος, Ψάλτης Δημήτριος, Μέτα Χρήστος, Γαλανόπουλος Ιωάννης, Syransky Anatoly

Άλμα σε μήκος: Τέντογολου Μιλτιάδης, Καψής Νίκος, Περιστέρης Αλέξανδρος, Ρούσος Άγγελος, Γαλαζούλας Τάσος, Μερτζανίδης Μιχάλης, Ξενικάκης Νίκος, Τσάκωνας Γεώργιος, Μούτσος Παναγιώτης, Lazar Anic, Strahinla Lovancevic, Παπαδόπουλος Αθανάσιος.

Άλμα τριπλούν: Τσιάμης Δημήτρης, Μπαλταδούρος Δημήτρης, Τσιώκος Νίκος, Μονόπολης Δημήτριος

 

Γυναίκες

100 μέτρα: Δαλάκα Αικατερίνη, Βενιέρη Παναγιώτα, Σπανουδάκη Χατζηρήγα, Κουμπούνη Μαρία, Θεοδώρου Έφη

400 μέτρα: Μούρτα Δέσποινα, Φέρρα Ανδριάνα, Ζυγόρη Ευαγγελία, Καρκαλάτου Ελπίδα, Πολίτη Κορίνα, Tamara Salanski

400 μετρά με εμπόδια: Δαλάκα Αικατερίνη, Κανακάκη Αλεξία, Λιτσένη Μαρία, Κιάφα Αθηνά, Καραγιάννη Ολυμπία

Άλμα σε μήκος: Αλεξούλη Χάιδω, Κολοκυθά Ευανθία, Χαλκιαδάκη Μάρθα, Γράβαλου Ανδριάνα, Μάρκου Χριστίνα, Κωστή Χριστίνα.

Ακοντισμός: Μάνιου Αφροδίτη, Αραμπατζή Θεοδώρα, Κόκκαλη Αθανασία, Fetishkina Tatyana.

Κατηγορία Σπορ

Η αντίστροφη μέτρηση για το Διεθνές Τουρνουά Ακαδημιών της Πύλου (2nd Pylos IST) ξεκίνησε, με τους διοργανωτές να «φέρνουν στην επιφάνεια» τις πρώτες λεπτομέρειες σχετικά με τις κατηγορίες οι οποίες θα πραγματοποιηθούν αλλά και την έναρξη της διαδικασίας κατάθεσης συμμετοχών.

Μάλιστα, έχουμε ήδη τις πρώτες "σπουδαίες" συμμετοχές καθώς ΑΕΚ και Ατρόμητος θα δώσουν και πάλι το "παρών".

Η σχετική ανακοίνωση… «O Τσικλητήρας και πάλι φέτος ως ένας από τους βασικούς συνδιοργανωτές του Διεθνούς Τουρνουά Ακαδημιών 2nd Pylos IST ενημερώνει πως άνοιξε η ιστοσελίδα για τις συμμετοχές των ομάδων.

Φέτος θα γίνουν παιχνίδια σε δύο ηλικιακές κατηγορίες Κ-11 και Κ-13 με ήδη επιβεβαιωμένες συμμετοχές από ομάδες όπως η περσινή κάτοχος του θεσμού, ομάδα του Ατρόμητου και η περσινή φιναλίστ ομάδα της ΑΕΚ.

Από διεθνής συμμετοχές θα μας τιμήσει η ομάδα από την Ρουμανία C.S. Luceafarul Drobeta ενώ οι συμμετοχές από τις ομάδες που επιβεβαιώνουν την συμμετοχή τους στο Τουρνουά αυξάνονται μέρα με τη μέρα.

Εmail Επικοινωνίας για τις συμμετοχές: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Μπείτε στο επίσημο site του Τουρνουά και δείτε όλες τις πληροφορίες σχετικά με το 2nd Pylos ΙST. Η σελίδα ενημερώνεται διαρκώς»

Κατηγορία Ποδόσφαιρο

Με 34 συμμετοχές θα πραγματοποιηθεί το τουρνουά Μίνι της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ καθώς τόσες είναι οι ομάδες-κάποια σωματεία έχουν διπλή παρουσία- που θα λάβουν μέρος σε αυτό με βάση τις δηλώσεις συμμετοχής που «άφτασαν» στην Ένωση. Αναλυτικά…

Αναγέννηση Παραλίας, Ευκλής, Πήγασος, ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας , ΑΟ Θουρίας, Καλαμάτα B.C., Ακάδημος, Καλαμάτα 80, ΓΣ Μεσσήνης, ΓΣ Γαργαλιάνων 1, ΓΣ Γαργαλιάνων 2, ΝΟ Πύλου, Δίωνας Κυπαρισσίας 1, Δίωνας Κυπαρισσίας 2, Εράνη Φιλιατρών, ΑΣ Τριφυλίας(Μεσσηνία), Αρκαδικός, Πολύβιος, Πελασγός, Αμιλλα Τρίπολης, Σύλλογος Δρομέων Υγείας Τρίπολης (Αρκαδία), Φιλαθλητικός, ΑΕ Σπάρτης, Λακωνικός Κρόνος, Σπαρτιατικός, Άμιλλα Αγίου Ιωάννη, ΑΠΣ Μάνης, ΑΠΟΕΛ Μολάων, Αστέρας Βλαχιώτη, Μονεμβάσια, Βατικιώτης, Αίαντας και Γύθειο(Λακωνία).

Κατηγορία ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Ολοκληρώνεται αύριο(29/7) το βράδυ το χρονοδιάγραμμα κατάθεσης συμμετοχής των ομάδων που επιθυμούν να δηλώσουν συμμετοχή, λαμβάνοντας μέρος, στο 9ο Ποδοσφαιρικό Τουρνουά Αρσινοής.

Το επίπεδο ανεβαίνει κατακόρυφα, τα δώρα πολλά και πλούσια, με τους διοργανωτές να υπόσχονται εκπλήξεις και κυρίως όμορφες ποδοσφαιρικές στιγμές σε ένα όμορφο και ιδιαίτερο τοπίο και σε ιδανικές εγκαταστάσεις.

Όσοι λοιπόν επιθυμούν να πάρουν μέρος στο τουρνουά η διαδικασία είναι απλούστατη. Αρκεί ένα τηλέφωνο στο 6936666580 και στον Σταύρο Στούπα.

Κατηγορία Ποδόσφαιρο
Top