Εθνικός Καλαμάτας: Κορίτσια για φίλημα, 6-0 τη Νίκη Τραγανού! (ΦΩΤΟ)

Την νίκη τους σε ισάριθμα ματς, με εμφατικό μάλιστα τρόπο, πέτυχαν τα κορίτσια του Εθνικού Καλαμάτας, συντρίβοντας 6-0 τη Νίκη Τραγανού!

Η Καλαματιανή ομάδα ήταν σαρωτική στο Ασπρόχωμα και έδειξε πως δεν έχει αντίπαλο στον 5ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής συνεχίζοντας την ξέφρενη πορεία της προς την πρωτιά.

Οι γηπεδούχες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5’ με την Φιλανδριανού μετά από ασίστ της Μαυροειδή ενώ στο 12’ η Βουτσά με ασύλληπτο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0.

Στο 36΄ήταν σειρά της Καλύβα με νέο κεραυνό από τριάντα μέτρα να κάνει το 3-0. το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης η Μαυροειδή με πέναλτι που είχε κερδίσει η Φιλανδριανού έκανε το 4-0 ενώ στο 62’ η αρχηγός πέτυχε το δεύτερο τέρμα της με ευθύβολο διαγώνιο σουτ για το 5-0.

Το σκορ έκλεισε στο 67’ η Βουτσά μετά από νέα ασίστ της Φιλανδριανού (6-0).

Εθνικός Καλ.: Δημητρακοπούλου, Σπηλιοπούλου, Καλύβα, Πουλακίδα, Λεμπέση (46’ Χαρλέπα), Κομινάκη (62’ Τσιγάρου), Βουτσά (67’ Σαούτη), Τσαμπούκου (53’ Παναγιωτακοπούλου), Φιλανδριανού, Μαυροειδή, Γιαννοπούλου.