Παλαίμαχοι: Ο Καλόμαλος λύτρωσε τον Πανιώνιο, χωρίς κόπο η Εράνη (φωτο)

Πανιώνιος Καλαμάτας και Εράνη Φιλιατρών συνέχισαν με τρίποντα 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος παλαιμάχων της ΕΠΣ Μεσσηνίας και όλα δείχνουν πως ο πρωταθλητής θα κριθεί στη μεταξύ τους αναμέτρηση η οποία έχει αναβληθεί από την 5η αγωνιστική.

Ο Πανιώνιος πέτυχε την την ένατη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια καθώς επιβλήθηκε δύσκολα με 1-0 της Α.Ε. Γαργαλιάνων.

Η αναμέτρηση κρίθηκε με ένα γκολ του Γιώργου Καλόμαλου στο πρώτο ημίχρονο ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για την ισοφάριση στην επανάληψη με τον Απόστολο Πετρομανιάτη να κρατάει το μηδέν και να παίρνει τον τίτλο του κορυφαίου για την ομάδα του.

Με τους νικητές έπαιξαν ακόμα οι Σιαφάκας, Τάκης Καλόμαλος, Παπανικολάου, Δελφάκης, Βρυώνης, Σόφτης, Μαυρέας, Μπουραντώνης, Ζουζούνης, Μούργος, Παπαδόπουλος, Γεωργακόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Λεμπέσης, Αθανασόπουλος.

Η ΑΕ Γαργαλιάνων αγωνίστηκε με τους Θεοδωρόπουλο, Μαντζούνη, Νικολόπουλο, Μαθιό, Καραχάλιο, Αντζιανόπουλο, Διακουμόπουλο, Μίχο, Τσέκερη, Λουστρόπουλο, Πετρόπουλο, Βλαχαδάμη, Χαλαζωνίτη, Μανωλόπουλο.

Η Εράνη Φιλιατρών πήρε τους τρεις βαθμούς στα χαρτιά καθώς δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Ατρόμητος Πλατύ ενώ το σκορ της ημέρας σημειώθηκε στο Ασπρόχωμα, όπου ο Απόλλωνας επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στις επιτυχίες επικρατώντας 6-3 του ΠΑΟΚ.