ΤΕΛΙΚΟ | Πάμισος – Καλαμάτα 0-2

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 0-2. Η Καλαμάτα πέρασε νικηφόρα και από την Μεσσήνη καθώς επιβλήθηκε 0-2 του Πάμισου Μεσσήνης και με το 8 στα 8 στην σεζόν ξέφυγε πέντε βαθμούς απο τον Ασπρόπυργο πυο ακολουθεί στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Το 0-1 έκανε ο Μίνγκας στο 25' και το 0-2 ήρθε στο 84' με αυτογκόλ του Μάραντου μετά απο σουτ στο δοκάρι του Μαρτίνες.

Το φιλμ του αγώνα

91' Τρίτη αλλαγή και για την Καλαμάτα. Ο Ζελέκου στην θέση του Φουάση

89' Τρίτη αλλαγή για τον Πάμισο. Ο Μουλαβασίλης στην θέση του Νινιού

84' 0-2 Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ. Σέντρα του Λαθύρη, ο Μαρτίνες έπιασε κεραυνό που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι, έσκασε στο έδαφος και στην πλάτη του Μάραντου καταλήγοντας στο βάθος της εστίας του Καπατσώρη

80' Τελική για τον Πάμισο στο με γυριστό του Μωράκη στην αγκαλιά του Κασωτάκη

74' Δεύτερη αλλαγή για τον Πάμισο. Ο Χαρλέπας στην θέση του Παπαδόπουλου.

73' Δεύτερη αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Λαθύρης στην θέση του Μίνγκα

70’ Διπλή φάση για την Μαύρη Θύελλα με τον Καπατσώρη να διώχνει αρχικά σουτ του Φουάση ενώ στην επαναφορά ο Μαρτίνες έστειλε την μπάλα άουτ.

61' Αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Μαρτίνες στην θέση του Μαστραντωνάκη

59' Αντεπίθεση του Πάμισου, τελείωσε με οφσάιντ του Παπαδόπουλου από πάσα του Νινιού.

53' Πιέζει η Καλαμάτα. Κεφαλιά του Βοσκόπουλου έδιωξαν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί

51’ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Μάρκοβιτς. Λάθος του Φιλόπουλου στα δεξιά της άμυνας, κέρδισε ο Μαστραντωνάκης που έβγαλε τη σέντρα για τον Σέρβο ο οποίος έπιασε την κεφαλιά άουτ μόνος στο δεύτερο δοκάρι.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Μεσσήνη

45' Ημίχρονο στην Μεσσήνη. 0-1 η Καλαμάτα.

44' Κίτρινη στον Τσόπελα. Έχει εύκολες τις κάρτες ο Φωκάς

40' Σουτ ο Μαστραντωνάκης μπλόκαρε ο Καπατσώρης

40' Κίτρινη κάρτα στον Ρήγα

37’ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα. Κόρνερ του Φουάση κεφαλιά ο Αλιατίδης μετά από κόντρες έδιωξε στην γραμμή ο Μάραντος

35’ Κίτρινη στον Μίνγκα για μαρκάρισμα στον Βλάχο. Είναι η δεύτερη για την Καλαμάτα καθώς από χθες έχει παρατηρηθεί ο Μαστραντωνάκης

34’ Πρώτη τελκή για τον Πάμισο. Σουτ του Ηλιόπουλπυ με διπλη προσπάθεια μπλόκαρε ο Κασωτάκης

25' ΓΚΟΛ 0-1 η Καλαμάτα με τον Χρήστο Μίνγκα! Ιδανική αντεπίθεση με Φουάση ο οποίος έβγαλε την σέντρα, ο Καπατσώρης απέκρουσε το πλασέ του Πιονδώνη αλλά στην επαναφορά ο Μίνγκας έκανε το 0-1.

-Με μια αλλαγή επανεκκίνησε το ματς ο Πάμισος καθώς την θέση του Ρούτση πήρε ο Μάραντος

-Με πλάγιο άουτ της Μαύρης Θύελλας ξεκίνησε το ματς

-Σε καλή κατάσταση σήμερα ο αγωνιστικός χώρος καθώς η ηλιοφάνεια βοήθησε να "στεγνώσει" το γήπεδο.

-Περίπου 150 άτομα στο γήπεδο πέντε λεπτά πριν την έναρξη

Το sport365.gr βρίσκεται στο Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, απ’ όπου θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ του Πάμισου Μεσσήνης και της Καλαμάτας για την 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Το ματς θα συνεχιστεί από το 22ο λεπτό που διεκόπη χθές λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου.