Απόλλωνας Σμύρνης-Καλαμάτα 80 75-66: Λύγισαν στο τελευταίο δεκάλεπτο οι "λύκοι"

Το πάλεψε το εκτός έδρας ματς της 6ης αγωνιστικής, του 1ου ομίλου της Γ’ εθνικής, με αντίπαλο τον Απόλλωνα Σμύρνης η Καλαμάτα 80 ωστόσο στις λεπτομέρειες γνώρισε την ήττα με σκορ 75-66, μένοντας στα χαμηλά μονοπάτια της βαθμολογίας.

Μάλιστα, το καλαματιανό σωματείο, που είχε και πάλι κάποιες απουσίες, ήταν μπροστά στο σκορ στις αρχές της τελευταίας περιόδου ωστόσο πλήρωσε την κάκιστη αμυντική του λειτουργία στα τελευταία 10 λεπτά.

Απόλλων Σμύρνης-Καλαμάτα 1980 75-66

Δεκάλεπτα: 26-17,39-33,52-54,75-66

Διαιτητές: Χρηστινάκης, Καρανικόλα

Απόλλων Σμύρνης (Καράμπελας): Οικονομάκης 3(1), Κούρτης 2, Πρισκομάτης 20(1), Δρόσος, Σίμος 3(1), Καραμπάς 9(3), Πρόβκα 1, Οικονομόπουλος 25(1), Ανδρεόπουλος 10, Μανταλβάνος 2.

Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Πέτρου, Σκοπέτος 6, Φραγγέας 2, Παπαγεωργίου 13(3), Μπάζιος 11, Κοντόπουλος 3(1), Βούλγαρης 14(2), Αρβανίτης 6, Μέντης 11(3), Πατικόπουλος.