Μεγαρίδα- Καλαμάτα BC 98-78: Το πάλεψε ένα ημίχρονο, ηττήθηκε από ανώτερο αντίπαλο

Για ένα ημίχρονο άντεξε η Καλαμάτα BC απέναντι στην δυνατή Μεγαρίδα και γνώρισε την ήττα με 98-78 στην έναρξη του β’ γύρου στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής μπάσκετ.

Η καλαματιανή ομάδα έμεινε κοντά στο σκορ στο ημίχρονο (48-40) αλλά στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και και με τον Σπυρόπουλο να σταματά στους 29 πόντους, έφτασαν άνετα στη νίκη.

Εύκολο έργο στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου είχαν ακόμη το Αιγάλεω, ο Ιωνικός ΝΦ και η Αχαγιά, την ώρα που ο Άρης Νικαίας έπαιρνε την νίκη της αγωνιστικής… άνευ αγώνος στην Κηφισιά, με την τελευταία να μηδενίζεται λόγω καθυστερημένης άφιξης του ιατρού.

ΜΕΓΑΡΙΔΑ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 98-78

Διαιτητές: Μαρουδιάς-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 24-20, 48-40, 75-61, 98-78

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 1, Κοντόπουλος 14 (2), Σπυρόπουλος 29 (3), Παλαιοχωρίτης 8 (2), Ζακυνθινός 7, Παπασπύρος, Μπίμπας 4, Αβραμίδης 4, Μαργέτης 3, Μαλούκος 10, Θέος 2, Σιδέρης 16

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 14 (3), Χρονόπουλος 3 (1), Γκοντόπουλος 13 (1), Πέζος 7 (1), Μπάκας 10, Μαθιόπουλος 9 (2), Σιδέρης, Τζιλιάνος 1, Καλογερόπουλος 12 (1), Γιαννακόπουλος 9 (2)