Άντεξε για ένα ημίχρονο ο Σπαρτιατικός

Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Σπαρτιατικός απέναντι στον Ίκαρο Καλλιθέας, γνωρίζοντας εντέλει μια ακόμα ήττα (64-84) στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής.
Οι Σπαρτιάτες προηγήθηκαν με 20-17 στο 1ο δεκάλεπτο και έμειναν κοντά στο σκορ στο ημίχρονο, όμως στην 3η περίοδο η αθηναϊκή ομάδα «τελείωσε» το ματς σκοράροντας 31 (!) πόντους.
Στους 20 πόντους σταμάτησε ο Κυρίτσης, με τους Αγγελόπουλο – Βουργιώτη να προσθέτουν από 13 και τον Βούλγαρη 10.
Σπαρτιατικός-Ίκαρος Καλλιθέας 64-84
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς.
Δεκάλεπτα: 20-17, 34-38, 52-69, 64-84.
Σπαρτιατικός (Αλεξόπουλος): Θεοδωρόπουλος, Σταθάκος 4, Βουργιώτης 13 (1), Τζατζάς, Δορλής 4, Αλεξόπουλος, Βούλγαρης 10, Κυρίτσης 20, Αγγελόπουλος 13, Αναγνωστάκος, Κότο.
Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος, Διονυσόπουλος): Ιορδάνογλου, Ντουζίδης 5 (1), Αρχιμανδρίτης, Οικονόμου 8, Παπαπέτρου 18 (4), Φωτίου 9 (1), Χαϊκάλης 8 (1), Κουρέπης 16, Σάλεχ 4 (1), Αντωνόπουλος 14 (2), Παπαδούλης, Ψαράς 2.