Αποτελέσματα Γ’ Εθνικής- ΕΠΣ Μεσσηνίας (Κυριακή 8/10): Ήττα Τσικλητήρα, εφτάρα ο Πάμισος!- ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (8/10) στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής και στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΜ, έχουν ως εξής: 

Γ' Εθνική (16:00) 
Διαγόρας Βραχνέικων-Τσικλητήρας Πύλου 2-0 (35' Τρίγκας Ν., 70' Μούτσα) ΤΕΛΙΚΟ
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-1 (36' Γεμιστός) ΤΕΛΙΚΟ
Παναρκαδικός-Αστέρας Αμαλιάδας 0-2 (27' Μπαρμπαρούσης, 68' πεν. Κέρι) ΤΕΛΙΚΟ
Ζάκυνθος-Αχαϊκή 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Παλληξουριακός-Λεωνίδιο 1-0 (56' Πολάκης) ΤΕΛΙΚΟ

Α’ τοπική (16:30)
Πάμισος – Αναγέννηση 7-0 ΤΕΛΙΚΟ
Εράνη - ΑΟ Φαραί 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Ανδρούσα – Σπερχογεία 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Εθνικός Μελιγαλά – Ασπρόχωμα 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Ομόνοια – Απόλλωνας 0-3 ΤΕΛΙΚΟ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 Πάμισος Μεσσήνης 11 10 1 0 35 8 31
2 ΑΣ Πανθουριακός 11 9 0 2 26 5 27
3 ΑΟ Διαβολιτσίου 11 7 3 1 16 5 24
4 Απόλλων Καλαμάτας 11 7 2 2 26 8 23
5 ΑΟ Κυπαρισσίας 11 7 2 2 24 9 23
6 ΑΣ Ανδρούσης 11 7 2 2 14 9 23
7 Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων 11 6 1 4 20 12 19
8 Εθνικός Μελιγαλά 11 4 5 2 12 9 17
9 Εράνη Φιλιατρών 11 4 1 6 18 18 13
10 ΑΟ Σπερχογείας 11 3 2 6 10 13 11
11 Ομόνοια Καλαμάτας 11 3 1 7 15 16 10
12 ΑΟ Φαραί 11 2 3 6 8 14 9
13 ΑΟ Ασπρoχώματος 11 2 2 7 8 21 8
14 Ολυμπιακός Καλαμάτας 11 2 1 8 6 31 7
15 Αναγέννηση Παραλίας 11 1 1 9 5 39 4
16 Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας 11 0 1 10 8 34 1


Α1 τοπική (16:30)
ΑΕ Γαργαλιάνων - Ηρακλής Καλ. 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Παπαφλέσσας Χώρας – Αίαντας 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Φυτειάς – Χανδριναϊκός (19:30)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 AΕ Μάνης 11 8 2 1 25 6 26
2 Δωριέας Δωρίου 11 6 2 3 19 15 20
3 Παπαφλέσσας Χώρας 11 5 4 2 18 14 19
4 Απόλλων Πεταλιδίου 11 5 3 3 11 10 18
5 ΑΕ Αβίας 11 5 2 4 15 16 17
6 Ολυμπιακός Ανάληψης 11 4 5 2 16 12 17
7 ΑΟ Μεθώνης 11 4 3 4 9 9 15
8 Ηρακλής Καλαμάτας 11 3 5 3 13 10 14
9 Χανδριναϊκός ΠΣ 11 3 5 3 19 17 14
10 Ακρίτας Κορώνης 11 4 2 5 14 21 14
11 ΑΟ Φυτειάς 11 3 4 4 15 13 13
12 Αίαντας Καλαμάτας 11 3 2 6 9 14 11
13 ΑΕ Γαργαλιάνων 11 2 2 7 8 15 8
14 Αστέρας Μικρομάνης 11 1 1 9 9 28 4


Β’
τοπική - 1ος όμιλος (16:30)
ΑΠΣ Άρις – Μεσσηνιακός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Καλό Νερό - Αστέρας Αρφαρών 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Κεραυνός – Πανευαϊκός 4-2 ΤΕΛΙΚΟ

Ατρόμητος Πλατύ -Ηρακλής Κυπαρισσίας 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
Άμφεια - Νέος Αρις 2-1 ΤΕΛΙΚΟ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 ΠΑΟ Καλού Νερού 10 9 1 0 27 4 28
2 Διαγόρας Κοπανακίου 10 8 1 1 26 10 25
3 Ηρακλής Κυπαρισσίας 10 7 3 0 22 8 24
4 Ατρόμητος Πλατύ 10 7 0 3 20 14 21
5 Παπαφλέσσας Άμφειας 10 5 1 4 19 14 16
6 Αστέρας Βαλύρας 10 3 3 4 11 15 12
7 Νέος Άρις 11 3 3 5 11 15 12
8 ΑΕΚ Καλαμάτας 10 3 2 5 16 14 11
9 Κεραυνός Καλαμάτας 10 3 2 5 13 20 11
10 ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας 11 1 4 6 10 19 7
11 Αστέρας Αρφαρών 10 3 3 4 22 19 6
12 Μεσσηνιακός ΓΣ 10 1 3 6 8 17 6
13 ΑΟ Πανευαϊκός 10 0 0 10 7 43 0


Β’ τοπική - 2ος όμιλος (16:30)
Καλλιθέα – Δόξα Καλαμάτας 3-2 ΤΕΛΙΚΟ
Πανιώνιος - Θύελλα Χαρακοπιού 1-3 ΤΕΛΙΚΟ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points
1 Θύελλα Χαρακοπιού 10 7 2 1 19 8 23
2 Δόξα Καλαμάτας 10 7 1 2 19 9 22
3 Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 10 7 1 2 19 9 22
4 ΠΑΟ Καλλιθέας 10 6 1 3 18 13 19
5 Πανιώνιος Καλαμάτας 10 5 3 2 23 15 18
6 ΑΕ Λογγάς 10 5 3 2 21 17 18
7 Πράσινα Πουλιά 10 4 3 3 13 13 15
8 ΑΣ Φυτειάς 10 4 1 5 15 14 13
9 ΑΟΠΚ Πατίστα 11 3 2 6 24 29 11
10 Νέδουσα Αλαγονίας 10 3 2 5 15 16 11
11 ΑΣ Δαναός 11 3 1 7 17 23 10
12 Παναθηναϊκός Καλαμάτας 10 1 2 7 14 21 5
13 ΑΟ Στενωσιάς 10 0 0 10 0 30 0



 

1954 views
Ετικέτες
Top