Κύπελλο Ελλάδος: ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Πανιώνιος τα πρώτα εισιτήρια για τους “8” (BINTEO)

ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Πανιώνιος έγιναν οι τρεις πρώτες ομάδες οι οποίες σφράγισαν τα εισιτήρια για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος στους επαναληπτικούς που έγιναν την Τρίτη.

Με τους Μασούντ-Μοράν για πρώτη φορά στην βασική 11αδα, η ΑΕΚ κέρδισε δίχως προβλήματα 1-0 τον Παναιτωλικό.

Στο γκολ μάλιστα ο πρώτος έδωσε πολύ ωραία μπαλιά, ο Ιρανός με φοβερή ασίστ έδωσε έτοιμο γκολ στον Λόπες και ο Πορτογάλος από κοντά έκανε το τελικό 1-0 στο 65'.

Ο ΠΑΟΚ, με δύο γκολ του Πρίγιοβιτς κέρδισε τα Τρίκαλα με 2-1 στην Τούμπα. Ο σέντερ φορ του δικεφάλου έκανε το 1-0 από κοντά στο 78', ενώ ο Μιλοσάβλιεφ στο 90' ισοφάρισε. Όμως ένα λεπτό μετά ο ΠΑΟΚ κέρδισε πέναλτι και ο Πρίγιοβιτς το εκτέλεσε για το τελικό 2-1.

Τέλος, στο ματς το οποίο προηγήθηκε χρονικά, ο Πανιώνιος έχει εύκολο έργο. Το ενδιαφέρον στο Γεντί Κουλέ κράτησε μόλις 28 λεπτά καθώς τόσα χρειάστηκαν οι κυανέρυθροι να ανοίξουν το σκορ (με τον Σπιριντόνοβιτς) επί του ΟΦΗ και να εξασφαλίσουν την πρόκριση.

Με δεδομένο ότι ο Πανιώνιος ταξίδεψε στις αποσκευές του με το 2-0 της Αθήνα, ο ΟΦΗ δεν μπήκε καν στον κόπο να προσπαθήσει να ανατρέψει τα εις βάρος του δεδομένα.

ΑΕΚ-Παναιτωλικός 1-0 Highlights

ΠΑΟΚ-Τρίκαλα 2-1 Highlights

ΟΦΗ- Πανιώνιος 0-1 Highlights