ΤΕΛΙΚΑ: Εικοσιμία- Καλαμάτα 0-4, Πάμισος- Μανδραϊκός 1-2, Α’, Α1 Μεσσηνίας

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Κατασταρίου 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Εικοσιμίας – Καλαμάτα 0-4 (2', 16' Φουάσης, 8', 26' Γιόνδης) ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Ερμιονίδας – Ένωση Λέρνας  1-0 (16' Πούτσι) ΤΕΛΙΚΟ
Πάμισος – Μανδραϊκός 1-2 (36' Μπριλάκης / 28' Ντούλιας, 87' Πουλάκης) ΤΕΛΙΚΟ
Αστέρας Βλαχιώτη – Παναρκαδικός 2-2 (62' Καρνιάτης, 81' Μπερδούσης / 9' Τσιώλης, 16' Γεωργόπουλος) ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Υπάτου – ΑΕ Πελλάνας 0-1 (58' πεν. Ντιατά) ΤΕΛΙΚΟ
Παναργειακός – Ασπρόπυργος 1-0 (2' Συρεγγέλας)  ΤΕΛΙΚΟ

Α’ τοπική (15:30)

Κυπαρισσία - Ολυμπιακός Καλ. 1-1 τελ.
Α.Ο. Διαβολιτσίου - Απόλλων Καλαμάτας 0-0 τελ.
Σπερχογεία - Τέλος Άγρας 4-4 τελ.
Ομόνοια - Εράνη Φιλιατρών 1-3 τελ.

Α1 τοπική (15:30)

Αναγέννηση Παραλίας - Ακρίτας Κορώνης 0-2 τελ.
Παπαφλέσσας Χώρας – Ηρακλής Κυπ. 2-0 τελ.
Α.Ο. Μεθώνης - ΑΟ Φυτειάς 3-2 τελ.

-Άνοιξε το σκορ ο Παναργειακός στο 2ο λεπτό με τον Συρεγγέλα- Δοκάρι ο Μανδραϊκός στην Μεσσήνη

-Ολοκληρώθηκε το ματς στην Κεφαλονιά. Η Μαύρη Θύελλα επικράτησε 0-4 και ανέβηκε πρώτη στην βαθμολογία ενώ σε λίγο ξεκινά το μεγάλο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής Παναργειακός- Ασπρόπυργος

-Στο ματς και ο Μπίζος στην θέση του Αλιατίδη (85')

-Τρίτη αλλαγή για την Μαύρη Θύελλα. Ο Ζαχαρόπουλος στην θέση του Μαστραντωνάκη (77')

-Ξεκίνησαν τα παιχνίδια στην Α΄Μεσσηνίας με τα βλέμματα να είναι στραμμένα στο Διαβολίτσι. Στην Σπερχογεία τα πρώτα γκολ

-Δεύτερη αλλαγή για την Μαύρη Θύελλα με τον Αθανασόπουλο να παίρνει την θέση του Γιόνδη στο 72'

-Η Καλαμάτα συνεχίζει με την υπεροχή, πιέζει αλλά το 0-4 παραμένει. Πρώτη αλλαγή στο 67' με τον Λαθύρη να παίρνει την θέση του Μίνγκα

-Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Ο Γιόνδης με προβολή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι

-Ημίχρονο στα Φαρακλάτα. Η Καλαμάτα προηγείται με άνεση 0-4 και θα φτάσει στο 3 στα 3 στο πρωτάθλημα.

-Στο πρώτο χρονικά ματς ομίλου που ολοκληρώθηκε στον Ορχομενό: Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Κατασταρίου 0-0

26' ΓΚΟΛ 0-4! Συνεχίζει ακάθεκτη η Μαύρη Θύελλα με τον Γιόνδη να κάνει με πλασέ το 0-4 μετά απο ωραίο συνδιασμό Μαστραντωνάκη -Πινδώνη.

16' ΓΚΟΛ 0-3 η Μαύρη Θύελλα. Κάνει ότι θέλει η Καλαμάτα στο γήπεδο και ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 0-3 με τον Φουάση έπειτα απο σέντρα του Τσόπελα.

8' ΓΚΟΛ 0-2 η Καλαμάτα! Ο Γιόνδης με κοντινή κεφαλιά απο σέντρα του Πινδώνη δίνει σημαντικό προβάδισμα στην Μαύρη Θύελλα από πολύ νωρίς στο ματς.

2' ΓΚΟΛ 0-1 η Καλαμάτα! Ο Μίνγκας έκανε μπάσιμο από δεξιά, πέρασε τον τερματοφύλακα και έκοψε στον Φουάση ο οποίος από κοντά έγραψε το 0-1!

1'  Πρώτη καλή στιγμή για την Καλαμάτα με τον Γιόνδη να κάνει ψηλοκρεμαστό πλασέ αλλά η μπάλα αναπήδησε και πέρασε άουτ

Η 11άδα της Μαύρης Θύελλας: Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Αντωνιάδης, Φουάσης, Πινδώνης, Γιόνδης, Μίνγκας, Μαστραντωνάκης