ΤΕΛΙΚΑ | Καλαμάτα- Πελλάνα 3-1 ΤΕΛΙΚΟ , Γ΄Εθνική, τοπικά Μεσσηνίας

Γ’ Εθνική -18η αγων. (15:00)

ΤΕΛΙΚΟ Καλαμάτα- Πελλάνα Καστορείου 3-1 (56',73' Μάρκοβιτς, 78' Πινδωνης/ 89' Σικαλόπουλος)

ΤΕΛΙΚΟ Πάμισος -Αμβρυσσέας Διστόμου 0-2 (34', 83' Ιβάνοφ)

ΤΕΛΙΚΟ Ένωση Λέρνας – ΑΟ Εικοσιμίας 5-0 (4'-9'-80' Μπιτζής, 42' Κορονίδης, 51' αυτογκόλ)

ΤΕΛΙΚΟ Παναρκαδικός – Παναργειακός 2-1 (65' Καρβάλιο, 84' Τσιόνης / 67' Συρεγγέλας)

ΤΕΛΙΚΟ Μανδραϊκός- ΑΟ Υπάτου 0-0

ΤΕΛΙΚΟ ΑΟ Κατασταρίου – Ασπρόπυργος 2-2 (57' Πέττας, 66' Τηλιόπουλος / 4' Σταύρου, 64' Πετρόπουλος)

ΤΕΛΙΚΟ Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕ Ερμιονίδας 1-0 (24' Κράσι)

Δαναός - Κεραυνός Καλ. 3-5

Τέλος του αγώνα στο γήπεδο Μεσσηνιακού. Η Μαύρη Θύελλα 3-1 (56',73' Μάρκοβιτς, 78' Πινδώνης/ 89’ Δικαλόπουλος) την Πελλάνα Καστορείου πέτυχε την 16η νίκη της στην σεζόν!

89’ ΓΚΟΛ 3-1 Μειώνει η Πελλάνα με απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σικαλόπουλου

82’ Φάουλ του Σικαλόπουλου μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Κασωτάκης

78’ γκολ 3-0! Ο Πινδώνης με άπιαστο σουτ νικάει τον Κραβαρίτη για το τρίτο γκολ της Μαύρης Θύελλας

73' γκολ 2-0! Ο Μάρκοβιτς βρίσκει και πάλι δίχτυα. Η μπάλα πέρασε διαδοχικά από τους Μίνγκα, Πέριτς και Πινδώνη που έβγαλε την σέντρα και ο Μάρκοβιτς με κεφαλιά έγραψε το 2-0.

68’ Πρώτη φάση για την Πελλάνα στο β΄μέρος. Ο Ρασσιάς έκανε κόρνερ και η μπάλα πέρασε παράλληλα απο την εστία

64’ Τρομερή προσπάθεια του Μίνγκα, απέφυγε δυο αμυντικούς αλλά του σουτ του πέρασε άουτ

62’ Δοκάρι για την Καλαμάτα! Ευθύβολο συρτό σουτ του Πινδώνη η μπάλα στην ρίζα του αριστερού δοκαριού του Κραβαρίτη

56’ ΓΚΟΛ 1-0! Μπάσιμο του Λαθύρη από αριστερά έκοψε στον Μάρκοβιτς ο οποίος από κοντά νίκησε τον Κραβαρίτη!

Απο το 50' ...κάνουν καθυστερήσεις οι της Πελλάνας. Σε κάθε φάση είναι στο έδαφος

48’ Συρτό σουτ του Λαθύρη πέρασε άουτ απο το αριστερό κάθετο του Κραβαρίτη

46' Με την Καλαμάτα στην σέντρα ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο γήπεδο Μεσσηνιακού

45+2’ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα. Ο Φουάσης στην θέση του Ψάνη

45’ Τρίτο γκολ ακυρώθηκε στην Καλαμάτα για ορφάιντ! Ο Λαθύρης έκανε την σέντρα και ο Μάρκοβιτς σκόρερ αλλά ο Α΄βοηθός έδειξε πως ήταν εκτεθειμένος

36’ Νέο σουτ του Πέριτς η μπάλα άουτ απο το οριζόντιο

33’ Μίγκας και Πέριτς άλλαξαν ωραία τη μπάλα. Ο Σέρβος έπιασε μονοκόμματο σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε στον Ζαραφέτα και πέρασε κόρνερ

30’ Αναγκαστική αλλαγή και για την Καλαμάτα. Ο Γιόνδης αποχωρεί και στην θέση του περνάει ο Μάρκοβιτς

28' Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Γιόνδης και θα γίνει αλλαγή

24’ Γκόλ του Λαθύρη ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ του Γιόνδη στον τερματοφύλακα Κραβαρίτη, ο οποίος σε πρώτο έχει βρει την μπάλα και την έχει διώξει πριν καταλήξει στον Λαθύρη

18’ Νέο σουτ του Μουλιάτου άουτ μετά από εκτέλεση φάουλ και απόκρουση της άμυνας

16’ Πρώτη επιθετική προσπάθεια για την Πελλάνα με σουτ άουτ του Μουλιάτου

13’ Αναγκαστική αλλαγή για την Πελλάνα. Ο Ζεραφέτας στην θέση του Λαμπρόπουλου που αποχώρησε τραυματίας

9’ Ο Πινδώνης σκοράρει με κεφαλιά απο φάουλ του Μίνγκα αλλά ο Α’ βοηθός Κλεπετσάνης σημειώνει οφσάιντ και το τέρμα δεν μετράει

6’ Κάθετη του Πινδώνη σε Γιόνδη ο οποίος έκοψε την μπάλα στον Λαθύρη που πλάσαρε άουτ

1' Ξεκίνησε το ματς στο γήπεδο Μεσσηνιακού. Με την πορτοκαλί φανέλα η Μαύρη Θύελλα, με την κλασική μαύρη με την πράσινη ρίγα η Πελλάνα