ΤΕΛΙΚΑ | Καλαμάτα- Πάμισος 1-0, Γ’ Εθνική, τοπικά Μεσσηνίας

ΑΕ Ερμιονίδας – ΑΟ Υπάτου 0-4 (3' Καρλός, 30'-76' Ντελέκος, 86' Καράι)
Ασπρόπυργος – Αμβρυσσέας Διστόμου 2-0 (25' Καραλής, 28' Σταύρου)
ΑΟ Κατασταρίου – Ένωση Λέρνας 1-0 (59' Μεζίνι)
Παναρκαδικός – Μανδραϊκός 2-0 (66' Τσιώλης, 75' Τρέσα)
Παναργειακός – ΑΟ Εικοσιμίας 7-0 (7'-11'-42' Μπουρλάκης, 24' Καδάς, 27' Μπουντόπουλος)

έσσα – ΠΑΟ Καλλιθέας 0-3

93' ΤΕΛΟΣ. Η Καλαμάτα μετά απο δυο αγωνιστικές επέστρεψε στις νίκες, 1-0 τον Πάμισο με το γκολ του Πινδώνη

90’ Δοκάρι για την Μαύρη Θύελλα! Μετά από φάουλ του Πέριτς ο Αλιατίδης έκανε την κεφαλιά, η μπάλα πήγε στον Βοσκόπουλο που έκανε νέα κεφαλιά η οποία κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Καπατσώρη

76’ Απο μια αλλαγή για τις δυο ομάδες. Ο Ζελέκου αντί του Λαθύρη για την Καλαμάτα και ο Βλάχος αντί του Χελά για τον Πάμισο.

62’ Αλλαγή για τον Πάμισο. Ο Παπαδόπουλος αντί του Μανιατέα

58’ Διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα. Τσόπελας και Αθανασόπουλος αντί των Χίλγκεν, Κάρλος

56’ ΓΚΟΛ 1-0 η Καλαμάτα! Μετά από ένα δίλεπτο έντονης πίεσης οι μελανόλευκοι ανοίγουν το σκορ. Ο Πέριτς έκανε σέντρα απο δεξιά και ο Πινδώης με κεφαλιά έκανε το 1-0

55’ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα όταν ο Ρόνι Κάρλος έπιασε σουτ απο το ύψος του πάναλτι αλλά έβγαλε με τα πόδια ο Καπατσώρης

48’ Κίτρινη κάρτα στον Μανιατέα για φάουλ στον Αντωνιάδη

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

45+1'' Ημίχρονο στα γήπεδο Μεσσηνιακού. Καλαμάτα-Πάμισος 0-0

40’ Σουτ του Λαθύρη απο αριστερά έδιωξε με γροθιές ο Καπατσώρης

33' Στο μισό γήπεδο παίζεται το ματς με την Καλαμάτα να πιέζει

28’ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πάμισο. Ο Ρούτσης στην θέση του Μωράκη

22’ Σουτ του Πέριτς άουτ απο το αριστερό κάθετο του Καπατσώρη

20’ Σουτ του Λαθύρη έπειτα απο διώξιμο του Καπατσώρη, η μπάλα βρήκε στον Μωράκη και πέρασε κόρνερ

19’ Πρώτη καλή στιγμή για την Καλαμάτα σε σέντρα σουτ του Λαθύρη, ο Πινδώνης δεν πρόλαβε να βρεί την μπάλα

-Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα 10 πρώτα λεπτά του αγώνα.

-Στον πάγκο της Καλαμάτας βρίσκεται ο Γιάννης Χριστόπουλος, ο οποίος τα ξημερώματα έχασε την μητέρα του. Δύσκολες ώρες για τον κόουτς της Μαύρη Θύελλας ο οποίος βρήκε την δύναμη και είναι δίπλα στην ομάδα.

-Με τον Παμισο στην σέντρα ξεκίνησε το ματς στο γήπεδο Μεσσηνιακού. Ηλιόλουστος ο καιρός στην Μεσσηνιακή πρωτεύουσα, περίπου 600 φίλαθλοι στις κερκίδες.

Οι συνθέσεις

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κασωτάκης, Χίλγκεν, Φουάσης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Αντωνιάδης, Πινδώνης, Πέριτς, Μάρκοβιτς, Κάρλος, Λαθύρης.

ΠΑΜΙΣΟΣ: Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Νινιός, Φιλόπουλος, Αλεβίζος, Μωράκης, Μανιατέας, Ρήγας, Δημητρακόπουλος, Ηλιόπουλος, Χελάς.