Ατρόμητος- Λάρισα 1-1: Τα είχε όλα εκτός απο νικητή! (βίντεο)

Μετά απο έναν ανοικτό ματς με φάσεις και αγωνία μέχρι το φινάλε, Ατρόμητος και ΑΕΛ έμειναν στο 1-1 για την 1η αγωνιστική της Super League.

Η αναμέτρηση στο Περιστέρι τα είχε όλα. Δύο γκολ, χαμένο πέναλτι και τρία δοκάρια! Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18' με τυχερό γκολ του Νάστου αφού ο Κρίστινσον δεν υπολόγισε την τροχιά της μπάλας, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων τυο πρώτου μέρους ο Μιλοσάβλιεβιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για να πάρουν τη νίκη, αλλά ο Κρίστινσον εξιλεώθηκε για το γκολ που δέχτηκε αποκρούοντας το πέναλτι του Ούμπιδες. Την εσχάτη των ποινών την έδειξε ο διαιτητής, μετά από την χρήση του VAR. Δύο δοκάρια είχε ο Ατρόμητος με τους Βέλλιο (44') και Ούμπιδες (60'), ενώ η ΑΕΛ στο 27' είχε δοκάρι με τον Μόρα.