Νίκος Κοζομπόλης

Νίκος Κοζομπόλης

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ο Γιώργος Μπλάνας ορίστηκε να διευθύνει την κρίσιμη αναμέτρηση του Ολυμπιακού με το Ασπρόχωμα στο «Γ. Λουκαρέας» (29/04, 17:00) για την 27η αγωνιστική της Α’ τοπικής, η έκβαση της οποίας θα κρίνει πολλά στην υπόθεση παραμονής.

Ο Μάριος Καρβούνης θα “σφυρίξει” τον αγώνα του πρωτοπόρου Παμίσου με τον Απόλλωνα στην Μεσσήνη, ενώ ο Γιώργος Νιάρχος θα βρεθεί στο «Π. Γεωργανάς» για το γειτονικό ντέρμπι μεταξύ του Πανθουριακού και της Σπερχογείας.

Α’ τοπική (27η αγωνιστική)

Τέλλος Άγρας - Ανδρούσα
γηπ. Γαργαλιάνων Σάββατο 28/04/18 17:00
Ι. Κουτσαναστάσης, Ι. Γιαννέτσος, Χ. Τσοπανάκης

Μιλτιάδης - Εθνικός Μελιγαλά
γηπ. Πύργου Τριφυλίας Σάββατο 28/04/18 17:00
Α. Καυκάς, Η. Τσουλάκος, Ε. Τζεμαλάι

Πανθουριακός - Σπερχογεία
γηπ. «Πέτρος Γεωργανάς» Σάββατο 28/04/18 17:00
Γ. Νιάρχος, Δ. Σταύρου, Ε. Παναγιωτόπουλος

Αναγέννηση Παραλίας - Φαραί
γηπ. Ασπροχώματος Σάββατο 28/04/18 17:00
Η. Ρέκκας, Α. Τσουκάλη, Θ. Τζιαμουράνης

Εράνη - Ομόνοια
γηπ. Φιλιατρών Κυριακή 29/04/18 17:00
Ε. Ζαρακοβίτης, Κ. Αντωνόπουλος, Κ. Βοσνάκης

Πάμισος - Απόλλωνας
γηπ. Μεσσήνης Κυριακή 29/04/18 17:00
Μ. Καρβούνης, Η. Ρηγόπουλος, Γ. Βανικιώτης

Ολυμπιακός - Ασπρόχωμα
γηπ. «Γεώργιος Λουκαρέας» Κυριακή 29/04/18 17:00
Γ. Μπλάνας, Ν. Τσίρμπας, Φ. Κασκάνης

Διαβολίτσι - Κυπαρισσία
Γηπ. Διαβολιτσίου Κυριακή 29/04/18 17:00
Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Χ. Γεωργαντάς, Γ. Γαλακούτης

Β’ τοπική - 1ος Όμιλος (25η αγωνιστική)

ΑΕΚ - Μεσσηνιακός
γηπ. «Γεώργιος Λουκαρέας» Σάββατο 28/04/18 17:00
Κ. Βοσνάκης, Σ. Παλλαδινός, Α. Παπαϊωάννου

Αστέρας Βαλύρας - Πανευαϊκός
γηπ. Βαλύρας Σάββατο 28/04/18 17:00
Φ. Κασκάνης, Β. Ντοχάς, Σ. Σγουμπόπουλος

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Αστέρας Αρφαρών
γηπ. Κυπαρισσίας Σάββατο 28/04/18 17:00
Χ. Γεωργαντάς, Χ. Σαπουτζής, Γ. Σκαρπέτης

Νέος Άρις - Διαγόρας Κοπανακίου
γηπ. Άριος Σάββατο 28/04/18 17:00
Π. Κομπιλίρης, Η. Μπουρίκας, Β. Σβαρνιάς

Παπαφλέσσας Άμφειας - ΠΑΟ Καλού Νερού
γηπ. «Πέτρος Γεωργανάς» Κυριακή 29/04/18 17:00
Β. Βρυώνης, Π. Βασιλοπούλου, Μ. Αγγελή

Ατρόμητος Πλατύ - Κεραυνός
γηπ. Αρφαρών Κυριακή 29/04/18 17:00
Η. Τσουλάκος, Κ. Καρύδας, Κ. Ηλιοπούλου

Β’ τοπική - 2ος Όμιλος (25η αγωνιστική)

Δόξα - Νέδουσα Αλαγονίας
γηπ. «Παναγιώτης Μπαχράμης» Σάββατο 28/04/18 17:00
Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Ν. Τσίρμπας, Γ. Ρουμελιώτης

Δαναός - ΠΑΟ Καλλιθέας
γηπ. Κορδία Σάββατο 28/04/18 17:00
Δ. Πλακογιάννης, Ε. Μπασιλάρης, Ν. Γάκης

Παναθηναϊκός - Πράσινα Πουλιά
«Γεώργιος Λουκαρέας» Κυριακή 29/04/18 11:00
Δ. Ταβουλαρέας, Σ. Μαλαπάνη, Α. Καμάι

Λογγά - Θύελλα Χαρακοπιού
γηπ. Λογγάς Κυριακή 29/04/18 17:00
Δ. Πλακογιάννης, Α. Μιχαλόπουλος, Γ. Μιχαλόπουλος

ΑΣ Φυτειάς - Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου
γηπ. «Παναγιώτης Μπαχράμης» Κυριακή 29/04/18 17:00
Δ. Σταυρόπουλος, Π. Νικολόπουλος, Γ. Τσαβδαρίδης

Στενωσιά - Πανιώνιος 0-3 α.α.

Ρεπό: Πατίστα

Προπαιδικό πρωτάθλημα - 1ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Αίαντας - Πράσινα Πουλιά
γηπ. «Παναγιώτης Μπαχράμης» Σάββατο 28/04/18 10:00
Γ. Νιάρχος

Δόξα - Απόλλωνας Καλ.
γηπ. «Παναγιώτης Μπαχράμης» Σάββατο 28/04/18 12:00
Π. Βασιλοπούλου

Προπαιδικό πρωτάθλημα - 2ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

ΑΠΣ Άρις - Ολυμπιακός Καλ.
γηπ. Κορδία Σάββατο 28/04/18 10:00
Η. Ρηγόπουλος

Πάμισος - Πανθουριακός
γηπ. Μεσσήνης Σάββατο 28/04/18 11:00
Ι. Γιαννέτσος

Ηρακλής - Δαναός
γηπ. «Παναγιώτης Μπαχράμης» Κυριακή 29/04/18 10:00
Γ. Γαλακούτης

Προπαιδικό πρωτάθλημα - 3ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Ομόνοια - Αστέρας Αρφαρών
γηπ. «Γεώργιος Λουκαρέας» Σάββατο 28/04/18 10:00
Π. Κομπιλίρης

Αναγέννηση - Ασπρόχωμα
γηπ. «Γεώργιος Λουκαρέας» Σάββατο 28/04/18 12:00
Κ. Βοσνάκης

Προπαιδικό πρωτάθλημα - 4ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Τσικλητήρας - Εράνη
γηπ. Πύλου Σάββατο 28/04/18 10:00
Ε. Τζεμαλάι

Μεθώνη - Παπαφλέσσας Χώρας
γηπ. Μεθώνης Σάββατο 28/04/18 10:00
Α. Μιχαλόπουλος

Μιλτιάδης - Τέλλος Άγρας
γηπ. Πύργου Τριφυλίας Σάββατο 28/04/18 10:00
Α. Καυκάς

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Α1 τοπικής με τους Τάσο Βεσέλη και Κώστα Μουτζούρη να κατακτούν την πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ με 19 γκολ.

Ο επιθετικός του Ακρίτα πέτυχε το “χρυσό” γκολ της ομάδας στην εκτός έδρας νίκη επί του ΑΟ Μεθώνης, που σήμανε και την παραμονή της στην κατηγορία και έπιασε στην κορυφή τον Τάσο Βεσέλη του Δωριέα Δωρίου, ο οποίος δεν αγωνίστηκε απέναντι στον Ηρακλή, λόγω στρατού.

Στην δεύτερη θέση βρέθηκε ο Θανάσης Κοντός του Χανδριναϊκού, που σημείωσε 15 γκολ, ενώ την τρίτη θέση με 13 τέρματα κατέλαβε ο Κυριάκος Πουλάκος της πρωταθλήτριας ΑΕ Μάνης.

Ακολούθησαν ο Κωστής Ιωάννου του Ολυμπιακού Ανάληψης και ο Ηλίας Ζοτάι του Απόλλωνα Πεταλιδίου με 12 γκολ, 11 είχε ο Αρμελίντο Γκιάτα του Δωριέα Δωρίου και από 10 ο Ορέστης Σαχινάι του Χανδριναϊκού, ο Γιάννης Τοντέρικα του ΑΟ Φυτειάς και ο Δημήτρης Μπάρκας του Παπαφλέσσα Χώρας.

Συνολικά δηλαδή 10 παίκτες πέτυχαν διψήφιο αριθμό τερμάτων.

Αναλυτικά ο τελικός πίνακας των σκόρερ μετά από 26 αγωνιστικές έχει ως εξής:

19 ΓΚΟΛ
Τάσος Βεσέλης (Δωριέας Δωρίου)
Κώστας Μουτζούρης (Ακρίτας Κορώνης)

15 ΓΚΟΛ
Θανάσης Κοντός (Χανδριναϊκός ΠΣ)

13 ΓΚΟΛ
Κυριάκος Πουλάκος (ΑΕ Μάνης)

12 ΓΚΟΛ
Κωστής Ιωάννου (Ολυμπιακός Ανάληψης)
Ηλίας Ζοτάι (Απόλλωνας Πεταλιδίου)

11 ΓΚΟΛ
Αρμελίντο Γκιάτα (Δωριέας Δωρίου)

10 ΓΚΟΛ
Ορέστης Σαχινάι (Χανδριναϊκός ΠΣ)
Γιάννης Τοντέρικα (ΑΟ Φυτειάς)
Δημήτρης Μπάρκας (Παπαφλέσσας Χώρας)

9 ΓΚΟΛ
Γιάννης Κατσαρός (Ηρακλής Καλαμάτας)
Κώστας Δημόπουλος (Παπαφλέσσας Χώρας)

8 ΓΚΟΛ
Μιχάλης Γιαννόπουλος, Νίκος Ξεροβάσιλας (ΑΕ Μάνης)
Κώστας Κορμπής (ΑΕ Αβίας)
Μάριος Φούκης (ΑΟ Φυτειάς)
Γιάννης Σταθόπουλος (Αστέρας Μικρομάνης)

7 ΓΚΟΛ
Παναγιώτης Καρδάσης (ΑΕ Αβίας)
Θοδωρής Αβιζιώτης (Ολυμπιακός Ανάληψης)
Ηλίας Βαΐτσης (Ηρακλής Καλαμάτας)
Νίκος Καραμπάτσος (Χανδριναϊκός ΠΣ)
Βασίλης Γιάνναρης (ΑΟ Μεθώνης)

6 ΓΚΟΛ
Γιώργος Χατζηπαναγιώτης (ΑΕ Μάνης)
Θανάσης Γεωργαντάς,  Δημήτρης Πολυμενέας (ΑΕ Αβίας)
Άγγελος Σαμπάνι (ΑΟ Μεθώνης)

5 ΓΚΟΛ
Δημήτρης Κορμπής (ΑΕ Αβίας)
Άγγελος Θεοδωρακόπουλος, Παναγιώτης Δωδεκάτος (Ολυμπιακός Ανάληψης)
Παναγιώτης Σπαντιδέας (Ηρακλής Καλαμάτας)
Παναγιώτης Καλδής (Χανδριναϊκός ΠΣ)
Άγγελος Τσέρτος, Θανάσης Κωστέας (ΑΟ Φυτειάς)
Δημήτρης Κουτσουμπός, Μάρκος Τσάνι (Ακρίτας Κορώνης)
Νέστορας Μπάκας (Αίαντας Καλαμάτας)
Στέλιος Σωτηρόπουλος (ΑΕ Γαργαλιάνων)

4 ΓΚΟΛ
Στέλιος Σπανός (ΑΕ Μάνης)
Μάρκος Φίλαϊ (Ηρακλής Καλαμάτας)
Αλέξανδρος Κόμαν (Δωριέας Δωρίου)
Αρντίτ Γκεβόρι (Παπαφλέσσας Χώρας)
Γιάννης Ξαρχάκος, Γιάννης Κωτσάκης (Απόλλωνας Πεταλιδίου)
Παναγιώτης Μασουρίδης (Αίαντας Καλαμάτας)
Νίκος Κόλλιας (ΑΕ Γαργαλιάνων)
Ανέστης Μπαράι (Αστέρας Μικρομάνης)

3 ΓΚΟΛ
Σπύρος Μανωλέας, Θοδωρής Δασκαλάκης (ΑΕ Μάνης)
Θανάσης Ψαρρέας (ΑΕ Αβίας)
Νίκος Ζερβάκος (Ολυμπιακός Ανάληψης)
Σπύρος Μάρης (Ηρακλής Καλαμάτας)
Δημήτρης Μπουντάς, Γιώργος Καρούμπας (Χανδριναϊκός ΠΣ)
Χρήστος Πολίτης (Δωριέας Δωρίου)
Γιώργος Σκουφάκης, Τάσος Τσόπελας (Παπαφλέσσας Χώρας)
Τάσος Μάραντος (Ακρίτας Κορώνης)
Βαγγέλης Κολοκάθης (Αίαντας Καλαμάτας)
Πέτρος Μπολούν (ΑΕ Γαργαλιάνων)

2 ΓΚΟΛ

Ερτουγκέλ Φετάχου, Άρης Ηλιόπουλος, Χρήστος Μέτσο (ΑΕ Μάνης)
Νίκος Γεωργίκος, Δημήτρης Αποστολίδης, Άγγελος Γιαννέας, Γιώργος Καρδάσης (ΑΕ Αβίας)
Κώστας Παναγιωτόπουλος, Βασίλης Δουρούμης, Δημήτρης Μουτσούλας (Ολυμπιακός Ανάληψης)
Βασίλης Κωνσταντόπουλος, Γιώργος Μπακλαβάς (Ηρακλής Καλαμάτας)
Χρήστος Ράτσεβ, Κώστας Καρλής, Νίκος Μεμουσάι (Χανδριναϊκός ΠΣ)
Βασίλης Μπόρα (Δωριέας Δωρίου)
Αντώνης Κωνσταντόπουλος, Παναγιώτης Παπαδέας (ΑΟ Φυτειάς)
Γιάννης Σταμάτης, Γιάννης Κουτσουμπός, Χρήστος Μαθιόπουλος (Ακρίτας Κορώνης)
Νώντας Καγιάς (Παπαφλέσσας Χώρας)
Παναγιώτης Τρυφωνόπουλος, Γιάννης Τσατάς (ΑΟ Μεθώνης)
Κώστας Καρδάσης, Γιώργος Κορμπής (Απόλλωνας Πεταλιδίου)
Γιώργος Κωστέας, Σταύρος Διονυσόπουλος, Παναγιώτης Πουλουπάτης (Αίαντας Καλαμάτας)
Νίκος Νικολόπουλος (ΑΕ Γαργαλιάνων)
Γιάννης Π. Κοτσιλιέρης, Παναγιώτης Μπούρας-Σουλιμάς, Κώστας Καπόγλης (Αστέρας Μικρομάνης)

1 ΓΚΟΛ
Παναγιώτης Πουλάκος, Σπύρος Πιχιγιόνι (ΑΕ Μάνης)
Σπύρος Γεωργουλέας (ΑΕ Αβίας)
Άγγελος Ανδρεάδης, Δημήτρης Ανδρεάδης (Ολυμπιακός Ανάληψης)
Παναγιώτης Μουρούφας, Γιώργος Γεωργακόπουλος (Ηρακλής Καλαμάτας)
Γιάννης Κατσιγιάννης, Φώτης Κοντός (Χανδριναϊκός ΠΣ)
Σωτήρης Γκρίτζαλης, Μπογντάν Γκογκοάσα, Ηλίας Φλέσσας, Μουράτ Μέμα, Μπάμπης Κοντοθανάσης (Δωριέας Δωρίου)
Αλέξης Ζωγόπουλος, Βαγγέλης Καπακλής (ΑΟ Φυτειάς)
Γιώργος Μπόκολος, Άρης Κρητικάκης, Θοδωρής Φωτεινάκης (Ακρίτας Κορώνης)
Κώστας Κυριακόπουλος, Γρηγόρης Παπαγεωργίου, Τάσος Γρηγορόπουλος, Γιώργος Καγιάς (Παπαφλέσσας Χώρας)
Δημήτρης Μπιλάλι, Σταύρος Σωτηρόπουλος, Νίκος Μπάμπαλης, Γιώργος Καλδής, Νίκος Βασιλόπουλος, Πέτρος Μπούρδος (ΑΟ Μεθώνης)
Γουΐλι Αντωνίου, Μιχάλης Θεριός, Ιορδάνης Κοστόφ, Γιώργος Παναγόπουλος, Αποστόλης Χούτος, Γιώργος Κορμπής (Απόλλωνας Πεταλιδίου)
Δημοσθένης Καρύδης, Γιώργος Μιχαλόπουλος, Γρηγόρης Πανταζής, Παναγιώτης Αντωνόπουλος, Γιάννης Στραβάκος, Γιάννης Κανιώρος, Μπάμπης Κουλουμπός, Κώστας Παπαθεοδωρίδης (Αίαντας Καλαμάτας)
Γιώργος Παπανδρεόπουλος, Γρηγόρης Αναστασόπουλος, Θανάσης Χρόνης, Πάνος Καγιανάς, Μιχάλης Πλάγος, Βαγγέλης Καλογερόπουλος, Δημήτρης Σώκαλης, Νίκος Μπακάκης (ΑΕ Γαργαλιάνων)
Παναγιώτης Μπρέγκου, Θανάσης Καρδάσης, Κώστας Χασάπης, Γιώργος Σκαρπαλέζος (Αστέρας Μικρομάνης)

2 ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Γιάννης Κατσιγιάννης (Χανδριναϊκός ΠΣ)

ΑΥΤΟΓΚΟΛ
Δημήτρης Πολυμενέας (ΑΕ Αβίας)
Γιώργος Καγιάς, Κώστας Κυριακόπουλος (Παπαφλέσσας Χώρας)
Παναγιώτης Πετράκος (Δωριέας Δωρίου)
Διαμαντής Μάρκου (ΑΟ Φυτειάς)
Δημήτρης Κουτσουμπός (Ακρίτας Κορώνης)
Βαγγέλης Πανταζής (ΑΕ Γαργαλιάνων)
Παναγιώτης Μπούρας-Σουλιμάς, Θανάσης Καρδάσης, Γιώργος Μαυροειδής (Αστέρας Μικρομάνης)

Χωρίς ανακατατάξεις στην κορυφή της λίστας των σκόρερ συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής.

Βαγγέλης Λαθύρης και Γιώργος Μιουλιάτος δεν βρήκαν δίχτυα, μένοντας έτσι στα 20 γκολ, ενώ δεν σκόραρε επίσης και ο Θανάσης Μπίσσα που ακολουθεί με 17.

Από ’κει πέρα, τα 16 γκολ έφτασε ο Φώτης Γεωργιόπουλος με το χατ-τρικ που πέτυχε απέναντι στην Ομόνοια, ενώ ο Βαγγέλης Αλεξόπουλος πέτυχε δύο τέρματα σε βάρος του ουραγού Μιλτιάδη και έφτασε τα 15 συνολικά.

Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ της Α’ τοπικής:

20 ΓΚΟΛ
Βαγγέλης Λαθύρης (Πάμισος Μεσσήνης)
Γιώργος Μουλιάτος (Πανθουριακός)

17 ΓΚΟΛ
Θανάσης Μπίσσα (Πάμισος Μεσσήνης)

16 ΓΚΟΛ
Φώτης Γεωργιόπουλος (Ανδρούσα)

15 ΓΚΟΛ
Βαγγέλης Αλεξόπουλος (Απόλλωνας Καλαμάτας)

14 ΓΚΟΛ
Γιάννης Χελάς (Πανθουριακός)

13 ΓΚΟΛ
Λευτέρης Βατσής (Κυπαρισσία)
Κώστας Βλαχόπουλος (Εράνη Φιλιατρών)

11 ΓΚΟΛ
Μάριος Μπιτσάνης (Πανθουριακός)
Έλβις Γκελγκέρια (Απόλλωνας Καλαμάτας)
Αυγερινός Δημητρακόπουλος (Εράνη Φιλιατρών)
Φώτης Διακουμής (Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων)
Θανάσης Σταματελόπουλος (Φαραί)

10 ΓΚΟΛ
Βασίλης Μπεγέτης (Εράνη Φιλιατρών)

9 ΓΚΟΛ
Βαγγέλης Koυλόπουλος (Διαβολίτσι)
Γιάννης Καρύδης (Ομόνοια Καλαμάτας)

7 ΓΚΟΛ
Φάνης Κάνιστρας, Άγγελος Μπαστακός (Πάμισος Μεσσήνης)
Γιάννης Τζανετέας (Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων)
Αργύρης Κωστόπουλος (Ομόνοια Καλαμάτας)

6 ΓΚΟΛ
Παναγώτης Καραγιάννης (4 Πάμισος Μεσσήνης / 2 Εθνικός Μελιγαλά)
Μπάμπης Θεοδοσόπουλος (Ανδρούσα)
Κυριάκος Κωνσταντόπουλος, Ηλίας Κοσμάς (ΑΟ Κυπαρισσίας)
Δημήτρης Μανωλόπουλος, Αλκίνοος Μιχαλόπουλος (Απόλλωνας Καλαμάτας)
Θανάσης Γεωργιόπουλος (Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων)
Ηλίας Μουρούσιας, Δημήτρης Χότζα (Εθνικός Μελιγαλά)
Στέλιος Διαμαντόπουλος (Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας)

5 ΓΚΟΛ

Σταύρος Τσουλάκος (Πάμισος Μεσσήνης)
Βασίλης Πανταζής, Χρήστος Βυζάς (Πανθουριακός)
Σωκράτης Τσουκαλάς, Γιάννης Βορίλας (Διαβολίτσι)
Ίλιε Μιτρόφ (Κυπαρισσία)
Γιάννης Γιακουμής (Σπερχογεία)
Άρης Ηλιόπουλος (Ασπρόχωμα)
Νίκος Αναγνωστόπουλος (Ολυμπιακός Καλαμάτας)
Μάριος Βουρνάς (2 Αναγέννηση Παραλίας / 3 Διαβολίτσι)

4 ΓΚΟΛ
Άρης Σταματελόπουλος, Ηλίας Ηλιόπουλος (Πάμισος Μεσσήνης)
Άρης Μουστάκας (Πανθουριακός)
Δημήτρης Τσέλα, Περικλής Χαρμπίλας (Ανδρούσα)
Νίκος Εμμανουήλ, Φώτης Μπαλόπουλος (Διαβολίτσι)
Βασίλης Κακαλής (Απόλλωνας Καλαμάτας)
Θεολόγος Χατζηαράπης (Κυπαρισσία)
Παναγιώτης Σπυρόπουλος (2 Κυπαρισσία, 2 Εράνη Φιλιατρών)
Γιώργος Πέππας (Εράνη Φιλιατρών)
Μάριο Μπαρσελό (Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων)
Χρήστος Τρίψας (2 Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων / 2 Πανθουριακός)
Παναγιώτης Καρατζούλιας (Εθνικός Μελιγαλά)
Αντώνης Χριστόπουλος, Δημήτρης Μπάλας (Σπερχογεία)
Ρονάλντο Κανανάι (Ασπρόχωμα)
Δημήτρης Σκαφιδάς (Αναγέννηση Παραλίας)

3 ΓΚΟΛ
Γιάννης Μωράκης (Πάμισος Μεσσήνης)
Κώστας Αργυρόπουλος, Θανάσης Κλουβάτος, Δημήτρης Κουρούπης (Πανθουριακός)
Στέλιος Ηλιόπουλος (Διαβολίτσι)
Δημήτρης Πιτσιλής (2 Διαβολίτσι / 1 Φαραί)
Ανδρέας Χρονόπουλος, Κώστας Τσιμόπουλος, Διονύσης Θεοχαρόπουλος (Κυπαρισσία)
Ηλίας Κουντάνης, Δημήτρης Τσουλάκος, Γρηγόρης Πανταζής (Απόλλωνας Καλαμάτας)
Αλέξανδρος Ερέκι (Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων)
Σταμάτης Φέστας, Νίκος Σπυρόπουλος, Πάντος Τζανετάκος (Ομόνοια Καλαμάτας)
Γιάννης Καραχάλιος (Σπερχογεία)
Φώτης Φωτιάδης (2 Σπερχογεία / 1 Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων)
Δημήτρης Γυφτέας, Βαγγέλης Μπεκιάρης, Τζόης Λούτα (Ασπρόχωμα)
Χάρης Κολιός (Ολυμπιακός Καλαμάτας)

2 ΓΚΟΛ
Δημήτρης Φιλόπουλος, Γιώργος Βέλλης (Πάμισος Μεσσήνης)
Αντώνης Καλογερόπουλος, Νίκος Πατσιώτης, Σπύρος Δασκαλάκης (Ανδρούσα)
Γιάννης Ζάκκας, Παναγιώτης Τσώνης (Διαβολίτσι)
Δημήτρης Λαχανάς, Σίντι Ντιόπ (Κυπαρισσία)
Ορέστης Αντεμάι, Νίκος Βασιλόπουλος, Ηλίας Λαγωνικάκος, Σταύρος Διονυσόπουλος (Απόλλωνας Καλαμάτας)
Βασίλης Παπαγεωργίου (Εράνη Φιλιατρών)
Δημήτρης Αλεξανδρόπουλος, Λυκούργος Ν. Ανδρώνης (Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων)
Χρήστος Διακουμάκος, Κώστας Κανελλόπουλος, Ηλίας Καπόγλης (Εθνικός Μελιγαλά)
Γιώργος Μπάλλας (Ομόνοια Καλαμάτας)
Δημήτρης Πανταζής, Ηλίας Δουρούμης, Σπύρος Σεριάτος (Φαραί)
Δημήτρης Μπαλαούρας, Ηρακλής Καραχάλιος, Δημήτρης Μπούνας (Σπερχογεία)
Κλέαρχος Αλεξανδρόπουλος (Ολυμπιακός Καλαμάτας)
Γιάννης Νικολακόπουλος (Αναγέννηση Παραλίας)
Γιώργος Παυλόγιαννης, Γιώργος Ταγκαλάκης (Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας)

1 ΓΚΟΛ
Στάθης Βλάχος, Σέρτζιο Καραπετιάν, Ρομέο Μπογκντάνι, Δήμος Δαραμάρας (Πάμισος Μεσσήνης)
Γιάννης Τρίψας, Νίκος Τριανταφυλλάκης (Πανθουριακός)
Χάρης Μουλαβασίλης, Φάνης Βλαχόπουλος, Αλέξανδρος Τσώνης, Παναγιώτης Βασιλογιαννακόπουλος, Βαγγέλης Βαβαρούτσος, Ηλίας Μαραγκούλιας (Ανδρούσα)
Περικλής Μπακόπουλος (Κυπαρισσία)
Νίκος Μπαζίγος, Παναγιώτης Καραβίτης, Νίκος Περιβολάρης, Νίκος Παλιατσέας, Γιάννης Στραβάκος (Απόλλωνας Καλαμάτας)
Διονύσης Μεϊντάνης, Αλέξανδρος Παπαδήμος, Μπάμπης Μπακούρος, Τάσος Μπουρδέκας, Ανδρέας Χρονόπουλος (Εράνη Φιλιατρών)
Δημήτρης Παπαθεοδώρου, Κώστας Γεωργόπουλος, Λυκούργος Χρ. Ανδρώνης, Γρηγόρης Αναστασόπουλος (Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων)
Διονύσης Σαραντόπουλος (Εθνικός Μελιγαλά)
Αρτέμης Παλιάς, Κώστας Κοστρίβας, Διονύσης Δημόπουλος, Βασίλης Τζίφας, Νίκος Δημητρίου, Μιχαήλ-Αλέξανδρος Στυλιανόπουλος, Βόλφι Τάφα (Ομόνοια Καλαμάτας)
Χρήστος Καλαντζής, Βαγγέλης Χελάς, Σταύρος Μπούνας, Δημήτρης Σκιάς, Στέλιος Κωνσταντόπουλος, Πέτρος Μανιατέας, Βασίλης Κουρέας, Διαμαντής Κωνσταντακόπουλος (Φαραί)
Μιχάλης Φιλίππου , Γιώργος Δωδεκάτος, Θεόφιλος Δημητρίου, Παναγιώτης Παπαγιαννόπουλος, Σταύρος Αγγελής, Δημήτρης Παπαδημητρίου (Σπερχογεία)
Παναγιώτης Παπανικολόπουλος (Ασπρόχωμα)
Γιάννης Μιχαλέας, Νίκος Χρονόπουλος, Μάριος Μπέρμπερης, Νικήτας Κουπούζος, Σταύρος Μαλαπάνης, Παναγιώτης Μπαζάνης, Νίκος Μάλαμας (Ολυμπιακός Καλαμάτας)
Παναγιώτης Πετράκος, Δημήτρης Σώκαλης, Βαγγέλης Ταμπάκης, Ηλίας Μπουζαλάς, Στάθης Τσουλάκος, Παναγιώτης Σταματόπουλος (Αναγέννηση Παραλίας)
Αυρηλιώνης, Τάσος Αλεξόπουλος (Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας)

ΑΥΤΟΓΚΟΛ

Φώτης Μπαλόπουλος (Διαβολίτσι)
Χάρης Μουλαβασίλης (Ανδρούσα)
Θανάσης Γεωργιόπουλος (Τέλλος Άγρας Γαργαλιάνων)
Δημήτρης Σκιάς (Φαραί)
Ανδρέας Σαρρής, Γιώργος Σακκάς (Ασπρόχωμα)
Δημήτρης Κουτίβας, Γιώργος Χάντζος (Αναγέννηση Παραλίας)
Γεωργακόπουλος, Κώστας Στασινόπουλος, Θοδωρής Δημητρακόπουλος (Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας)

ΔΕΙΤΕ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΤΑ ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥ ΤΗΣ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ




Το Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας (πρώην Σφαγείων), το νέο ποδοσφαιρικό «στολίδι» της Καλαμάτας, αλλά και όλου του μεσσηνιακού ποδοσφαίρου, άνοιξε ξανά τις «πύλες» του μετά από 12 ολόκληρα χρόνια για την αθλητική νεολαία και όχι μόνο της περιοχής, καθώς την Τετάρτη (25/4) πραγματοποιήθηκαν τα επίσημα εγκαίνια.

Το πλήρως αναβαθμισμένο γήπεδο, το οποίο διαθέτει πλαστικό τάπητα στον αγωνιστικό χώρο, παραχωρείται άνευ ανταλλάγματος για 10 χρόνια στην Αναγέννηση Παραλίας και προτεραιότητα στις ώρες χρήσης θα έχει το σωματείο αυτό.
Θα εξυπηρετούνται, όμως, κι άλλες ομάδες, της παραλιακής ζώνης κυρίως, όπως η ΑΕΚ Καλαμάτας, ο ΑΟΠΚ Πατίστα, η Θύελλα Παραλίας κ.ά, γεγονός που θα αποφορτίσει το γήπεδο «Παναγιώτης Μπαχράμης».

Στο γήπεδο πραγματοποιήθηκαν εκτεταμένες εργασίες αναβάθμισης, με εγκατάσταση πλαστικού τάπητα στον αγωνιστικό χώρο και εκ βάθρων ανακαίνιση των λοιπών υποδομών. Η χρηματοδότηση προήλθε από την Ευρωπαϊκή Τράπεζα Επενδύσεων και το Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων, καθώς και από Δημοτικούς Πόρους.

Στο περιθώριο της εκδήλωσης των εγκαινίων βραβεύτηκε ο Σωτήρης Μιχαλόπουλος, ένας άνθρωπος με ανιδιοτελή προσφορά, τόσο στην Τοπική Αυτοδιοίκηση, όσο και στον Μεσσηνιακό αθλητισμό, καθώς διετέλεσε επί σειρά ετών πρόεδρος της ΑΕΚ Καλαμάτας, ενώ συμμετείχε σε πολλά διοικητικά σχήματα της ΕΠΣΜ.

Την τιμητική πλακέτα απένειμε ο Δήμαρχος Καλαμάτας, Παναγιώτης Νίκας, ενώ ο κ. Μιχαλόπουλος, ο οποίος τα τελευταία χρόνια αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας, τον ευχαρίστησε εμφανώς συγκινημένος.

Κατά την ομιλία του ο κ. Νίκας, αφού συνεχάρη τους ποδοσφαιριστές της Μαύρης Θύελλας και της Επίλεκτης ομάδας, εξήρε το έργο της Δημοτικής Αρχής, που σε δύσκολους καιρούς που ζούμε, κατάφερε να κατασκευάσει ένα ακόμη σύγχρονο γήπεδο ποδοσφαίρου, αξιοποιώντας τα χρήματα του καλαματιανού λαού.

Δεν παρέλειψε δε να ευχαριστήσει την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου και τον διευθυντή κ. Τζαμουράνη, καθώς και τον μηχανικό Κώστα Παπουτσή, που επέβλεπε το έργο κατασκευής.

Όπως έκανε γνωστό ο Δήμαρχος Καλαμάτας, το φθινόπωρο θα κατασκευαστεί κερκίδα στην βόρεια πλευρά του γηπέδου (στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής), ενώ προανήγγειλε ότι πολύ σύντομα θα παραδοθεί στην Μαύρη Θύελλα ένα σύγχρονο προπονητήριο στα Παλιάμπελα.

Σειρά μέχρι το τέλος του τρέχοντος έτους θα πάρει το γήπεδο στα Λαίικα, για να ακολουθήσουν σ’ ένα χρόνο περίπου από τώρα αυτά του Απόλλωνα και της Θουρίας.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυναν ο πρόεδρος του Αθλητικού Οργανισμού του Δήμου Καλαμάτας, Νίκος Μπασακίδης, ο πρόεδρος της ΕΠΣΜ, Βασίλης Σπηλιώτης, αλλά και ο πρόεδρος της Αναγέννησης Παραλίας, Παναγιώτης Φωτεινάκης.

Ακόμη, παραβρέθηκαν οι δημοτικοί σύμβουλοι Καλαμάτας, Γιάννης Καμβυσίδης, Γιάννης Μπάκας, Δημήτρης Βεργόπουλος, Γιώργος Φάβας, τα μέλη του Δ.Σ. της ΕΠΣΜ, Παναγιώτης Καλκαβούρας, Παναγιώτης Βασιλόπουλος και Βασίλης Φωτεινάκης.

Ο πρόεδρος της Καλαμάτας, Γιάννης Σταματογιαννόπουλος και ο βασικός χρηματοδότης της ομάδας, Αγαθοκλής Χριστόπουλος, παράγοντες και προπονητές αρκετών συλλόγων του Νομού, ο πρώην Ενωσιακός τεχνικός και σκάουτερ των Μικτών, Αλέκος Τσατάς, ο ιστορικός πρόεδρος της Αναγέννησης και νυν παρατηρητής αγώνων, Γιώργος Κατσαφάδος, καθώς επίσης και ο ομόλογός του, Λεωνίδας Σπάλας.

Τα εγκαίνια πραγματοποιήθηκαν υπό την μουσική υπόκρουση της Φιλαρμονικής του Δήμου Καλαμάτας, ενώ νωρίτερα είχε προηγηθεί φιλικός αγώνας, όπου Μαύρη Θύελλα και ομάδα Επίλεκτων, αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Κανελλόπουλος μπήκε μέσα στην περιοχή και με πλασέ άνοιξε το σκορ. Ο πρώην παίκτης του Εθνικού Μελιγαλά, έγραψε «ιστορία», καθώς πέτυχε το πρώτο γκολ στο πλήρως ανακαινισμένο γήπεδο (photo gallery 2)!

Οι Επίλεκτοι ισοφάρισαν στο 59’ με ωραίο σουτ του Πανταζή μέσα από την περιοχή, ύστερα από ασίστ του Κουτσουρόπουλου.

ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ (Παναγιώτης Δρούγας): Μπεσσής, Νινιός, Καντούτσης, Λιόλιος, Μέμα, Ζαχαρόπουλος, Σαραντόπουλος, Κανελλόπουλος, Μερκούρης, Ζώτος, Αθανασόπουλος.

Χρόνο συμμετοχής στο δεύτερο ημίχρονο πήραν οι: Ντότσα, Κανανάι, Οικονομέας, Πικιός, Λέσι, Δημόπουλος, Ρουμελιώτης και Κοντογεώργης.

ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ (Παναγιώτης Σακελλαρόπουλος): Μπαχράμης, Κακαλής, Κουντάνης, Κλουβάτος, Παπανικολόπουλος, Σπανός, Αγγελής, Μάλαμας, Γκελγκέρια, Μουλιάτος, Αλεξόπουλος.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Κουτσουρόπουλος, Κωστέας, Πανταζής, Στραβάκος, Κωνσταντόπουλος, Κοστρίβας, Ντυμένος, Ψυχογιάννης και Μπεχράκης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιάννης Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους Δημήτρη Ταβουλαρέα και Αποστόλη Καυκά, ενώ γιατρός η Αφροδίτη Θεοδωρακοπούλου.







Το αρνητικό σερί των 7 αγωνιστικών χωρίς νίκη (5 ήττες, 2 ισοπαλίες) έλαβε τέλος για τον Παπαφλέσσα Άμφειας στο “Βασ. Μαλαφέκας”, όπου επικράτησε εύκολα του... καταδικασμένου σε υποβιβασμό Πανευαϊκού με 5-1.

Ο Κουτραφούρης με γκολ στο 8ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, όμως οι γηπεδούχοι είχαν άμεση απάντηση με τον Χόλμπαν στο 12’.

Στο 37’ ο Ηρακλής έβαλε ξανά τον Παπαφλέσσα σε θέση οδηγού στην αναμέτρηση, για να ακολουθήσουν ο Κανελλόπουλος που “χτύπησε” άλλες δύο φορές, στο 52’ και στο 67’ και ο Ζεμπίλλας, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 80’.

Διαιτητής: Π. Κομπιλίρης / Βοηθοί: Η. Μπουρίκας, Κ. Ηλιοπούλου

ΠΑΝΕΥΑΪΚΟΣ (Διονύσης Σωτηρόπουλος): Τζιοβαλίν Μπούσι, Κώστας Μπούσι, Τσολχάι, Κουλέτσης, Πανταζής, Χόλμπαν, Κουρής, Σίμι, Παπανικολόπουλος, Βασίλεφ, Καραδήμας.

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΆΜΦΕΙΑΣ (Νίκος Κορομηλάς): Κατσιώλης, Κανελλόπουλος (77’ Φίλιππος Σπυρόπουλος), Κουμούτσος, Σμυρλής, Καραγιάννης, Μούντανος, Γιώργος Σπυρόπουλος, Σακκάς, Ζεμπίλλας, Ηρακλής, Κουτραφούρης.

Μετά από δύο σερί εκτός έδρας ισοπαλίες σε Άρι και Αρφαρά, ο Κεραυνός Καλαμάτας επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 1-0 του Διαγόρα Κοπανακίου στο “Π. Μπαχράμης”.

Παράλληλα, η ομάδα του Δημήτρη Μαυροειδή μετρά 7 διαδοχικά παιχνίδια χωρίς ήττα.

Σκόρερ του μοναδικού τέρματος του παιχνιδιού ήταν ο Διονύσης Χανδρινός στο 68ο λεπτό.

Διαιτητής: Κ. Ψηλοπαναγιώτης / Βοηθοί: Π. Νικολόπουλος, Α. Καμάι

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Δημήτρης Μαυροειδής): Λυκούσης, Χατζίου, Μυλωνάς, Βρεττέας, Τσορώνης, Μπεσής, Δεικτάκης (90’ Ρούσεφ), Κότσης, Χανδρινός (90+3’ Γεωργαντέας), Ζέππος (87’ Παπαγεωργίου), Γεωργακόπουλος (74’ Κοντούλης).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ (Γιάννης Αντωνόπουλος): Παλικέστι, Κοσμάς, Γιαννακόπουλος (74’ Ράμα), Νικολακόπουλος, Σβερκούνος, Καμπούκος, Ορέστης Γκότσης (85’ Διακουμής), Θανάσης Γκότσης, Μποντιώτης, Τριαντόπουλος (87’ Ηλιόπουλος), Τρουπάκης.

Σελίδα 5 από 619
Top