Νίκος Κοζομπόλης

Νίκος Κοζομπόλης

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζονται οι εργασίες στο Δημοτικό Γήπεδο Σφαγείων, το οποίο αναμένεται να ανοίξει και πάλι τις “πύλες” του μετά από 14 ολόκληρα χρόνια.

Τα επίσημα εγκαίνια υπολογίζεται να πραγματοποιηθούν μέχρι τα τέλη της επόμενης εβδομάδας (πιθανότατα την Παρασκευή 20 Απριλίου) και αυτό το διάστημα μπαίνουν οι τελευταίες... πινελιές, προκειμένου όλα να είναι έτοιμα στην ώρα τους.

Σήμερα έγινε η επίστρωση της χαλαζιακής άμμου και του καουτσούκ με ειδικά μηχανήματα (σκούπες) για την καλύτερη κατανομή των υλικών, ενώ αύριο αναμένεται να τοποθετηθούν και οι δύο εστίες.

Ο χαλαζίας βοηθά στην σταθερότητα ενός γηπέδου ποδοσφαίρου στα πλαίσια της προετοιμασίας του χλοοτάπητα και της αποκατάστασης των χόρτων, ενώ το καουτσούκ (ή αλλιώς θρυμματισμένο ελαστικό) χρησιμοποιείται για να παρέχει απορρόφηση των κραδασμών και επαρκή τριβή (για το τρέξιμο) στους αθλητές.

Τέλος, στις σκέψεις της Δημοτικής Αρχής είναι μετά τα εγκαίνια να ακολουθήσει φιλικός αγώνας μεταξύ της “Μαύρης Θύελλας” και μιας επίλεκτης ομάδας του Νομού Μεσσηνίας, χωρίς ακόμα αυτό να έχει φιξαριστεί.



Οι διαιτητές της τελευταίας αγωνιστικής της Γ’ τοπικής έχουν ως εξής:

Σάββατο 14 Απριλίου 2018

17:00 Νέστωρ Πύλου – Θύελλα Μερόπης (Σουληναρίου): Α. Καυκάς, Γ. Μιχαλόπουλος, Α. Μιχαλόπουλος

17:00 ΠΑΟΚ – Θύελλα Παραλίας (Ασπροχώματος): Θ. Τζιαμουράνης, Β. Βρυώνης, Α. Παπαϊωάννουυ

Κυριακή 15 Απριλίου 2018

11:00 Ακαδημία Παμίσου Μεσσήνης (Μεσσήνης): Κ. Βοσνάκης, Σ. Μαλαπάνη, Π. Νικολόπουλος

Δευτέρα 16 Απριλίου 2018

Ερμής Καλ. – Εθνικός Καλ. (“Παναγιώτης Μπαχράμης”): Π. Κομπιλίρης, Γ. Τσαβδαρίδης, Χ. Καρυδάς

ΑΟ Χατζή – Ίκαρος Καλ. 0-3 α.α.

Οι διαιτητές της 23ης αγωνιστικής σε 1ο και 2ο Όμιλο της Β’ τοπικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Σάββατο 14 Απριλίου 2018

17:00 Ατρόμητος Πλατύ – Μεσσηνιακός ΓΣ (Αρφαρών): Γ. Νιάρχος, Γ. Ρουμελιώτης, Γ. Γαλακούτης

17:00 Διαγόρας Κοπανακίου – Αστέρας Αρφαρών (Δωρίου): Η. Τσουλάκος, Ε. Παναγιωτόπουλος, Σ. Σγουμπόπουλος

17:00 ΑΠΣ Άρις Καλ. – ΠΑΟ Καλού Νερού (“Γεώργιος Λουκαρέας”): Δ. Πλακογιάννης, Σ. Παλλαδινός, Γ. Βανικιώτης

Κυριακή 15 Απριλίου 2018

17:00 Ηρακλής Κυπαρισσίας – Αστέρας Βαλύρας (Κυπαρισσίας): Χ. Γεωργαντάς, Κ. Ηλιοπούλου, Γ. Σκαρπέτης

17:00 Παπαφλέσσας Άμφειας – ΑΕΚ Καλ. (“Πέτρος Γεωργανάς”): Φ. Κασκάνης, Β. Ντοχάς, Χ. Σαπουτζής

17:00 Νέος Άρις – Κεραυνός Καλ. (Άριος): Γ. Νιάρχος, Η. Μπουρίκας, Β. Σβαρνιάς

Ρεπό: Πανευαϊκός

2ος Όμιλος

Σάββατο 14 Απριλίου 2018

17:00 ΑΣ Φυτειάς – ΑΕ Λογγάς (“Παναγιώτης Μπαχράμης”): Δ. Γιαννόπουλος, Π. Κομπιλίρης, Κ. Βοσνάκης

17:00 ΠΑΟ Καλλιθέας – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου (Μεθώνης): Η. Νικολόπουλος, Ι. Γιαννέτσος, Χ. Τσοπανάκης

17:00 Δαναός – Πανιώνιος Καλ. (Κορδία): Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Δ. Ταβουλαρέας, Ν. Γάκης

20:00 ΑΟΠΚ Πατίστα – Πράσινα Πουλιά (“Παναγιώτης Μπαχράμης”): Δ. Γιαννόπουλος, Δ. Σταύρου, Ε. Μπασιλάρης

Κυριακή 15 Απριλίου 2018

13:00 Παναθηναϊκός Καλ. – Δόξα Καλ. (“Γεώργιος Λουκαρέας”): Δ. Σταυρόπουλος, Α. Καμάι, Π. Βασιλοπούλου

AO Στενωσιάς – Νέδουσα Αλαγονίας 0-3 α.α.

Ρεπό: Θύελλα Χαρακοπιού

Δύο... στροφές πριν το φινάλε της Α1 τοπικής, με την ΕΠΣΜ να γνωστοποιεί τους διαιτητές που θα “σφυρίξουν” τα ματς της 25ης προτελευταίας αγωνιστικής που θα κρίνει πολλά για την άνοδο, αλλά και τον υποβιβασμό.

Στο ντέρμπι ανόδου του “Π. Μπαχράμης” μεταξύ του Ηρακλή και του Χανδριναϊκού θα βρεθεί ο Δημήτρης Πλακογιάννης, ενώ ο Κώστας Ψηλοπαναγιώτης θα είναι άρχων στη “μάχη” για τη σωτηρία ΑΟ Μεθώνης – ΑΟ Φυτειάς.

Τέλος, ο Ηλίας Αλεξέας θα διευθύνει το ντέρμπι παραμονής ανάμεσα στον Ακρίτα Κορώνης και την ΑΕ Γαργαλιάνων.

Κυριακή 15 Απριλίου 2018

17:00 Ηρακλής Καλ. – Χανδριναϊκός ΠΣ (“Π. Μπαχράμης”): Δ. Πλακογιάννης, Π. Κομπιλίρης, Ι. Γιαννέτσος

17:00 Αστέρας Μικρομάνης – Αίαντας (Μικρομάνης): Η. Σκόρδος, Α. Παπαϊωάννου, Δ. Σταύρου

17:00 ΑΕ Μάνης – Δωριέας Δωρίου (Κορδία): Η. Νικολόπουλος, Ε. Παναγιωτόπουλος, Γ. Ρουμελιώτης

17:00 Απόλλωνας Πεταλιδίου – ΑΕ Αβίας (Πεταλιδίου): Ε. Ζαρακοβίτης, Α. Τσουκάλη, Η. Ρηγόπουλος

17:00 Ολυμπιακός Ανάληψης – Παπαφλέσσας Χώρας (Μεσσήνης): Δ. Γιαννόπουλος, Θ. Τζιαμουράνης, Κ. Βοσνάκης

17:00 ΑΟ Μεθώνης – ΑΟ Φυτειάς (Μεθώνης): Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Η. Τσουλάκος, Β. Βρυώνης

17:00 Ακρίτας Κορώνης – ΑΕ Γαργαλιάνων (Κορώνης): Η. Αλεξέας, Α. Καυκάς, Δ. Ταβουλαρέας

Ο Δημήτρης Νίκας και ο Γιώργος Μπλάνας ορίστηκαν να διευθύνουν τις σημαντικότερες αναμετρήσεις της 25ης αγωνιστικής της Α’ τοπικής. Πιο αναλυτικά:

Σάββατο 14 Απριλίου 2018

17:00 ΑΣ Ανδρούσης – ΑΟ Ασπροχώματος (“Βασ. Μαλαφέκας”): Ε. Ζαρακοβίτης, Η. Ρηγόπουλος, Α. Τσουκάλη

17:00 Μιλτιάδης – ΑΟ Σπερχογείας (Πύργου Τριφυλίας): Ι. Κουτσαναστάσης, Κ. Αντωνόπουλος, Ε. Τζεμαλάι

17:00 Πάμισος – ΑΟ Φαραί (Μεσσήνης): Γ. Μπλάνας, Η. Σκόρδος, Ν. Τσίρμπας

17:00 Πανθουριακός – ΑΟ Διαβολιτσίου (Δημ. Στ. Καλαμάτας): Δ. Νίκας, Χ. Γεωργαντάς, Φ. Κασκάνης

Κυριακή 15 Απριλίου 2018

17:00 Τέλλος Άγρας – Ομόνοια (Γαργαλιάνων): Ι. Κουτσαναστάσης, Κ. Αντωνόπουλος, Ε. Τζεμαλάι

17:00 Εθνικός Μελιγαλά – Απόλλωνας Καλ. (Μελιγαλά): Π. Σερεμέτης, Σ. Παλλαδινός, Γ. Σκαρπέτης

17:00 Εράνη – ΑΟ Κυπαρισσίας (Φιλιατρών): Γ. Μπλάνας, Ν. Τσίρμπας, Χ. Τσοπανάκης

17:00 Ολυμπιακός Καλ. – Αναγέννηση Παραλίας (“Γ. Λουκαρέας”): Δ. Νίκας, Γ. Γαλακούτης, Ε. Μπασιλάρης

Η Εράνη έκανε τη νίκη της πρεμιέρας στο 14ο πρωτάθλημα Παλαιμάχων, καθώς επιβλήθηκε με 8-2 της Θύελλας Παραλίας στον Κορδία. Μεγάλες σε έκταση σκορ νίκες πέτυχαν ακόμη η Πύλος (6-0 τον Πάμισο) και ο Μεσσηνιακός (5-0 τα Πράσινα Πουλιά), ενώ η Ομόνοια επικράτησε με 3-1 του Ατρόμητου Πλατέος.

Η φετινή διοργάνωση, πάντως, δεν άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς, αφού από τα έξι προγραμματισμένα παιχνίδια, διεξήχθησαν μόνο τα τέσσερα. Και αυτό, διότι Απόλλωνας και Εθνικός Μελιγαλά δεν προσήλθαν να αγωνιστούν, με τους Γαργαλιάνους και τον Πανιώνιο, αντίστοιχα, να παίρνουν άκοπα το “τρίποντο”.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Θύελλα Παραλίας – Εράνη 2-8
Πύλος – Πάμισος 6-0 (4’, 7’, 64’, 70’ Ε. Κοτσίρης, 19’ αυτ. Φούτρος, 29’ Ράλλης)
Μεσσηνιακός – Πράσινα Πουλιά 5-0
Ομόνοια – Ατρόμητος Πλατύ 3-1
Γαργαλιάνοι – Απόλλωνας 3-0 α.α.
Εθνικός Μελιγαλά – Πανιώνιος 0-3 α.α.

Οι συνθέσεις

Θύελλα Παραλίας: Φίλιος, Μπαρδουνιώτης, Μπάκας, Βρεττάκος, Αγγουράς, Γιαννακόπουλος, Ξυνός, Αντωνέας, Μερκούρης, Ελευθεράκης, Μερκούρης (αρχική 11άδα), Νικολόπουλος, Λιαπάκης, Μπότης, Στεφανέας, Ν. Ηλιόπουλος, Ι. Ηλιόπουλος.

Εράνη: Νικολόπουλος, Αρβανιταντώνης, Διονυσόπουλος, Μπαχούμας, Πλέσσας, Γιαννακόπουλος, Μητρόπουλος, Α. Νικολόπουλος, Λυμπερόπουλος, Φρούσος, Δεσποτόπουλος (αρχική 11άδα), Δρακόπουλος, Αραούζος, Τσούτσιας, Γυφτάκης, Καυκής, Τριαντόπουλος, Σ. Νικολόπουλος.

Πύλος: Λίκα, Σαρδέλης, Α. Κοτσίρης, Καπινιάρης, Ζόμπολας, Ψώνης, Σταματελόπουλος, Μαρούδας, Σιψάς, Ε. Κοτσίρης, Ράλλης (αρχική 11άδα), Ζουζούνης, Μαρκάκης, Κούτρης, Αγνιάδης, Τζούνος, Κρητικάκης, Σταυρόπουλος.

Πάμισος: Μπαρούς, Δρακόπουλος, Μπούρας, Φούτρος, Ρούτσης, Κόλλιας, Νικολακόπουλος, Παπαγεωργακόπουλος, Σταυρόπουλος, Αποστολόπουλος, Σινανάι (αρχική 11άδα), Αθανασόπουλος.

Μεσσηνιακός: Σακκάς, Πατρίκης, Κολοκάθης, Σακελλαρόπουλος, Γεωργιόπουλος, Φωτόπουλος, Γυφτοχρήστος, Αναστασόπουλος, Χαρίτος, Καλαντζής, Φυκούρας (αρχική 11άδα), Μισέρος, Χριστόπουλος, Τσιγάρος.

Πράσινα Πουλιά: Αλευράς, Καραφλός, Τσαούσης, Κάτσαρης, Κυριαζής, Δ. Παναγόπουλος, Αγγ. Παναγόπουλος, Ι. Γκούζος, Παλαμάρας, Ι. Γκούζος ΙΙ, Κοντός (αρχική 11άδα), Κουτσαντώνης, Μπαστακός, Πατικόπουλος, Κούτρης, Καράγιωργας, Νικολιτζάς.

Ομόνοια: Κάρλος, Γιαννόπουλος, Διονυσόπουλος, Καλογερόπουλος, Κομπότης, Μπουραντώνης, Αργ. Κωστόπουλος, Μαντούκας, Μανιάτης, Ντανταβασίλης, Πίκουλας (αρχική 11άδα), Τατσόπουλος, Φράγκος, Παρασκευόπουλος, Βαρελλάς, Αλάμαρας, Παυλόπουλος, Δ. Κωστόπουλος.

Ατρόμητος Πλατύ: Αγγελής, Μανεσιώτης, Μουλιάτος, Μπούρας, Φράγκος, Ζαγαρέλος, Μαυροειδής, Πολιτόπουλος, Νάτσης, Κώστας-Ξυλάς, Ζαγαρέλος (αρχική 11άδα), Τσιγαρίδης, Κουραμπάς, Γιαλελής, Αξιωτόπουλος, Σταυρόπουλος, Ξυρόκωστας, Μπάκας.

Η βαθμολογία

1. Εράνη (8-2) 3
2. Πύλος (6-0) 3
3. Μεσσηνιακός (5-0) 3
4. Γαργαλιάνοι (3-0) 3
5. Πανιώνιος (3-0) 3
6. Ομόνοια (3-1) 3
7. Ατρόμητος Πλατύ (1-3) 0
8. Απόλλωνας (0-3) 0
9. Εθνικός Μελιγαλά (0-3) 0
10. Πράσινα Πουλιά (0-5) 0
11. Πάμισος (0-6) 0
12. Θύελλα Παραλίας (2-8) 0

Η επόμενη αγωνιστική (Δευτέρα, 16/4)

16:30 Πανιώνιος – Θύελλα Παραλίας (ΚΤΕΛ)
17:30 Πάμισος – Εράνη (Μεσσήνης)
17:30 Ατρόμητος Πλατύ – Πύλος (Αρφαρά)
17:30 Πράσινα Πουλιά – Εθνικός Μελιγαλά (Κορδία)
17:30 Γαργαλιάνοι – Μεσσηνιακός (Γαργαλιάνων)
18:00 Απόλλωνας – Ομόνοια (ΚΤΕΛ)

Σελίδα 10 από 619
Top