Πέντε μετάλλια οι καλαματιανοί τζουντόκα στο Κύπελλο Αχαρνών

Με τρία χρυσά και δυο χάλκινα μετάλλια επέστρεψαν οι τζουντόκα του ΑΣ Τζούντο Καλαμάτας από το 11ο Κύπελλο Τζούντο Αχαρνών.

Στους αγώνες πήραν μέρος 47 σύλλογοι και πάνω από 470 αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα και ο καλαματιανός σύλλογός κατέκτησε την 11η θέση ανάμεσα σε 47 Συλλόγους και με συμμετοχή μόνο 8 αθλητών.

Στο κορυφαίο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι Στέφανος Μητσέας, Παναγιώτης Σπηλιώτης και Δημήτρης Σπηλιώτης ενώ το χάλκινο μετάλλιο πήραν οι Τάσος Πουλόπουλος, Γιώργος Καραϊσκος.

Επίσης, στην 4η θέση βρέθηκε ο Γιάννης Σαχλας, στην 5η θέση ο Σέργιος Θεοδωρακόπουλος και στην 6η ο Τάσος Στρατηγάκης.

Αξίζει να σημειωθεί πως το Κύπελλο που διοργανώνει ο ΕΟΣ Αχαρνών, είναι το πιο δύσκολο στην Ελλάδα, οπότε ο προπονητής Παναγιώτης Μαρκάκης, είχε κάθε λόγο να είναι ικανοποιημένος από την παρουσία των αθλητών του.