Τσικλητήρας Πύλου- Αστέρας Βλαχιώτη 1-2: Τον... σκότωσε ο Μικελάτος

Ένα πρώην “δικό” του παιδί, ο Δημήτρης Μικελάτος, “σκότωσε” τα όνειρα του Τσικλητήρα για κάτι θετικό στο ματς στης 3ης αγωνιστικής με τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Η ομάδα της Πύλου προηγήθηκε των Λακώνων και μέχρι το 70’ κρατούσε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα αλλά το συγκρότημα του Τσίρκοβιτς έδειξε πως δίκαια θεωρείτε εκ των φαβορί στην κατηγορία. Παίζοντας ποδόσφαιρο κυριαρχίας στο β’ μέρος κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη μετά το διπλό στην Βάρδα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τέρμα του Μπίζου στο 36′ και αυτό ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, ο Αστέρας αντέδρασε και στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε το πολύτιμο τρίποντο. Συγκεκριμένα, στο 71’ ο Γεμιστός έφερε το ματς στα ίσα και στο 88’ Μικελάτος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσαν το τελικό 1-2.

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Κόκκαλης, Μανιδάκης (65’ Κωστόπουλος), Μπίζος, Ακασού, Μούσα, Τσάτσος, Γεωργιόπουλος (82’ Μάραντος), Γιαννόπουλος, Οντσβόνγκ, Πύλιος, Αμπραχαμιάν.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ: Παλιούρας, Τσουκαλάς, Κόντι, Μινέα (57’ Σαραντόπουλος), Μπριλάκης, Κολιάκος (25’ Μικελάτος), Σταμόγιαννος, Τάτσικας (38’ Σαρίδης), Γεμιστός, Βιγιαφάνε (76’ Μαναρίτης), Χρήστου.