Η Καλαμάτα στο επίκεντρο του beach volley με το Bodytalk Open στα γήπεδα KBV

Με φόντο την παραθαλάσσια θέα της Καλαμάτας, συνεχίζεται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και με μεγάλη επιτυχία, το Bodytalk Open στο KBV (Kalamata Beach Volley) των Γιώργου Κουλιέρη, Μάνου Ξενάκη.

Η διοργάνωση που αγαπήθηκε από τους λάτρεις της άμμου, θα πραγματοποιηθεί το διάστημα 20-22 Ιουλίου σε ένα τριήμερο εκπλήξεων και συναρπαστικών αγώνων. Το τουρνουά beach volley, που θα διεξαχθεί στις σύγχρονες εγκαταστάσεις του KBV, ανήκει στην κατηγορία Open του Πανελλήνιου πρωταθλήματος και χωρίζεται σε ανδρών και γυναικών.

Η Bodytalk με motto της το «Train for Pleasure», προάγει τον υγιή αθλητισμό και συμμετέχει ενεργά στην διοργάνωση, προσφέροντας ένα σημαντικό χρηματικό έπαθλο στους μεγάλους νικητές του τουρνουά, καθώς πολλά δώρα και εκπλήξεις.

Με το Olympiada Open στον βορρά (Χαλκιδική) και το Bodytalk Open στον νότο (Καλαμάτα) με είναι η τελευταία ευκαιρία που έχουν οι ομάδες ανδρών και γυναικών για να εξασφαλίσουν την απευθείας πρόκριση τους στο κεντρικό ταμπλό στο τελικό τουρνουά Masters στον Άγιο Νικόλαο.

Οι συμμετοχές στο τουρνουά των ανδρών:

Κυρίως ταμπλό

1. Ιωαννίδης Π. / Κωστόπουλος Β.

2. Βλαχάκης Σ. / Ντόντης Ν.

3. Μεσσάλας Α. / Στάικος Κ.

4. Πάτσης Ν. / Τσαλικιάν Α.

5. Κογκαλίδης Κ. / Πολυχρονιάδης Α.

6. Αλεξίου Ι. / Γκούζντα Κ.

7. Γεωργούλας Α. / Περρής Ι.

8. Δεναξάς Γ. / Σταμπέλος Γ.

9. Αργυρόπουλος Γ. / Μπαλοδήμος Β.

10. Κανελλόπουλος Γ. / Κωνσταντόπουλος Θ.

11. Μανιατέας Ν. / Ντάκουρης Β.

12. Εξαρχέας Δ. / Κωτσάκης Φ.

Προκριματικά

1. Μανιάτης Ν. / Οικονομόπουλος Ε.

2. Μαρμαρινός Ν. / Παπανδρόπουλος Χ.

3. Χατζηνικολάου Δ. / Κώστογλου Σ.

4. Καπάτος Γ. / Τσιγαρίδας Κ.

5. Αδαμόπουλος Π. / Μήττας Κ.

6. Clancy B. / Παπαϊωάννου Μ.

7. Μπερμπερίδης Α. / Παπαδογούλας Α.

8. Κόνιδας Γ. / Παύλου Κ.

9. Μπεσσής Ν. / Τσολάκος Σ.

10. Bykuewicz B. / Κουτράκης Κ.

11. Βασιλακόπουλος Δ. / Ξηντάρας Α.

Βασιλόπουλος Γ. / Παπουτσής Ν.

Οι συμμετοχές στις γυναίκες:

Κυρίως ταμπλό

1. Μολδοβανίδη Τ. / Σαμπάτη Ιφιγένεια

2 Μεθενίτη Π. / Τριανταφυλλίδη Ε.

3 Καραγκούνη Δ. / Σαρακατσανη Θ.

4 Κουμβάκη Α. / Πασιαλή Χ.

5 Αποστολάκη Μ. / Ευθυμιοπούλου Δ.

6 Ζούρου Μ. / Μάρκου Γ.

7 Μπιτσοπούλου Μ. / Χρυσσομαλίδη Κ.

8 Γεωργαντά Λ. / Γεωργακοπούλου Δ.

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ (προκρίνονται 4 ομάδες)

1. Αθανασοπούλου Α. / Σιρίνινα Α.

2. Γλύκα Α. / Κάνιστρα Μ.

3. Μαραθοκαμπίτου Ν. / Μαραθοκαμπίτου Σ.

4. Ματούλα Ι. / Γεωργίου Ε.

5. Κόλλια Ν. / Οικονομοπούλου Ε.

6. Καρούμπαλη Β. / Χριστοπούλου Γ.

7. Κάραλη Χ. / Φλιάκου Ε.

8. Νικολίτσα / Μπιρμπίλη



269 views
Top