Ήττα για τα κορίτσια του ΝΟ Καλαμάτας μετά από μάχη στην Σπάρτη

Ο Σπαρτιατικός έκανε την ανατροπή στην... ανατροπή του ΝΟ Καλαμάτας και πήρε την νίκη στο τάι μπρέικ στο μεγάλο ντέρμπι του πρωταθλήματος βόλεϊ νεανίδων της ΕΣΠΕΠ.

Οι καλαματιανές πήγαν στην Σπάρτη με τον αέρα των δυο νικών στο ξεκίνημα της σεζόν και έδωσαν την μάχη τους στο ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών στην δίωρη διάρκειά του. Προηγήθηκαν 0-1 και 1-2 σετ αλλά στο τέλος οι γηπεδούχες φάνηκαν πιο ψύχραιμες και στις λεπτομέρειες πήραν το πέμπτο σετ 16-14.

Τα σετ: 22-25, 27-25, 25-19, 19-25, 16-14

Σπαρτιατικός:(Κωνσταντόπουλος, Ρηγάκος) Τσεμπελή, Κουτσοβίτη, Φουντούκη, Πλειώτα, Κοχιαδάκη, Λαμπρινού, Πετράκου, Παπασπυριδάκου, Καπετανέα, Θεοφιλάκου, Ρηγάκου, Βενιζέλου, Βλαχοκωσταντή.

ΝΟ Καλαμάτας (Δ. Καθάρειος, Ι. Σκαρτσίλης): Γ. Νικολιτσέα, Γ. Αραπάκη, Στ. Μπιρμπίλη, Π. Τσεκουρά, Ε. Καρακύκλα, Ε. Σακελλαριού, Σ. Αθανασοπούλου, Μ. Ζαφειροπούλου, Θ. Γαλανοπούλου, Α. Μπακούρου, Κ. Σώκου, Α. Παναγούλια, Μ. Αγγελοπούλου(λ), Ι.Νικολοπούλου(λ).