Απόλλωνας Καλ.- Απολλώνιος 2-3: Θρίλερ στην Παραλία! (φωτο)

Την πρώτη του ήττα στην σεζόν γνώρισε ο Απόλλωνας Καλαμάτας, στο κλειστό μάλιστα της Παραλίας, μετά από ματς- θρίλερ πέντε σετ με τον Απολλώνιο.

Η καλαματιανή ομάδα μπήκε πολύ άσχημα στο ματς και βρέθηκε να χάνει 0-2 καθώς το ένα λάθος διαδεχόταν το άλλο και δεν λειτούργησε σχεδόν τίποτε σωστά.

Από το 3ο σετ αφυπνίστηκε και σε δικό της σερί 2-0 ισοφάρισε σε 2-2 στέλνοντας το ματς να κριθεί σε 5ο σετ. Στο τάι μπρέικ έσπασαν καρδιές και η ομάδα του Κερατσινίου πήρε τελικά το σετ στις λεπτομέρειες με 17-15!

Τα σετ: 23-25, 20-25, 27-25, 25-16, 17-19.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπάμπης Μυτσκίδης-Στέφανος Μάνα): Αποστολοπούλου, Γ. Δεδούση, Ιωσηφίδη, Καραμούντζου, Κοντέα, Μικέλη, Μπούνα, Γκόγκου, Καραγιάννη, Κόλλια, Μασουρίδη, Μπελογιάννη, Οικονομοπούλου.

ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Δεναξάς): Καμπούρη, Μπουρέκα, Λουρίδα, Στ. Γκιούρδα, Μάστορα, Βελιανίτη, Κορακιανίτη, Βυθούλκα, Θεοδωρίδου, Λακασά, Γουνου, Μαρία Θεοδωρακέα, Ταμπάκη, Ελ. Γκιούρδα.