Καλαμάτα ‘80: Χωρίς Καπίρη λύγισε 3-0 από τον ΟΦΗ στην Κρήτη

Απέναντι στον ΟΦΗ, μια ομάδα με μπάτζετ Α1, η Καλαμάτα ‘80 πάλεψε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο του Ηρακλείου αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 3-0 για την 2η αγωνιστική της Α2.

Οι “λύκοι” αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Καπίρη και στο δεύτερο σετ είχαν την ευκαιρία τους όταν προηγήθηκαν 8-14 και 11-17, όμως οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με 25-22 και «καθάρισαν» το ματς με 25-18 στο 3ο σετ. Ο ΟΦΗ είχε πάρει με άνεση και το πρώτο σετ (25-16).

ΟΦΗ (Zλατιλίδης): Αντιφάκος, Εφραιμίδης, Καρατζάς, Κομητούδης, Μονιάκης, Μύρος, Σκατλατίδης, Δημητριάδης, Καρασαββίδης, Κοπτσιάκης, Κοσκινάς, Μπάση, Τεφτσής, Τζελάτι.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ80 (Γιώργος Κουλιέρης): Σιδηρόπουλος, Μανιατέας, Αλεξάκης, Σπ. Χανδρινός, Μαδούρας, Κατσιαφλάκας (αρχική 6άδα), Ντάκουρης λ., Μπουσούνης, Μπεσσής, Σαμουήλ, Άρ. Χανδρινός (Μπιρμπίλης).