Καλαμάτα ‘80: Ήττα 3-1 με γεμάτα σετ στην Ρόδο

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε η Καλαμάτα ‘80 στην Ρόδο από την Ροδίων Άθλησις για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος βόλεϊ Α2 ανδρών.

Οι “λύκοι” έδωσαν μεγάλη μάχη στο ματς που έφτασε στις δυόμιση ώρες σε διάρκεια.

Στο πρώτο σετ παρότι βρέθηκαν πίσω με 21-16 πίσω στο σκορ κατάφεραν να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή και να το κερδίσουν με 25-27.

Οι Ροδίτες απάντησαν με τον ίδιο τρόπο στο 2ο σετ όπου η Κ80 προηγήθηκε στα μισά του σετ αλλά οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση το πήραν 25-21.

Στο τρίτο σετ η ομάδα του Γιώργου Κουλιέρη βρέθηκε πίσω από την αρχή του σκορ όμως με υπομονή κατάφερε να μειώσει τη διαφορά για να χάσει στις λεπτομέρειες 25-22. Πραγματική μάχη έγινε και στο 4ο σετ που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 25-23.