Λύγισε στο ταϊ μπρέικ ο Ακρίτας
Ήττα στο ται μπρέικ γνώρισε ο Ακρίτας στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ερυθρό Αστέρα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος βόλεϊ της Β' Εθνικής.
Στο πρώτο σετ η πατρινή ομάδα είχε εύκολο έργο αφού τα λάθη στην υποδοχή του Ακρίτα ήταν καθοριστικά. Το δεύτερο σετ ήταν πιο ανταγωνιστικό, οι λανθασμένες επιθέσεις όμως στα κρίσιμα σημεία έδωσαν προβάδισμα δύο σετ στις γηπεδούχες.
Στη συνέχεια ο Ακρίτας κυριάρχησε και πήρε το 3ο σετ ενώ στο 4ο να και βρέθηκε πίσω 14-7 κατάφερε να το γυρίσει ισοφαρίζοντας σε 2-2. Έτσι, οι ομάδες έφτασαν στο 5ο σετ όπου οι γηπεδούχες ήταν πιο ψύχραιμες, διατηρώντας παράλληλα και το αήττητο τους.
Στον δρόμο του Ακρίτα θα βρεθεί ακόμη ένας αχαϊκός σύλλογος θα βρεθεί στο δρόμο μας την ερχόμενη Κυριακή στις 18:00. Αυτή τη φορά θα είναι η νεοφώτιστη Παναχαϊκή 2014 που έχει απολογισμό μέχρι τώρα δύο νίκες και μία ήττα.

Τα σετ: 25-13, 25-22, 19-25, 19-25, 15-12

ΕΡΥΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Λεγάτου): Τσιόδουλου, Κόλλια Ελ., Κοντραφούρη, Γκοτζια Αν. ,Μποτσάκη (c), Ραζακλή, Στυλιανοπούλου (λ), Τσούση, Κασπίρη, Στούκη, Γκοτζιά Μ.(λ), Σπυροπουλου, Θεοδωροπουλου, Κολλια Δ.

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Ντάκουρης Παναγιώτης ): Μπεσή Εβελίνα, Χειλαδάκη Κέλλυ, Μπότη Καλλιρόη, Ορφανέα Αφροδίτη (c), Μπουζέα Ιωάννα, Μαθιουδάκη Νίκη, Λίκα Αγγελική (λ), Πανταζοπούλου Νάνσυ, Βαμβακούση Όλγα, Καπλάνη Θεοδώρα (λ), Μπότη Θεοδώρα, Ιωαννίδη Χριστίνα, Γεωργιοπούλου Τίνα, Βρυώνη Κατερίνα