Πανελληνιονίκες στην Ρόδο Σπύρος και Άρης Χανδρινός! (φωτο)

Aποτελούν το χρυσό μέλλον του ελληνικού μπιτς βόλεϊ και το απέδειξαν περίτρανα σε μια ακόμη διοργάνωση.

Ο Σπύρος με τον Άρη, τα αδέρφια Χανδρινοί από την Καλαμάτα, κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο και ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου στο Κ19 Juniors Final που έγινε στη Ρόδο και στις εγκαταστάσεις του αθλητικού χώρου «Καλλιπάτειρα».

Οι δυο αθλητές της Καλαμάτα ‘80 που έχουν σαρώσει τα πάντα στο πέρασμά τους τα τελευταία χρόνια στις αναπτυξιακές ηλικίες, πρόσθεσαν άλλη μία διάκριση στο ήδη πλούσιο βιογραφικό τους και ετοιμάζονται για την επόμενη σε μια εβδομάδα στις Ράχες με τους τελικούς του Κ21.

Τα δύο αδέρφια που είναι διεθνείς και στη σάλα, πήραν με ευκολία την πρώτη θέση, χωρίς να χάσουν σετ καθ’ όλη τη διάρκεια της διοργάνωσης.

Στον τελικό, Αριστείδης και Σπύρος Χανδρινός επικράτησαν με 2-0 (21-19, 21-19) σετ του Γιώργου Πασχαλέρη και του Λάμπρου Χατζίδη.

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο πήραν οι Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης, νικώντας στον μικρό τελικό τους Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος με 2-1 (19-21, 25-23, 15-13) σετ.

Άτυχος της διοργάνωσης ήταν ο Ιάκωβος Καφούρος που τραυματίστηκε στον προημιτελικό της διοργάνωσης και μαζί με τον συμπαίκτη του Αλέξανδρο Κουρτίδη αναγκάστηκαν να αποσυρθούν από την συνέχεια του τουρνουά, χάνοντας την ευκαιρία να διεκδικήσουν την πρόκριση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Ιάκωβος Καφούρος/Αλέξανδρος Κουρτίδης - Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης 2-1 (21 - 23, 21 - 4, 15 - 8)

Αλέξανδρος Μπαλίνης/Τριαντάφυλλος Ρεστέμης - Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης 2-0 (21-16, 21-15)

Παναγιώτης Βογιατζόγλου/Χρήστος Τσιγαρίδας - Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης 0-2 (14-21, 17-21)

Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός - Γιάννης Καρδούλιας/Κωνσταντίνος Σπύρου 2-0 ( 21-10, 21-11)

Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος - Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης 0-2 (15-21 , 15-21)

Χρήστος Βουτυρίτσας/Θεόδωρος Δορδοκίδης - Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης 0-2 ( 14-21, 17-21)

Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος - Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης 0-2 (13-21, 17-21)

Γιώργος Σδραυκάκης/Νίκος Σδραυκάκης- Γιάννης Καρδούλιας/Κωνσταντίνος Σπύρου 1-2 (23-21, 20-22, 7-15)

Ιάκωβος Καφούρος/Αλέξανδρος Κουρτίδης – Κωνσταντίνος Θεοδωρακόπουλος/Νικόλαος Πετρόπουλος 2-0 (21-18, 21-10)

Αλέξανδρος Μπαλίνης/Τριαντάφυλλος Ρεστέμης - Χρήστος Βουτυρίτσας/ Θοδωρής Δορδοκίδης 2-0 (21-19, 21-17)

Παναγιώτης Βογιατζόγλου/Χρήστος Τσιγαρίδας – Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος 0-2 (18-21, 12-21)

Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός – Γιώργος Σδραυκάκης/Νίκος Σδραυκάκης 2-0 (21-10, 21-11)

Προημιτελικά – Κυριακή 4/8/2019

Ιάκωβος Καφούρος/Αλέξανδρος Κουρτίδης - Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος 1-2 (23-21, 14-21, 0-15)

Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης - Γιάννης Καρδούλιας/Κωνσταντίνος Σπύρου 2-0 (21-16, 21-7)

Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός - Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης 2-0 (21-14, 21-14)

Αλέξανδρος Μπαλίνης/Τριαντάφυλλος Ρεστέμης - Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης 1-2 (21-16, 15-21, 11-15)

Ημιτελικά - Κυριακή 4 Αυγούστου

Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος - Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης 0 - 2 (19-21, 18-21)

Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός - Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδη 2-0 (23-21, 21-16)

Μικρός τελικός - Κυριακή 4 Αυγούστου

Γιάννης Κοσμάς/Θεόδωρος Στείρος - Γιάννης Αναστασάκης/Θεόφιλος Μαυρίδης 1-2 (21-19, 23-25, 13-15)

Τελικός - Κυριακή 4 Αυγούστου

Γιώργος Πασχαλέρης/Λάμπρος Χατζίδης - Αριστείδης Χανδρινός/Σπύρος Χανδρινός 0-2 (19-21, 19-21)Ο

160 views
Top