ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Γιγαντώθηκε το “Σπ. Κοντόπουλος”, οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία για το ΝΟ Καλαμάτας

Απο διπλή επιτυχία, τόσο οργανωτική όσο και αγωνιστική, στέφθηκε το κολυμβητικό μίτινγκ “3ο Κύπελλο Σπύρος Κοντόπουλος” που διοργάνωσε ο ΝΟ Καλαμάτας στην μνήμη του τέως Αντιπροέδρου και Εφόρου των τμημάτων κολύμβησης και πόλο του ομίλου.

Η συνάντηση διεξήχθη υπό την αιγίδα της ΚΟΕ και συμμετείχαν 420 “δελφίνια” από 19 σωματεία (12 Περιφέρειας Αττικής, 7 Περιφέρειας Πελοποννήσου). Τα σωματεία που συμμετείχαν: Ωκεανός ΑΟ, ΑΝΟ Αργυρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΓΣ Πετρούπολης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ηλυσιακός ΑΟ, ΑΠΣ Αργώ, Εθνικός Ο.Φ.Π.Φ, Α.Ο.Π. Φαλήρου, Παναθηναϊκός ΑΟ, ΝΟ Διαύλου Ωρεών, ΝΟ Πατρών, ΚΟΑ Τρίπολης, ΓΣ Ήλιδας Επειός, ΝΟ Λουτρακίου "Αγ. Θεοδώρων", ΑΟ Νηρέας Καλαμάτας, Π.Α.Ε. Άργης, ΝΟ Καλαμάτας.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας σε αγωνιστικές - προαγωνιστικές κατηγορίες κατακτώντας συνολικά 55 μετάλλια (24 χρυσά – 13 αργυρά -18 χάλκινα), πετυχαίνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ. Με την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας αγωνίστηκαν 74 παιδιά και αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:


ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2006)
Μπάντιος Άγγελος-Καρμοίρης 50ΕΛ 34’’68 6ος
100ΠΡ 1’52’’01 11ος
200ΜΑ 3’27’’28 5ος
Κάββουρας Βασίλειος 50ΕΛ 35’’67 8ος
100ΕΛ 1’20’’97 15ος
Καλημέρης Θεόδωρος 50ΕΛ 50’’82 12ος
50ΥΠ 58’’15 2ος
Πουλέτης Νικόλαος 50ΠΡ 47’’70 6ος
100ΠΡ 1’44’’75 8ος
200ΜΑ 3’11’’34 4ος
Μαρκοπούλου Γεωργία 100ΕΛ 1’18’’91 9η
100ΥΠ 1’30’’18 9η
50ΠΕΤ 41’’55 5η
Μενούνου Κων/να 100ΕΛ 1’33’’12 24η
50ΠΡ 49’’65 8η
100ΠΡ 1’53’’32 15η
Χαντζάρα Μαρία – Ελένη 200ΕΛ 2’49’’47 8η
50ΥΠ 40’’46 4η
100ΥΠ 1’26’’50 5η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)
Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 31’’72 1ος
200ΕΛ 2’43’’03 3ος
50ΥΠ 38’’58 1ος
Σγάντζος Ιωάννης 50ΕΛ 33’’35 3ος
200ΕΛ 2’37’’82 2ος
200ΜΑ 3’01’’70 1ος
Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος 50ΕΛ 36’’61 10ος
200ΕΛ 3’00’’30 10ος
50ΥΠ 42’’24 5ος
Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 50ΕΛ 36’’75 11ος
50ΥΠ 43’’23 10ος
Μαντζουνέας Ευάγγελος 50ΕΛ 38’’11 12ος
100ΕΛ 1’26’’23 11ος
50ΥΠ 45’’56 13ος
Πανούσης Παναγιώτης 50ΕΛ 38’’29 13ος
100ΕΛ 1’28’’86 10ος
Μπούσμπουρας Παναγιώτης 50ΕΛ 38’’47 15ος
100ΕΛ 1’27’’98 8ος
100ΠΡ 1’54’’82 13ος
Μακρής Γεώργιος 50ΕΛ 43’’65 17ος
100ΕΛ 1’37’’88 13ος
100ΠΡ 2’01’’75 16ος
Τσαβδαρής Γεώργιος 50ΕΛ 58’’55 18ος
50ΥΠ 1’01’’56 18ος
Μάλαμας Ευστάθιος 400ΕΛ 5’54’’98 8ος
50ΥΠ 42’’85 8ος
50ΠΕΤ 43’’09 5ος
Λέκκας Αναστάσιος 50ΥΠ 52’’16 15ος
50ΠΡ 56’’13 11ος
100ΠΡ 1’55’’11 14ος
Κούρος Βασίλειος 4χ50 Μικτή Ομαδική 2’42’’42 4οι
Σγάντζος Ιωάννης
Μάλαμας Ευστάθιος
Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος
Μίχου Χριστίνα 50ΕΛ 36’’06 9η
100ΕΛ 1’23’’40 7η
100ΠΡ 2’02’’65 14η
Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα 50ΕΛ 37’’26 10η
100ΕΛ 1’24’’10 8η
50ΠΕΤ 46’’80 5η
Σουλεϊμέζη Φωτεινή 50ΕΛ 41’’56 16η
100ΕΛ 1’39’’71 16η
50ΥΠ 53’’02 12η
Πολίτη Άννα 50ΕΛ 52’’47 18η
50ΥΠ 58’’87 16η
50ΠΡ 1’08’’28 11η
Μαρούλη Βαλεσία 50ΥΠ 39’’04 1η
100ΥΠ 1’24’’75 1η
100ΠΡ 1’43’’10 6η
Δημοπούλου Μαρία 50ΥΠ 56’’84 14η
50ΠΡ 1’03’’31 10η
Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα 4χ50 Μικτή Ομαδική 3’06’’62 3ες
Μίχου Χριστίνα
Μαρούλη Βαλεσία
Σουλεϊμέζη Φωτεινή

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)
Μαρλαντής Χριστόφορος 50ΕΛ 39’’20 4ος
50ΥΠ 46’’45 5ος
Κίντζιος Κων/νος 50ΕΛ 43’’54 10ος
100ΕΛ 1’39’’87 12ος
Σπυρόπουλος Αριστείδης 100ΕΛ 1’14’’48 1ος
200ΕΛ 2’41’’72 1ος
Κούμανης Βασίλειος 100ΕΛ 1’31’’71 10ος
100ΠΡ 1’53’’11 5ος
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 200ΕΛ 2’55’’83 4ος
100ΥΠ 1’38’’37 9ος
Φράγκος Κων/νος 50ΥΠ 46’’22 4ος
100ΠΡ 1’53’’76 6ος
Ντρίζα Έουκλιντ 50ΥΠ 56’’70 10ος
50ΠΡ 55’’50 6ος
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ 48’’92 2ος
100ΠΡ 1’49’’83 4ος
Φράγκος Κων/νος 4χ50 Μικτή Ομαδική 3’00’’63 3οι
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος
Λυκοτραφίτης Δημοσθένης
Σπυρόπουλος Αριστείδης
Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ 38’’49 4η
200ΕΛ 3’13’’95 6η
Καρανικολού Εμμανουέλα 50ΕΛ 44’’15 9η
50ΥΠ 51’’61 7η
Κάββουρα Χρυσούλα 50ΕΛ 50’’46 14η
50ΥΠ 59’’59 12η
Λέκκα Άννα 50ΕΛ 1’05’’75 15η
50ΥΠ 59’’87 13η
Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 100ΕΛ 1’18’’18 1η
200ΕΛ 2’52’’05 2η
Τσαλίκη Ολυμπία 50ΥΠ 44’’57 3η
100ΥΠ 1’38’’00 4η
Καρανικολού Εμμανουέλα 4χ50 Μικτή Ομαδική 3’12’’33 3ες
Φραγκούλη Μαρία – Σοφία
Τσαλίκη Ολυμπία
Σκουράκη Κων/να

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)
Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ 39’’36 4ος
100ΕΛ 1’30’’85 8ος
Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 40’’54 8ος
100ΕΛ 1’31’’00 9ος
Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΕΛ 43’’20 13ος
50ΥΠ 45’’35 2ος
Κουρέας Βασίλειος 100ΕΛ 1’23’’75 3ος
50ΠΕΤ 50’’85 8ος
Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΥΠ 45’’65 3ος
50ΠΕΤ 42’’95 2ος
Πολίτης Σπυρίδων 50ΥΠ 46’’72 5ος
50ΠΕΤ 52’’71 9ος
Αποστολάκης Χαράλαμπος 50ΥΠ 49’’34 9ος
50ΠΡ 48’’10 1ος
Χαντζάρας Θεμιστοκλής 50ΥΠ 50’’21 11ος
50ΠΡ 1’03’’22 11ος
Τσετσέκος Γεώργιος 50ΥΠ 55’’61 17ος
50ΠΡ 1’02’’37 10ος
Κουρέας Βασίλειος 4χ50 Μικτή Ομαδική 2’53’’05 1οι
Αποστολάκης Χαράλαμπος
Σγάντζος Αλέξανδρος
Τζοβάρας Νικόλαος
Δρακοπούλου Μαρία 50ΕΛ 58’’07 13η
50ΥΠ 1’10’’03 10η
Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1’27’’77 3η
50ΠΕΤ 55’’13 6η
Μενούνου Χριστιάνα 50ΥΠ 1’02’’34 8η
50ΠΡ 1’07’’31 12η
Μητροπούλου Ευαγγελία 8χ50ΕΛ Αγόρια – Κορίτσια (Mix) 4’41’’36 2οι
Κουρέας Βασίλειος
Σπυρόπουλος Αριστείδης
Φραγκούλη Μαρία – Σοφία
Κούρος Βασίλειος
Μαρούλη Βαλεσία
Μπάντιος Άγγελος-Καρμοίρης
Μαρκοπούλου Γεωργία

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
(διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας/open)
Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης (2004) 50ΕΛ 25’’73 1ος
100ΕΛ 56’’60 1ος
50ΠΕΤ 27’’60 3ος
Τσάκαλης Γεώργιος (2002) 50ΕΛ 25’’95 2ος
50ΠΡ 32’’32 1ος
100ΠΡ 1’16’’16 2ος
Τσάκαλης Βασίλειος (2000) 50ΕΛ 26’’66 4ος
50ΠΡ 37’’31 9ος
Μητρόπουλος Αθανάσιος (2002) 50ΕΛ 26’’92 5ος
50ΠΡ 34’’77 5ος
Πολίτης Δημήτριος (2005) 50ΕΛ 39’’29 22ος
100ΕΛ 1’28’’67 4ος
Τζουμάκης Θεόδωρος (2005) 50ΕΛ 45’’55 23ος
100ΕΛ 1’40’’89 15ος
50ΥΠ 53’’29 7ος
Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΥΠ 34’’71 1ος
100ΥΠ 1’12’’88 1ος
200ΥΠ 2’35’’77 1ος
Αγγουράς Ιωάννης (2002) 50ΠΕΤ 28’’12 5ος
100ΠΕΤ 1’02’’65 1ος
200ΜΑ 2’24’’59 1ος
Παπαμανωλόπουλος Αθανάσιος (2000) 50ΠΡ 32’’92 2ος
100ΠΡ 1’19’’29 5ος
Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΠΡ 33’’77 3ος
100ΠΡ 1’12’’86 1ος
200ΠΡ 2’35’’50 1ος
Σκιαδοπούλου Ειρήνη (2000) 50ΕΛ 29’’47 2η
Χάππα Αναστασία (2005) 50ΕΛ 29’’56 3η
100ΕΛ 1’03’’25 3η
50ΠΕΤ 30’’61 2η
Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα (2005) 50ΕΛ 32’’13 11η
100ΕΛ 1’08’’88 6η
50ΠΕΤ 33’’53 5η
Λιανού Ελένη (2005) 50ΕΛ 33’’52 13η
100ΕΛ 1’13’’41 10η
100ΠΕΤ 1’25’’51 3η
Μάρισελ Ξάνθη (2005) 50ΕΛ 34’’25 14η
100ΕΛ 1’17’’58 14η
200ΕΛ 2’46’’71 9η
Οικονομοπούλου Βασιλική (2004) 50ΕΛ 34’’58 15η
Γκότση Παναγιώτα (2003) 50ΕΛ 36’’38 16η
100ΕΛ 1’20’’70 15η
Λαπιώτη Βασιλική (2002) 100ΕΛ 1’02’’66 1η
100ΥΠ 1’15’’10 3η
50ΠΕΤ 29’’91 1η
Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ 1’11’’13 9η
200ΕΛ 2’31’’56 6η
400ΕΛ 5’12’’00 2η
Γκότση Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ 1’14’’59 12η
200ΕΛ 2’44’’71 8η
400ΕΛ 5’38’’07 3η
Σκιαδοπούλου Όλγα (2002) 50ΥΠ 33’’16 1η
200ΜΑ 2’31’’21 1η
Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005) 50ΥΠ 37’’71 3η
100ΥΠ 1’23’’72 10η
200ΥΠ 2’58’’78 4η
Δημητρούλη Θεοδώρα (2004) 50ΠΡ 43’’27 8η
100ΠΡ 1’31’’98 5η
200ΠΡ 3’13’’05 3η
Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία (2005) 100ΕΛ 1’15’’59 13η
50ΠΡ 44’’58 9η
100ΠΡ 1’37’’87 11η

Το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας ευχαριστεί όσους βοήθησαν στην επιτυχή πραγματοποίηση της εκδήλωσης και συγκεκριμένα την Περιφέρεια Πελοποννήσου και τον Αθλητικό Οργανισμό του Δήμου Καλαμάτας καθώς και τους Κουτουμάνου και ΣΙΑ Ο.Ε, Σίτος Αρτοποιεία - Ζαχαροπλαστική, Φροντιστήρια Μέσης Εκπαίδευσης¨"Πράξις & Λόγος", Οινοποιείο Ν. Γκότση, Εστιατόριο Λιμένι, Mani Shop - Είδη Δώρων, Παπαδημητρίου, Computer Way Μαρούλης Κ., VIGOS ELECTRONICS, Φωτογράφος Α. Φιλόπουλος, Εκτυπωτική Δικαίος Ο.Ε, Ακαδημία Χορού "Απόλλων & Άρτεμις", Ηλεκτρολογικές Εγκαταστάσεις Μαρκόπουλος, Ερυθρός Σταυρός.

Επίσης, οι διοργανωτές εκφράζουν τις ευχαριστίες τους στον ιατρό των αγώνων Νίκο Τζοβάρα για την εθελοντική προσφορά του καθώς και τους εθελοντές - γονείς των παιδιών για την πολύτιμη βοήθειά τους κατά την διάρκεια των αγώνων και όλους όσοι στηρίζουν το τμήμα της ομάδας ώστε να παραμένει ανταγωνιστικό σε υψηλό επίπεδο.

 

 

191 views
Top