ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 39 μετάλλια τα δελφίνια του ΝΟΚ στην Αμαλιάδα

Καταπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησαν τα “δελφίνια” του ΝΟ Καλαμάτας κατά την διάρκεια των Θερινών Αγώνων Προαγωνιστικών Κατηγοριών (9 – 10 – 11 - 12 ετών) που διεξήχθησαν το διήμερο 9-10/6 στο δημοτικό κολυμβητήριο Αμαλιάδας.

Η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας συγκέντρωσε 39 μετάλλια (19 χρυσά - 10 αργυρά - 10 χάλκινα).

Τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό πετυχαίνοντας πολλά ατομικά ρεκόρ και αφήνοντας απόλυτα ευχαριστημένους τους προπονητές τους Παναγιώτη Λαγοπάτη και Σταυρούλα Μπασακίδη δίνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Άλλωστε η δουλειά που γίνεται, όχι μόνο στα αγωνιστικά - προαγωνιστικά τμήματα αλλά και σε όλα τα τμήματα των υποδομών φαίνεται εδώ και χρόνια μέσα από συνεχείς και μεγάλες διακρίσεις των αθλητών -τριων του ομίλου σε πανελλήνιο και σε διεθνές επίπεδο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2006)

Κάββουρας Βασίλειος 50ΕΛ 36’’63 7ος

100ΕΛ 1’21’’23 9ος

200ΕΛ 3’02’’47 5ος

Πουλέτης Νικόλαος 50ΕΛ 33’’92 5ος

100ΠΡ 1’40’’40 4ος

200ΜΑ 3’09’’15 3ος

Μαρκοπούλου Γεωργία 50ΕΛ 33’’08 4η

200ΕΛ 2’51’’87 6η

200ΜΑ 3’23’’08 3η

Χαντζάρα Μαρία – Ελένη 100ΕΛ 1’23’’42 7η

50ΥΠ 42’’09 9η

Μενούνου Κων/να 100ΕΛ 1’33’’19 12η

50ΠΡ 51’’11 8η

100ΠΡ 1’48’’71 10η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 31’’37 1ος

50ΥΠ 35’’61 1ος

200ΥΠ 2’53’’21 1ος

Σγάντζος Ιωάννης 50ΠΕΤ 35’’84 1ος

100ΠΕΤ 1’29’’78 1ος

200ΜΑ 3’01’’91 1ος

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος 50ΕΛ 34’’86 8ος

100ΕΛ 1’17’’19 5ος

50ΥΠ 42’’18 7ος

Μαντζουνέας Ευάγγελος 50ΕΛ 39’’28 12ος

100ΕΛ 1’26’’45 12ος

50ΥΠ 44’’65 12ος

Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 100ΕΛ 1’21’’67 10ος

400ΕΛ 6’14’’89 5ος

50ΥΠ 43’’87 9ος

Μπούσμπουρας Παναγιώτης 50ΕΛ 39’’31 13ος

100ΕΛ 1’28’’60 13ος

100ΠΡ 1’56’’46 11ος

Μακρής Γεώργιος 50ΕΛ άκυρη εκκίνηση

50ΠΡ 54’’65 8ος

100ΠΡ 2’04’’93 13ος

Μάλαμας Ευστάθιος 100ΕΛ 1’17’’14 4ος

200ΕΛ 2’44’’98 3ος

100ΥΠ 1’30’’11 4ος

Σγάντζος Ιωάννης 4Χ100 ΕΛ 5’02’’90 1οι

Μάλαμας Ευστάθιος

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος

Κούρος Βασίλειος

Κούρος Βασίλειος 4Χ100ΜΟ 6’06’’29 2οι

Μπούσμπουρας Παναγιώτης

Σγάντζος Ιωάννης

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος

Σουλεϊμέζη Φωτεινή 50ΕΛ άκυρη εκκίνηση

200ΕΛ 3’37’’16 5η

50ΥΠ 49’’42 6η

Μαρούλη Βαλεσία 50ΥΠ 37’’37 1η

100ΥΠ 1’23’’06 1η

200ΜΑ 3’10’’67 3η

Τζώρτζη-Πάλλη Ιωάννα 50ΕΛ 37’’55 5η

100ΕΛ 1’24’’03 5η

50ΠΕΤ 48’’19 4η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης 100ΕΛ 1’14’’75 2ος

200ΕΛ 2’42’’67 1ος

Κούμανης Βασίλειος 50ΠΡ 53’’10 4ος

100ΠΡ 1’57’’12 5ος

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 200ΕΛ 3’00’’80 2ος

200ΜΑ 3’30’’15 3ος

Φράγκος Κων/νος 100ΥΠ 1’38’’11 1ος

100ΠΡ 1’47’’97 3ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ 49’’71 1ος

100ΠΡ 1’43’’97 1ος

Κουλουράς Ηλίας 50ΥΠ 44’’02 2ος

50ΠΡ 55’’22 6ος

Φράγκος Κων/νος 4Χ50ΜΟ 2’55’’66 2οι

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

Σπυρόπουλος Αριστείδης

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 4Χ50ΕΛ 2’28’’32 2οι

Φράγκος Κων/νος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος

Σπυρόπουλος Αριστείδης

Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ 39’’73 4η

100ΕΛ 1’29’’63 3η

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 100ΕΛ 1’17’’72 1η

200ΕΛ 2’49’’92 3η

Τσαλίκη Ολυμπία 50ΥΠ 42’’40 3η

100ΥΠ 1’39’’29 6η

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ 39’’84 5ος

100ΕΛ 1’32’’55 6ος

Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 40’’70 9ος

100ΕΛ 1’31’’19 5ος

Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΠΡ 53’’75 3ος

50ΥΠ 46’’45 6ος

Κουρέας Βασίλειος 100ΕΛ 1’22’’96 1ος

50ΥΠ 44’’05 2ος

Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΕΛ 38’’98 2ος

50ΠΕΤ 42’’84 1ος

Αποστολάκης Χαράλαμπος 50ΕΛ 42’’68 13ος

50ΠΡ 50’’65 1ος

Χαντζάρας Θεμιστοκλής 50ΥΠ 50’’75 11ος

50ΠΡ 1’01’’70 5ος

Τσετσέκος Γεώργιος 50ΥΠ 53’’42 15ος

50ΠΡ 1’02’’61 6ος

Κουρέας Βασίλειος 4Χ50ΜΟ 2’57’’81 1οι

Αποστολάκης Χαράλαμπος

Σγάντζος Αλέξανδρος

Τζοβάρας Νικόλαος

Τζοβάρας Νικόλαος 4Χ50ΕΛ 2’38’’61 1οι

Πουλέτης Παναγιώτης

Αποστολάκης Χαράλαμπος

Κουρέας Βασίλειος

Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1’31’’60 2η

50ΥΠ 47’’09 2η

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Παράλληλα διεξήχθη και Ημερίδα Ορίων, η οποία ήταν και ένα από τα τελευταία τεστ προετοιμασίας των παιδιών της αγωνιστικής ομάδας εν όψει των θερινών πρωταθλημάτων. Οι αγώνες διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας και τα αποτελέσματα των παιδιών έχουν ως εξής:

Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης (2004) 50ΕΛ 26’’31 3ος

50ΠΕΤ 27’’65 2ος

100ΠΕΤ 1’02’’86 1ος

200ΠΕΤ 2’20’’50 2ος

400ΜΑ 5’12’’86 1ος

Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΕΛ 29’’47 13ος

50ΥΠ 33’’25 3ος

100ΥΠ 1’14’’78 4ος

200ΥΠ 2’37’’29 2ος

Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΕΛ 27’’79 5ος

100ΕΛ 1’00’’68 3ος

50ΠΡ 34’’51 1ος

100ΠΡ 1’13’’59 1ος

200ΠΡ 2’42’’81 1ος

Χάππα Αναστασία (2005) 50ΕΛ 31’’22 4η

100ΕΛ 1’06’’80 4η

50ΠΕΤ 31’’53 4η

50ΥΠ 33’’53 3η

100ΥΠ 1’16’’60 3η

Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα (2005) 50ΕΛ 31’’51 7η

100ΕΛ 1’08’’55 5η

200ΕΛ 2’30’’67 3η

400ΕΛ 5’21’’76 5η

50ΠΕΤ 32’’87 5η

200ΜΑ 2’55’’82 4η

Λιανού Ελένη (2005) 100ΕΛ 1’14’’45 13η

50ΠΕΤ 37’’30 10η

100ΠΕΤ 1’25’’85 6η

50ΠΡ 43’’38 8η

100ΠΡ 1’36’’25 13η

Μάρισελ Ξάνθη (2005) 50ΕΛ 33’’63 16η

100ΕΛ 1’17’’06 17η

200ΕΛ 2’54’’96 8η

Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 33’’17 13η

100ΕΛ 1’12’’84 11η

200ΕΛ 2’32’’98 5η

400ΕΛ 5’15’’99 4η

800ΕΛ 10’43’’29 2η

Γκότση Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 35’’5 26η

100ΕΛ 1’19’’24 18η

200ΕΛ 2’43’’85 7η

400ΕΛ 5’49’’94 7η

Σκιαδοπούλου Όλγα (2002) 50ΕΛ 28’’05 2η

50ΠΕΤ 30’’00 1η

100ΠΕΤ 1’08’’18 2η

200ΜΑ 2’28’’16 1η

Δημητρούλη Θεοδώρα (2004) 50ΕΛ 34’’37 20η

50ΠΡ 44’’13 10η

100ΠΡ 1’32’’55 8η

200ΠΡ 3’15’’68 6η

Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία (2005) 50ΕΛ 33’’83 18η

100ΕΛ 1’16’’11 16η

50ΠΡ 44’’19 11η

100ΠΡ 1’36’’58 15η

20ΠΡ 3’22’’94 9η

Λουκαρέα Σταυρούλα 50ΥΠ 30’’65 1η

100ΥΠ 1’07’’36 1η

50ΠΕΤ 30’’52 3η

Επόμενη κολυμβητική συνάντηση για την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας το 2ο Κύπελλο Λουτρακίου 15-17/6.

155 views
Top